Friday, June 14, 2013

Minu intervjuu ajakirjale "Oma Maitse"

Sain aprillikuus toreda pakkumise anda intervjuu ja jagada retsepte ajakirjale Oma Maitse. See oli mulle ilus kompliment ja kerge oli öelda nii sümpaatsele ajakirjale "jah". Ajakirjanik Tiiu Suvi on sõnažonglöör, kelle põnevalt vormistatud intervjuusid olen aastaid lugenud ja ta on mind ka varem Eesti Naise jaoks intervjueerinud. 

Ja läkski nõnda, et ühel ilusal päeval istusime Tiiu ja fotograaf Mark Raidperega ning maitsesime koos minu tehtud roogasid. Mu tütar oli sel päeval käinud klassiga õppekäigul ja jõudis paar tundi enne Tiiu ja Marki saabumist koju ning aitas mul lauda katta.  Kuigi ma olen ise käinud reporterina kümnetes ja kümnetes kodudes külas, olin enne Oma Maitse pärale jõudmist pisut närvis. Ent kui võrratu pingemaandaja võib olla üks jõnglane!

FOTOD: Mark Raidpere/ Oma Maitse
 
Tütar võttis kõike seevastu suure seiklusena. Ta istus juba tund aega varem aknal ja hüüdis pidevalt: "Nüüd Tiiu tuleb!" ja mina olin rabanduse äärel, sest mulle näis, et midagi on ikka veel tegemata ...


Pakkusin kolmekäigulise eine. Eelroaks tegin Tuuli lõhe-avokaado terriini - see oli minu jaoks kerge valik, sest mul oli sel perioodil suur lõhe ja forelli isu. Kuna ma teen palju ahjutoite, siis leidsin, et oleks aus pakkuda just mõnd ahjurooga - lauale läks Kati tartra-peedi vorm.  Magusaga oli lihtsamast lihtsam - ma teen alatihti mõnusaid kooke ja valisin kõige lemmikuma valge šokolaadi maasikakoogi, mis sobib peagi saabuva maasika hooajaga. Nimetasin selle Maarika maasikakoogiks. Enamikel minu roogadel on alati ka eesnimi just selle inimese järgi, kellelt olen retsepti saanud.

Keetsin külalistele suure kausi vutimune ja panin lauale Juustukuningate juurest ostetud head ja paremat. Lõpuks süütasin kamina peal Nurme Seebi ja Stellariumiga koostöös valminud küünlad ning õige pea olid külalised kohal.


Juunikuu Oma Maitsest saab pikemalt lugeda, kuidas mu elu läks kergemaks, kui tunnistasin endale, et olen täitmatu isuga. Lisaks retseptidele saab teada, miks mulle meeldib enamasti lõuna ajal üksi einestada ning miks mulle EI MEELDI, kui mind näpistatakse kõhust ja küsitakse: "Sa vist üldse ei söö?" Pisut meenutan oma lapsepõlve Saksamaal ning räägin einest, mida olen paar aastat jutti igal hommikul söönud. Juttu on ka serviisi kogumisest, tütrele sünnipäevapeo korraldamisest ja sellest, kuidas ma muutun aegajalt skisofreeniliseks märtsijäneseks... Aga mis põhjusel? Seda kõike saad juba Oma Maitsest sirvida, kus on toodud välja minu jaoks 13 olulist lugu köögis ja söögis. Fotograaf Mark Raidperel on jumalik anne pildistada kõige paremas tähenduses üles tõeline inimene - ehk nendel piltidel näeb kõige minulikumat mina. Paljud kaadrid on tehtud keset elavat vestlust ja see annab pildile ELU. Sel korral ei keeranud ma pähe lokke, sest olen kodus valdavalt pulksirgete juustega. Ma armastan kanda heledaid särke ning pisut nukulikke seelikuid ning ühe koduse komplekti valisin ka Oma Maitse jaoks. Tõsi, lubasin endale ka pisut pidulikku nooti ja kõrva panin palavalt armastatud Pi-Ret Jewelry kõrvarõngad - ma tunnen neid kandes, et iga päev on pühapäev. 


Suur aitäh Oma Maitse toredale tiimile!
SHARE:

Wednesday, June 12, 2013

Suur BB kreemide eri!

Jagan sinuga ajakirja Pulss ilukülgi, mille tegemist naudin täiel rinnal. Need on aprilli-mai numbri ilu-uudised ja avaleheküljel panin rõhku just BB kreemidele. Maagilistest BB kreemidest olid esindatud Diori uus Diorskin Nude, Rimmel, Collistar, Avon, Matis, Decleor ja Clarins. Max Factor on tähestikus edasi liikunud ja nendel on väljas juba CC kreem.

Mis oleks naise elu ilma parfüümideta? Valisin ilukülgedele ka mõned lõhnad. Ma olen nii võlutud, et Prantsuse kultusliku luksusbrändi Rochas´ parfüümid on taas Eestis müügil. Samuti võtsid koha sisse Agent Provocateur`i ja Christian Diori uued lõhnad. Kõige rohkem soovitan aga pöörata tähelepanu Diori meestelõhnale "Homme Cologne", mis on kuuldavasti suur naiste lemmik. Loomulikult lehvitab sellel leheküljel sulle Nurme Seebi ja Stellariumi koostöös valminud küünal. Tulles aga tagasi BB kreemide manu, siis kas sina oled eelmainitutest mõnda proovinud? Jaga palun kommentaariumis muljeid. Mina olen sel aastal testinud kaht BB kreemi - Avoni arvustuse leiad SIIT ja JOIK arvustuse leiad SIIT.
ÄRA UNUSTA, ET STELLARIUM LOOSIB FACEBOOKI MÄNGUS VÄLJA BURBERRY BODY LÕHNA. LIITU STELLARIUMI FACEBOOKIGA SIIN.
SHARE:
Blogger Template Created by pipdig