Friday, December 5, 2014

Girl Friday: One Day In My Garden

Suurte karvamütsidega meenub mulle alati minu ema, kes noorena kandis erinevaid karusnahast mütse. Kire kasukate ja karusnaha vastu olengi saanud oma emalt. Mu ema korraldas noorena sageli suuri aiapidusid ja mäletan, kuidas ühel juunikuu päeval oli väljas hirmus jahe. Ema otsis kapist välja kergema kasuka ja võttis aias külalisi vastu karusnahas. Veider. See oleks olnud justkui eile. Ma näen aegluubis oma blondide lokkis juustega ema, tema punaseid huuli, šampanja klaas käes ja kasukas seljas külalisi tervitamas. Mina istumas oma salakohas, suure männi taga peidus.

Siin pildil on kõik justkui vastupidi. Siin on tühi väli, pole lopsakaid lilli, külalisi ega šampanjat. Neid kaadreid tehes olid väljas miinuskraadid, ma heitsin paariks minutiks seljast kasuka ja siis jaki. Ikka selleks, et esitleda kleiti, millega end sel nädalal premeerisin. See on pärit Tallinnas asuvalt Cozy butiigist ning oli poes ringi vaadates minu esimene valik. Ja ometi on nendes kaadrites nii palju minu emast - nii uus karvamüts, Chaneli stiilis jakk kui ka kleit. Kui kummikud välja arvata, oleks kõik eelpool mainitud ka minu ema valik. Kuigi ma ei näe oma emakest nii sageli, kui sooviksin, on hämmastav, kui palju ma temast igal päeval endaga kaasas kannan. 


Big fur hats always remind me of my mother who used to wear different fur hats when she was young. I've inherited my passion for fur coats and fur from my mother. She used to throw garden parties, and I remember a particularly cold day on June. She welcomed the guests in fur. Bizarre. It's as if was yesterday. I remember my curly blonde haired mum, her red lips, a glass of champagne, welcoming guests in her fur coat. I'd be hiding in my secret spot behind a big pine tree.

This photo is the polar opposite. Empty field, no luscious flowers, guests, or champagne. Taking these shots, it was below zero outside. I took off the fur coat for a few moments and replaced it with a jacket. All that to show you what I rewarded myself with this week. It's from Cozy boutique in Tallinn (Narva mnt. 13), and it was my first choice when looking around in the shop. And these photos carry so much of my mother in them - the new fur hat, Chanel style jacket, as well as the dress. If you exempt the wellies, everything mentioned above would also be my mother's choice. Although I don't see her as often as I'd like, it's amazing how much of her I carry with me every day.

Outfit details:

Dress: Butiik Cozy
Jacket: Walter
Necklaces: Pi-Ret Jewelry "Little Black Dress" &
"All About Audrey" (here)
Bag: Bally vintage
Nails: OPI Nordic Collection "Going My Way or Norway" 
Wellies: Hunter Original Welly Metal Antique Gold

SHARE:

5 comments

 1. Väga ilusad pildid ja kleit meeldib väga, eriti need lillekujulised väljalõiked ja mulje nagu oleks kaks kleiti üksteise peal :)
  Nukker ja kaunis seeria.

  Muide, on sul tõesti jalad paljad ja ei mingeid sukki ega sukapükse? :o Piltidelt tundub nii.
  Väga vapper, et miinuskraade trotsisid.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sukkpüksid on korralikul tüdrukul alati jalas :D

   Delete
 2. WOW Stella I like your golden Wellingtons I bet they were expensive.
  Kiss Kiss Kiss
  Julia

  ReplyDelete
 3. Karusnahkne müts on nostalgiline ja mulle väga meeldib käekott.
  Lapsepõlvekodunt ja vanematelt võtame kaasa rohkem, kui arvata oskame :)

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig