Wednesday, November 6, 2013

Osta või mitte osta? Uus raamat Jackie Kennedyst

Ma armastan raamatuid ning olen põnevate teoste otsimisel ja leidmisel valmis võtma ette lõputuid virtuaalseid rännakuid. Täpselt sama mõnus on oodata kullerit, kes autoga maja ette sõidab, ihaldusväärse paki ukse taha toob ja siis lõpuks ... paki avamishetk! Uue raamatuga diivanisse vajumine on jälle omaette nauding ... 

 Vahel läheb elu nii kiireks, et aja maha võtmiseks aitab ainult raamat. Minu jaoks on  parimaks ravimiks mõni ammuilma läbi loetud ja turvaline maailm, kuhu saan lihtsalt mõneks ajaks kaduda, et end taas üles leida ja laadida. Juba aastaid on üheks minu lemmikuimaks teemaks Jacqueline Kennedyga seonduv ja ajastu, mil ta elas. Samavõrd paeluv on lugemine John F. Kennedy presidendikampaaniast ja nendest napist tuhandest päevast, mil nad Valge Majas ajalugu tegid. Just nendel hetkedel kui mul on reaalsusest kõrini, haaran raamatu ja hulgun ringi Valge Maja koridorides.  Igal aastal antakse Kennedytest välja lõputult raamatuid ja nüüd, kui 22.novembril möödub 50 aastat John F. Kennedy atendaadist, ilmub aina erinevaid paljastusi. Hiljuti leidsin raamatu, mida nimetaksin kiusatuste kiusatuseks. Kui ma tavaliselt raamatuid ostes ei koonerda, siis sel korral pean pikemalt aru. Selle raamatu autor on paparazzi Ron Galella, kelle kinnisideeks oli Jacqueline Kennedy. Pärast Ameerika president John F. Kennedy surma, kolis Jackie koos oma kahe lapsega New Yorki, kus naine lootis, et tal lastakse rahus elada. Jackie unistus ei täitunud. Ta oli selleks liiga kuulus. Nagu inimesed oma memuaarides meenutavad, jäi ruum vaikseks, kui Jackie tuppa astus ja seejärel hakkasid inimesed sosistama: "Jackie! Jackie! Jackie!".

Mõnusat äraolemist sai Jacqueline lubada endale vaid oma kodus. Kuid mitte alati, sest Jackie koduabilised armastasid tema tegemisi lukuaugust piiluda. Tänavale minnes ootas planeedi kuulsaimat naist aga enamasti fotograaf Ron Galella. Ta pildistas Jackiet New Yorgis alates aastast 1964 kuni naise surmani, aastal 1994. Jackie oli fotograafi peale vihane, lasi teda isegi arreteerida ja saavutas lähenemiskeelu. Galella jaoks oli Jacqueline kinnisidee. Hiljem arutles ta avameelselt: "Miks oli Jackie minu kinnisidee? Ma olen selle peale mõelnud. Mul ei olnud girlfriendi. Jackie oli minu girlfriend. Omal kombel." 

  Moedisainer Tom Ford on öelnud, et parimad kaadrid Jackiest tegi just fotograaf, keda naine ise vältis. Kuid nagu tema koduabiline oma "lukuaugu memuaarides" kirjutas - Jackie lõikas salaja kõik Ron Galella tehtud pildid ajakirjadest-ajalehtedest välja ja talletas enda jaoks suurtes kaustades. Ron Galella põhimõte Jackiest pilte müües oli kena - ta avaldas vaid neid fotosid, kus endine esileedi nägi välja kaunis.

Ron Galella Jackiet püüdmas.

Minu suureks rõõmuks viis üks hilisõhtune rännak netis mind Galella koduleheni, kus leidsin, et see legendaarne fotograaf on andnud välja raamatu "Jackie: My Obsession", mis sisaldab 400 lehekülge teksti ja fotosid. Nii palju kui olen läbi aegade näinud Galella kaadreid, on need vaimustavad, lõbusad, helged ... Leidnud selle raamatu, lõi mu silm särama. Lugesin läbi tutvustuse, uurisin pilte ja otsustasin selle endale KOHE tellida.  Kuid siis nägin hinda. Raamat koos Ron Galella pühendusega maksab 400 dollarit ja Eestisse saatmine 70 dollarit ehk kogu lõbu maksab kokku 470 dollarit. Siin ma siis olen ja mõtlen - osta või mitte osta? 
Lugemiselamus: ela elegantselt!
SHARE:

Monday, November 4, 2013

LOOS: Võida OPI "San Fancisco" küünelakke!

Algav nädal toob Stellariumisse loosi, mida olen pikisilmi oodanud. Maikuust peale olen kirjutanud palju OPI San Francisco kollektsioonist ja täna algab loos, kus kolmel õnnelikul on võimalus endale minilakkide komplekt võita.

Neljane kollektsioon sisaldab minu kõige lemmikumat lakki "Peace & Love & OPI" ja veel kolme iludust - "First Date at Golden Gate", "Muir Muir on the Wall" ja "In the Cable Car-Pool Lane".


 Kuidas võita?

Selleks tuleb sul olla Stellariumi fänn Facebookis. Oleks imetore, kui oled Stellariumi follower. Vajuta paremal Join This Site ja oledki kohal!
 

Stellariumi Facebooki lehega saad liituda SIIN

Kirjuta blogi kommentaariumisse või Stellariumi Facebooki selle loo alla, millise nimega OPI lakke pead kõige lahedamaks ja millised on sinu lemmikud. Selleks, et see mõnus loos jõuaks võimalikult paljudeni, jaga seda postitust oma Facebookis/blogis/Twitteris/Instagramis! Võitjad selguvad järgmisel esmaspäeval.

 Kellel ei vea Facebookis, sellel võib vedada Instagramis. Ühe komplekti kolmest loosin välja nende vahel, kes liituvad või on juba liitunud Stellariumi Instagramiga SIIN ja kirjutavad Instagramis minilakkide pildi alla oma lemmikuima OPI laki nime.

Ilusat nädala algust!
SHARE:

Sunday, November 3, 2013

EKSKLUSIIV! OPI esileedi Stellariumile: küünemoest ja klassikast

Maailmas lööb juba mõnda aega laineid OPI küünelakkide kollektsioon "San Francisco". Ilutoimetajatele ja blogijatele esitleti "San Francisco" iludusi juba maikuus Madridis, kus mul avanes fantastiline võimalus intervjueerida OPI superstaarist loovjuhti Suzi Weiss- Fischmanni.

Lühikest kasvu, sooja naeratuse ja tugeva käepigistusega Suzi kõnnib presentatsiooni eel saalis ringi ja vestleb sundimatult külalistega. Vanad tuttavad ja tuntud Hispaania ilutoimetajad saavad kõva kallistuse. Nendelt, kellega Suzi esmakordselt kohtub, pärib naine, kas lend Madridi ikka sujus? Minu jutt Suziga sujub esimesest hetkest, ta on väga hea intervjueeritav - selline, kes räägib pigem rohkem kui vähem, naeratab julgustavalt ja toob intervjuu ilmestamiseks lõbusaid näiteid.

Suzi annab intervjuud Hispaania staarblogijale Gala Gonzalesele.

Legendaarsed nimed

OPI küünelakid on tuntud oma eriliste ja lustakate nimede poolest. Igal küünelakil on oma kaval nimi, mis mõlgub meeles veel ka siis, kui lakk on juba ammu küünelt maha võetud. Kuidas sünnivad nimed "Lincoln Park After Dark", "OPI Nein! Nein! Nein! OK Fine!" või 
"Did You 'ear About Van Gogh?"? 

Suzi räägib, et kui küünelakkide uus kollektsioon on seotud mõne riigi või suurlinnaga,  tellib tema tiim, kuhu kuulub kaheksa inimest, selle riigi traditsioonilisi roogi. Näiteks, kui mõeldi nimesid aastal 2012 valgust näinud Hollandi kollektsioonile, leidus laual ohtralt juustu. "Meil toimuvad tõelised toiduorgiad. Koos einestamine annab inspiratsiooni ja hea söögi juures tulevad ka head nimed." 

Suzi ja Stella
Küsin, kas Suzi jätab nimede loomisel ruumi ka juhustele. "Näiteks võtate mõnusalt sooja vanni ja äkki kargab hea nimi pähe?" Suzi hakkab naerma ja ütleb, et vannis pole talle küll ühtegi nime pähe tulnud. "Kuid jah, erinevad sündmused elus on OPI küünelakkidele aidanud nimesid luua. Näiteks kunagi hammustas mind sõbra koer ja sellest sündis küünelaki nimi "My Chihuahua Bites"."   

Suzi nendib, et osad nimed, mida tema ja OPI tiim peab väga lõbusateks, ei jõua siiski mitte kunagi pudelile. "See, mis meile tundub naljakas, ei pruugi tunduda teistele lõbus." 

 Olen võtnud Madridi kaasa oma kõigi aegade lemmikuima OPI laki "I Pink I Love You". Panen selle intervjuu ajal lauale ja palun, et Suzi meenutaks küünelaki nime sündi. "Seda lakki mäletan hästi. See on pärit pruutidele loodud kollektsioonist ja nimi "I Pink I Love You" tuleb mõttest "I Think I Love You", meile tundus kelmikas sõna "Think" vahetada ära sõnaga "Pink". See on väga ilus ja kerge hele-hele roosa lakk ..."


 Mis värv ei lähe iial moest?

Küsimuse peale, kui Suzi peaks oma kaitseinglile küünelaki värvi mõtlema, siis mis see oleks, jääb ta mõttesse: "See on raske küsimus. Aga ühele vaprale kaitseinglile sobiksid kindlasti punased küüned. See on klassika, mis ei lähe kunagi moest. Kaitseingel võiks ju moekas olla," naerab Suzi, sadade küünelakkide looja. Ta lisab pärast pausi: "Jah, meile meeldib erinevate küünelakitoonidega mängida. Kuid punane jääb alati. Punane on  glamuurne ja naiselik. Punast küünt ei tasu iial alahinnata. "Punasest küünelakist rääkides ütleb Suzi, et ka San Francisco kollektsioon pakub erinevas variatsioonis punaseid toone. "Värvid on sügavad ja kohati dramaatilised. San Francisco tähendab seda, et kõrgmood on miksitud tänava stiiliga. Minu enda lemmikuim on San Francisco sarjast OPI & Peace & Love". (pildil paremalt teine küünelakk - St.)"
Kuhu liigub küünemood?

Suzi nõustub, et küünelakimood on läinud kirglikult kirevaks - täna valitsevad maailma liquid sand ja glitteriga küünelakid. Kas see ongi tulevik - mida rohkem, seda uhkem ja kuhu liigub küünemood? 

"Glitter on tõesti populaarne, kuid kes ütleb, et seda tuleb panna kõigile küüntele? Kui sa töötad kontoris, kus pead jääma tagasihoidlikuks, võib vaid üks küüs olla pisut hullumeelne." Küsimuse peale kuidas jääda ühtaegu elegantseks ja samas lubada väikest meeletust, vastab Suzi: "Aseta rõhk ühele küünele ja tee see teistest erilisemaks."

Küüntel küütleb nii glitter kui liquid sand ehk vedel liiv.
Küüntel "San Francisco" liquid sandi sinised toonid.

"Blogijate käes on suur võim!"

 Suzi räägib, et OPI teeb koostööd sadade blogidega ja nad jälgivad hashtag`ide kaudu, millist põnevat küünekunsti luuakse. 

"Ma uurin huviga blogisid," ütleb naine, kes kunagi pidas ise blogi. "Sel ajal, kui mõned firmad arutlevad, kas blogid mõjuvad nende toodetele soodsalt või mitte, oleme meie ammu härjal sarvist haaranud. Teie ju päris kindlasti teate, et blogijate käes on suur võim?" pöördub ta minu poole naerdes. "Me jälgime ka hoolega Instagrami. Meie tiim on läbi hashtag`ide kursis, mil moel OPI küünelakke kajastatakse. See on väga põnev maailm!"

Muljetavaldavad koostööd staaridega

OPI tiimi koostöö erinevate artistide ja filmidega on muljetavaldav. Ajal, mil me kohtume, on välja tulnud James Bondi 50.juubelile pühendatud sari. Suzi ütleb, et Bondi filmide looja Barbara Broccoli nõustus OPIga koostööd tegema eelkõige seepärast, et meelitada naisi Bondi filmide juurde. "Bondi filmid on ju mehelikud ... Seal on jahti, seal on relvad ... Bondi kollektsioonidega oleme toonud filmi ja naised teineteisele lähemale. See on meil hästi õnnestunud!"Valik James Bondi filmidele pühendatud küünelakke.
  
Juba talvel tuleb müüki uus OPI jõulukollektsioon, mis valmib teist korda koostöös Mariah Careyga. Suzi ütleb, et staarid, kes on leidnud OPI ja vastupidi, pole juhuslikud. "Need on inimesed, kes peavad küünekunstist lugu. Mariah Careyle tehakse kaks korda nädalas maniküüri. Ta on suur OPI fänn," kiidab Suzi.

 OPI on pühendanud nii paljudele riikidele ja linnadele oma kolletsioonid. Millal on oodata Tallinnale loodud kollektsiooni? Suzi hakkab naerma: "OPI rong sõidab pidevalt ringi. Võibolla teeb ta järgmise peatuse just Tallinnas?"  


OPI teine projekt Mariah Careyga. Õige pea juba Tallinnas müügil! 

Maikuus pühendas Stellarium OPI-le terve nädala. Postituse Maniküür Madridis leiad SIIT, lugu "Mida O.P.I kinkis mulle? Mida mina Suzile?" näed SIIT. Vaata lisaks Madridi outfiti postitust "Mina ja mu parim kaaslane", mille leiad SIIT.

  Algaval nädalal sajab ka Stellariumis OPI küünelakke! Seega on põhjust blogisse tagasi tulla!
SHARE:
Blogger Template Created by pipdig