Saturday, April 25, 2015

Quick, simple and tasty breakfast


When I don't have proper breakfast, my day starts going downhill quite fast. For me the day starts with a strong breakfast and if I used to eat two sandwiches and boiled egg for breakfast, then lately I've started to look for new flavours for breakfast. So I'm sharing an exceptionally tasty breakfast from Tuuli Mathisen's blog "Ise tehtud, hästi tehtud".  

Tuuli writes: "Quick, simple and tasty breakfasts are a category that leaves nobody cold. Or to those who have defined the importance of a quality breakfast for themselves. When I saw this wonderful sweet potato pan dish with poached egg in my new Brazilian cookbook "Cabana. The Cookbook", I was strongly addressed by it. First it made my mouth water and then it stuck with me. It didn't give me peace until I tried making the dish at home. It tasted wonderful and it can easily also be lunch or a quick everyday dinner. Tasty and it doesn't take much effort either.


What's needed?  

3 medium size sweet potatoes, peeled and chopped  
Oil and butter for frying  
4 eggs  
100g feta cheese  
A handful of fresh parsley, fresh chilli pepper chopped very small  
Salt and pepper

How to prepare?  

First fry the sweet potato until it's caramel-like. For that, heat the mixture of oil and butter on a frying pan. Add sweet potato scubes and let it cook on medium heat. It takes about ten minutes. Don't stir too often, the aim is to get s nice caramel and golden brown shade. Meanwhile poach the eggs. Boil water in a pot. Crack the eggs into a small bowl of a cup. Lower the heat - the water should boild mildly bubbling, not with big bubbles, because that will break the eggs apart. Make a whirlpool into the boiling water and carefully slip the egg into it. Boil for 3-4 minutes for a nice soft yolk. Lift the egg out of the water and let it drip on kitchen paper. Share the sweet potato on four plates.  Sprinkle with chopped parsley, chilli, feta, and season with salt and pepper. Place one egg on each plate and serve immediately.

Explore Tuuli Mathiesen's other recipes in her wonderful blog "Ise tehtud, hästi tehtud".
Kui ma korralikku hommikueinet ei söö, hakkab päev kiiresti allamäge veerema. Minu jaoks algab päev just tugevast hommikueinest ja kui varem võisin süüa kuust-kuusse hommikuks kaks võileiba ja keedetud muna, siis viimasel ajal otsin hommikueineks uusi maitseid. Suur oli minu rõõm, kui leidsin imelise Tuuli Mathiseni toidublogist "Ise tehtud, hästi tehtud" ühe maitsva hommikueine, mis täidab on täis erakordseid maitseid ja täna jagan seda sinuga. 

Tuuli kirjutab järgmiselt: "Kiired, lihtsad ja maitsvad hommikusöögid on kindlasti kategooria, mis läheb korda igaühele. Või siis neile, kes on enda jaoks sõnastanud kvaliteetse hommikusöögi tähtsuse. Kui silmasin oma uues Brasiilia toidu raamatus "Cabana. The Cookbook" seda võrratut magusa kartuli pannirooga uputatud munaga, kõnetas see mind kohe ja üsna jõuliselt. Esmalt pani neelatama ja siis talletus kohe mällu. Enne ei saanud rahu, kui olin selle roa kodus ka järele teinud. Maitses imehästi ja tegelikult sobiks see ka samahästi kas lõunaseks vahepalaks või ka kiireks õhtuseks argipäevaroaks. Maitsev ja tervislik ning väga suurt vaeva ka ei nõua. 

Kuidas valmistada?

3 keskmise suurusega bataati, koorituna ja tükeldatuna, 
õli ja võid praadimiseks, 
4 muna  
100 g feta-juustu 
peotäis värsket peterselli
hakituna värsket tšillipipart 
hästi peenelt hakituna 
soola ja pipart

Kuidas valmistada?

Esmalt prae pannil bataat karamelliseks. Selleks kuumuta pannil õli ja või segu. Lisa bataadikuubikud ning lase keskmisel kuumusel vaikselt küpseda. Selleks kulub umbes kümmekond minutit. Ära liiga sageli bataati sega, eesmärgiks oleks bataadikuubikutele mõnus karamelline ja kuldpruun jume saada. Vahepeal pošeeri muna. Selleks aja kastulis keema vesi. Löö munad väikesesse kaussi või tassi.  Alanda kuumust - vesi peaks keema hästi vaikselt mulisedes, mitte suure mulliga. Vastasel juhul peksab keemine muna laiali. Tekita keeva vee sisse keeris ja libista ettevaatlikult sinna muna.Keeda 3-4 minutit, sel juhul on tulemuseks mõnusalt pehme munakollasega muna. Tõsta muna veest vahukulbiga välja ning lase majapidamispaberil nõrguda. Jaota bataat neljale taldrikule. Puista peale hakitud peterselli, tšillipipart, fetat ja maitsesta soola ja pipraga. Aseta igale taldrikule üks muna ja serveeri kohe.

Vaata Tuuli Mathiseni teisi retsepte tema värvikast blogist "Ise tehtud, hästi tehtud", mille leiad SIIT.
SHARE:

Friday, April 24, 2015

Girl Friday: Never Hide Your Wings


I have my own story to tell about butterflies. When I was a little girl, my grandmother used to tell me that when you see a yellow butterfly first in the spring, the summer will be golden and warm, and when the butterfly is colourful, it will be an adventurous summer... So I remember different moment throughout the years when I've seen the first butterfly of the spring announcing summer. I've preferred the yellow butterfly since I was a child, and even when I was quite a big girl, I would close my eyes when I saw a colourful night fly. But what kind of a summer will it be when the you first see a light purple pastel butterfly that you put on your sleeve yourself.

I guess you can't find out before the summer is here. Throughout the years I've been hit by different manias. I've collected brooches, teddies, handbags, shoes, and as you can guess... even wellies! This weekend I'm going to a Disney theme party and since I'm not going to dress up as Mickey or Minnie mouse, I decided to go for a slightly sparkling vintage dress. In today's Girl Friday post, I'm wearing a dress that is the newest addition to my long dresses - I recently got it for my birthday. I believe that every practical woman chooses her own present and ... gets it paid for. Have a fairy tale weekend, everyone!


Outfit details:

Coat: Pohjanheimo Couture (here)
Dress: vintage
Wristlet: Nine West
Glasses: Chloe
Shoes: Moschino
Brooch: KUMA Butterfly Tie (here)


Liblikatega on mul oma lugu rääkida. Kui olin väike tüdruk, siis vanaema pajatas ikka, et kui kevadel lendab esimesena vastu kollane liblikas, tuleb kuldne ja soe suvi, kui kirju liblikas, siis aga seiklusrikas suvi ... Nii meenuvad mulle läbi aastate erinevad hetked, kui olen näinud esimest liblikat suvekuulutajana ringi lendamas. Olen lapsest ikka eelistanud kollast liblikat ja juba päris suure tüdrukuna sulgesin kord silmad, kui kirju öölane vastu lendas. Aga milline suvi tuleb siis, kui sa leiad eest helelilla pastelse liblika, mille sätid ise oma mantlivarrukale?  

Seda ei saa vast teada enne, kui suvi käes. Läbi aastate on mind tabanud erinevad maaniad. Nii olen kogunud prosse, mängukarusid, käekotte, kingi ja nagu sa aimata võid ... isegi kummikuid! Parem oleks kasutada väljendit: "You name it!" Kuid minu kõige esimene kollektsioneerimise maania sai alguse õhtukleitidest. Nädalavahetusel lähen peole, mille teemaks on "Disney" ja kuna ma end Miki-Hiireks ega Minnieks ei kostümeeri, otsustasin pisut sätendava vintage kleidi kasuks. Tänases Girl Friday postituses kannan kleiti, mis on kõige uuem taies minu maani kleitide seas - sain selle äsja sünnipäevaks. Ma usun, et praktilise meelega naine valib kingituse ise välja ja ... laseb selle kinni maksta. Muinasjutulist nädalavahetust kõigile!


PHOTOS: Meisi Volt
SHARE:

Sunday, April 19, 2015

Three Little Pics: That is so me!


Am I the only one who thinks that one week feel like a month, and at the same time another one melts away like a snowball in an oven... The week that passed seems exceptionally long and eventful for me. Regardless of how nice the events, a lot of good also gets tiring in the end. Isn't it strange? The nicest things nevertheless take place at home. 

I have good news for all those who love mysteries! Remember when I wrote about how I hid a mobile phone meant for my daughter's Christmas present, and couldn't find it after. Last week I moved the armchair in my daughter's room, and there it was! How could I not think of that? That is so me! Hiding my child's present in her own room in a place where she wouldn't know to look. Anyway, my daughter was jumping up and down four months after Christmas, and immediately jumped into the world of her new phone. This mystery is now solved. Oh yes... A lot of those who follow me on Instagram have asked if had a fringe cut. The answer is yes. I bought hairdresser's scissors from Tradehouse some time ago. Actually only for trimming my daughter's fringe. But now I myself a fringe. I'm afraid my hairdresser Maarika will faint and disown me, and finally forgive. Usually it's the case that when I get a fringe cut, then five minutes later I vehemently start growing it out. This time I'm very pleased. The three photos that Meisi took at the opening of Jazzkaar are here!Kas mina olen ainus, kellele vahel tundub, et üks nädal võib olla sama pikk kui kuu, samal ajal, kui teine nädal sulab käest sama kiiresti nagu lumepall praeahjus... Nädal, mis kohe läbi saab, tundus mulle erakordselt pikk ja sündmusterohke. Ükskõik, kui toredad on sündmused, siis ka palju head on lõpuks väsitav. Kas pole kummaline? Siiski leiavad kõige meeldivamad sündmused aset ikka kodus. Aga nüüd on mul kõigile neile, kes armastavad müsteeriume, hea uudis!

Mäletad, kui kirjutasin sellest, kuidas peitsin jõulude eel oma tütre jõulukingiks mõeldud mobiiltelefoni ära ja ei leidnud seda enam üles! Läinud nädalal liigutasin tütre toas voodi kõrval asuvat tugitooli ja seal all see oli! Kuidas ma selle peale ei tulnud? See on nii minulik! Peita oma lapse kingitus tema enda tuppa ja kohta, kuhu ta ei oskaks mitte iial vaadata. Igatahes hüppas mu tütar neli kuud pärast jõule üles ja alla ning sukeldus otsemaid oma uue telefoni maailma. See müsteerium on nüüd lahendatud. Ah jaa... Paljud, kes mind Instagramis jälgivad, küsisid, kas olen endale tõepoolest tuka lõiganud? Vastus on jah. Ostsin mõni aeg tagasi Tradehouse`ist endale juuksurikäärid. Tegelikult küll vaid selleks, et oma tütre tukka piirata. Kuid nüüd lõikasin endale ise tuka ette. Pelgan, et mu juuksur Maarika minestab ja ütleb minust lahti ning lõpuks siiski suuremeelselt andestab. Tavaliselt on lood nii, et kui lasen endale tuka lõigata, siis täpselt viis minutit hiljem asun seda raevukalt välja kasvatama ja kibedalt kahetsema. Kuid sel korral olen vägagi rahul. Ja sina, kas kiidad minu tuka heaks või pigem kirtsutad pepsilt nina? Igatahes on kolm kaadrit, mis Meisi tegi Jazzkaare avamisel, sinu ees!
SHARE:
Blogger Template Created by pipdig