Monday, March 11, 2024

Mis on ühist Luisa Rõivasel ja Jackie Kennedyl? Loomulikult nende abikaasad!Riigikoguliige Luisa Värk on pidanud viimastel kuudel vastama kümnetele küsimustele, mida õigupoolest ükski abielunaine kuulda ei sooviks. Veelgi enam - ilmselt on Luisal tulnud alla neelata mitu mõrudat pilli, mida abikaasa Taavi Rõivas on perele korraldanud.    

Olen seda draamat pikalt jälginud, kuniks leidsin huvitavaid võrdluseid lähiajaloost. Aga alustagem Luisast. Proua Rõivasest on Eestis saanud tänu oma abikaasale naine, kelle tugevust imetletakse aga keda ka kontori kohvinurgas haletsetakse. Isegi tänavusel presidendiballil, kui kõik tähistasid rõõmsalt Eesti sünnipäeva, pidi Luisa vastama küsimustele, mis puudutasid tema mehe sügisest skandaali Eesti esibravuuritari Brigitte Susanne Hundiga.

Jackie versus Luisa 

Kui heita pilk ajalukku, siis leiab üsnagi ootamatult Luisa Rõivase ja Ameerika Ühendriikide esileedi Jackie Kennedy eludest fenomenaalseid paralleele. Kui Jackie Kennedy tulevase presidendiga abiellus, ei arvestanud ta, et John F. Kennedy ei muuda oma käitumises mitte kui midagi ja jätkab eluviisi, justkui oleks ta jätkuvalt seiklus- ja seksihimuline poissmees. Jackie pidi elama üle alandavaid situatsioone, kus tema abikaasa kadus peolt järjekordse kaunitariga mõnda privaatsesse ruumi ja ilmus sealt püksilukk lahti välja. 

Veel vähem oli Jackie arvestanud, et tema abikaasa võtab peolt mõne kaunitari ühes, sõidab autojuhiga minema ja jätab oma naise üksinda. Ja Jackie polnud ainus, kes seda kõike nägi - Ameerika koorekiht sosistas ja pööritas silmi. Nagu Jackie eluloo autor David Heymann kirjutab: “Jackie ei kujutanud mitte iial ette, et saab sellise avaliku alandamise ja naeruvääristamise ohvriks.” 

Lõpuks ähvardas ta lahutusega. John F. Kennedy miljonärist isa Joe lahendas selle olukorra nii nagu seda ikka rikkad neile omaselt teha oskavad - rahaga. Äiapapa maksis Jackiele miljon dollarit, et abielu jääks püsima ja hüvitisi sai tulevane esileedi ka siis, kui abikaasa talle koju soovimatuid haiguseid tõi. Viimased tõigad kõnelevad Jackie elust ja siinkohal võrdlused Rõivaste abieluga puuduvad täielikult.

Seksisümbolid BSH ja Marilyn Monroe

Kõige rohkem meelehärmi valmistas Jackiele tema abikaasa armulugu Marilyn Monroega. Kuigi J.F.K lävis ka paljude teiste tuntud ja tundmatute naistega, oli Monroe seksapiil kogu maailmale teada. Milline naine ikka rõõmustaks, kui tema meest seostatakse romantilisel viisil maailma suurima seksisümboliga, kes laulab talle läbipaistvas selga õmmeldud kleidis: “Happy birthday, mr President!”

Brigitte Susanne Hunt valiti aastal 2020 Eesti seksikaimaks naiseks. Skandaalide osas on ta juba ammu teinud ära bravuuritar Anu Saagimile. Ja just Brigitte oli see, kellega tol saatuslikul TV 3 peol Taavi Rõivas end sedavõrd vabalt tundis, et koos veedeti aega ka meeste WC-s. Sellist skandaali endise seltskonnareporteri ja kirgliku kollase meedia jälgijana justkui ei mäletagi.

Skandaal pärast pulmi


Paraku pole see Taavi Rõivase esimene ega viimane skandaal. Aastal 2017 sügisel sündis Rõivase suurim skandaal, sest pilti ilmus naine, kes kirjeldas, kuidas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ametliku delegatsiooni liikmed panid Malasias peo püstiMõistagi ei puudunud ürituselt ka Taavi Rõivas, kes väidetavalt ühte naist ahistas. Daam, kes on tänaseni anonüümne, kirjeldas detailselt seiku, mida pole vist mõtet korrata. 


Kõik see toimus vaid mõni aeg pärast Taavi ja Luisa muinasjutulisi pulmi ja ei mõjunud ilmselt ka kuigi lõõgastavalt Malaisias puhkavale Luisale. Siiski ilmusid Taavi ja Luisa koos Mihkel Raua saatesse, kus Luisa nentis, et usub oma meest, samas on ta skandaalist häiritud, sest perel ja lastel on raske. 

Kui skandaal nimetu daamiga võis esialgu olla raske, siis kindlasti karastas see Luisat tulevaste tormide jaoks piisavalt. Tänaseni annab ta vastuseid oma abikaasa mõtlematu käitumise pärast. Selliseid Peeter Paani sarnaseid mehi on nukker vaadata aga nagu näha, leiab neid igalt kontinendilt.

 

Sarnased ja erinevad


Ühes kategoorias on Jackie ja Luisa siiski totaalselt erinevad - kui Jackie Kennedy troonis aastaid maailma kõige paremini riietuvate naiste nimekirjas, siis Luisa on oma valikute pärast saanud moepolitseilt puid alla. Ja veel teinegi võrdlus, kus need kaks naist on võrreldamatud - erinevalt Jackie Kennedyst, kes ei andnud kunagi intervjuusid ega kirjutanud ise oma elulugu, on Luisa intervjuudele avatud. Küllap töö riigikogus omal kombel kohustab.

Peale skandaalse abikaasa on Jackiel ja Luisal teisigi sarnasusi. Meie ühised sõbrad räägivad Luisast kui suurepärasest perenaisest, kelle kokakunst on sedavõrd kõrgel tasemel, et need, kes on korra Rõivaste juurde õhtusöögi kutse saanud, loodavad, et see juhtub õige pea uuesti. Jackie Kennedy oli samuti võõrustajana klass omaette, kuid tema road valmistas kokk. 


Üks on selge - ei Jackie oma eluajal ega Luisa siin ja praegu pole seiklustest puudust tundnud. Luisa elu juba igavaks ei kisu, sest pühapäeval tuli uudis, et abikaasa Taavi Rõivas tõsteti Helsingis Jaapani lennult maha. Asjaolud on selgitamisel. Versioone palju. Pakendikeskus igatahes ei maga: „Ärireis Jaapanisse või puhkus Soomes. Lennates on palju turvalisem, kui korgid püsivad pudelitel kindlalt peal,“ viskab Pakendikeskus nalja oma värskes reklaampostituses vihjates Rõivasele. Luisa kirjutas omakorda Instagramis krüptilise sõnumi, kuidas ta endas rahu säilitab. Siinkohal on vast kohane kirjutada: “To be continued…” 


* Seltskonnaelu innuka vaatlejana olen pikalt otsinud kohta, kus avaldada päevakajalistel teemadel läbi oma vaatenurga arvamust ja tuua ootamatud võrdlusi. Lõpuks otsustasin, et minu elustiiliblogi sobib selleks kohaks ideaalselt. Teretulemast blogi uude rubriiki: "To be continued…" Kui me varem ei kohtu, siis Instagramis kindlasti - minu tegemisi saad jälgida SIIN.


FOTO: Amin Hasani

SHARE:

No comments

Post a Comment

Blogger Template Created by pipdig