Saturday, October 10, 2015

Pavlova, my love


Those who have tasted passion fruit know that's it's a nice and sour fruit that's perfect for adding zing to desserts. A classic Pavlova gets a new life through the sour kiwi and passion fruit. The sweet creamy cake is heavenly with a sweet-sour rich topping and those who have loved strawberry Pavlova this far, should give this combination a try. This recipe is for six-eight cake lovers.


What's needed?  

5 whites of bigger eggs 
2,5 dl sugar 
1 tbsp starch 
1 tsp white wine vinegar 
1 tsp vanilla sugar 
3 dl full cream 
200 g cream cheese at room temperature
 2 tbsp sugar 
3 kiwis, peeled 
2 passion fruits, the inside removed seeds of one pomegranate

How to prepare?  

Work the egg whites into a foam with soft tips. Continue whisking and add sugar bit by bit. Whisk for another 10 minutes using an electric mixer until the sugar is completely dissolved (you can check that by taking the foam between your fingers - when you don't feel sugar crystals any more, it's dissolved). Add starch, vinegar, and vanilla sugar. Mix for another minute. Put the egg white on baking paper that is smeared with oil, make a round with a diameter of about 24 cm. Leave a little hollow in the middle - that's where the cream will go later. Cook in a preheated oven at 120 degrees for about 1 hour 20 minutes. Towards the end you can lower temperature to 100 degrees. Cool down in the oven with the oven door open.  Whisk the cream, cream cheese and sugar into a creamy froth. Smear the cream on the cooled down meringue base. Decorate with pieces of kiwi, passion fruit, and pomegranate seeds. Serve immediately.

Explore Tuuli Mathisen's other recipes in her wonderful blog "Ise tehtud, hästi tehtud".
Kes on passionivilja proovinud, see teab, et tegemist mõnusa hapuka viljaga,mis kui loodud magustoitudele särtsu lisama. Klassikaline Pavlova kook saab hapuka kiivi ja granadilli toel hoopis uue elu. Magusa ja kreemise koogiga tekitab magushapu ja rikkalik lisand imelise koosluse ning kes seni on maasikatega Pavlovat oma lemmikuks pidanud, maitsku kindlasti ka seda kooslust. Retsept on kuuele-kaheksale maiasmokale.


Mida sa vajad?


5 suurema muna valget 
2,5 dl suhkrut 
1 spl tärklist 
1 tl valge veini äädikat 
1 tl vanillisuhkrut 
3 dl vahukoort 
200 g toorjuustu, toasoojana 
2 sl suhkrut 
3 kiivit, koorituna ja tükeldatuna 
granadilli, sisu eemaldatud 
1 granaatõuna seemned


Kuidas valmistada?  

Töötle mikseriga munavalged pehmete tippudega vahuks. Vahustamist jätkates lisa järk-järgult suhkur. Mikserda umbes 10 minutit, kuni suhkur on täielikult lahustunud (seda võid kontrollida võttes vahtu näppude vahele. Kui kristalle enam näppude vahel ei tunne, on suhkur lahustunud). Lisa tärklis, äädikas ja vanillisuhkur. Mikserda veel umbes minut. Määri munavalgevaht õliga määritud küpsetuspaberile ümmarguse, umbes 24 cm läbimõõduga ringiks. Ringi keskele moodusta väike süvend – sinna läheb hiljem kreem. Küpseta eelsoojendatud ahjus 120 kraadi juures umbes 1 tund ja 20 minutit. Lõpupoole võid temperatuuri alandada 100 kraadini. Jahuta ahjus, hoides ahjuust lahti.  Vahusta vahukoor, toorjuust ja suhkur kreemjaks vahuks. Määri kreem jahtunud beseepõhjale. Kaunista kiivitükkide, granadilli ja granaatõunaseemnetega. Serveeri kohe.

PS. Kui sa tead mõnda head Pavlova retsepti, palun jaga linki Stellariumi kommentaariumis :)

Vaata Tuuli Mathiseni teisi retsepte tema võrratust blogist "Ise tehtud, hästi tehtud", mille leiad SIIT.
SHARE:

Friday, October 9, 2015

Spikker: mida osta Ülemiste Keskuse Moensilt?


Tallinnas asuvas Ülemiste Keskuses on kuni pühapäevani helged allahindlused. Mina valisin nende ostuparadiisist välja üheksa lemmikut, mida soovitan ka sulle.  

Pime aeg on käes ja küünlad on parim viis teha kodu eriti õdusaks. Mul on nii hea meel, et Eestis on esindatud firma nimega The PIER. See on sisustuse ja nipsasjade paradiis. Meeldivalt ohtlik paik igale naisele! Mina soovitan esimese asjana heita pilk nende küünaldele. Valik on lai - kes soovib lõhnaküünlaid, leiab nii magusaid, vürtsikaid kui ka värskeid lõhnu. Mina valisin magusa vanilje ja jõuluhõngulise punase küünla. Need, kellele meeldivad vürtsikad lõhnad, võiksid end premeerida küünlaga, mis kannab nime "Indonesian Sparkling". Moensi kampaania käigus saad kolm küünalt kahe hinnaga. Sama lugu on dekoratiivpatjadega. Ostad kaks ja saad kolm. Seega kasuta head võimalust!The Body Shop teeb sel korral eriti heldeid pakkumisi. Nende dušigeelid on tuntud mõnusalt rikkaliku koostise poolest. Seekordne Moensi hellitav eripakkumine laieneb kolmele dušigeelile, mis on suurepärase allahindlusega. Varem 10.50 € maksnud dušigeel on nüüdsest vaid 4.50 . Mina valisin välja Fijian Water Lotus dušigeeli, millel on äratav ja värske lõhn. Ideaalne toode, mida kinkida nii meestele kui naistele. Praegu on parim aeg jõulukingid ära osta, seetõttu soovitan sulle ka The Body Shopi kehavõid. Kui muidu maksab Japanese Cherry Blossom ja Fijian Water Lotus kehavõi 200 ml 20.50 €, siis Moensi erihind on vaid 10.50 €. Vannisõbrad saavad end hellitada FUJI GREEN TEA vanni teepuruga, mis saab pakendi ja aroomi eest eripreemia. Väärib märkimist, et 300 gr purk maksab vaid 7.50 €. Kui su tee juba Ülemiste keskusesse viib, jaluta läbi Mimesis Looduskosmeetika kauplusest. Seal on palju kodumaist kosmeetikat, mis teeb südame alt soojaks. Ükskõik, kui palju ma suvel maasikaid ei söö, siis sügis toob ikka tunde, justkui oleks maasikatest väheks jäänud. Seda tunnet saab kompenseerida Moshi magusa maasikalõhnalise kehakoorijaga "Drama Queen" mis tekitab tunde, justkui oleksid tukastanud maasikapeenra kõrval. Nurme Beauty legendaarseim toode on pediküüriseep, mida soovitan soojalt. Kui aega napib, et pediküüri külastada, tasub soetada endale see teraline seep, mis teeb jalad ideaalselt korda. Kui uskuda kuulujutte, on tegemist Nurme Beauty ühe läbi aegade kõige populaarsema tootega. Saaremaal on sündinud uus kodumaine kosmeetikafirma Ehe Ilu. See firma kannab endas holistilist lähenemist loomulikule ilule ja ammutab jõudu Saaremaa puutumata loodusest. Valisin välja nende kätekreemi, mis on vahvas puidust topsis. Moensi käigus on paljud eestimaised kosmeetikatooted Mimesis Looduskosmeetika poes 25 % odavamad.  Ülemiste Keskuse Moens kestab kuni pühapäevani. 


SHARE:

Wednesday, October 7, 2015

Flawless Make-Up and Blue Lips


Less is more - that's the motto of the Yves Saint Laurent makeup artist Frederic Letailleur. Letailleur came to Tallinn recently and I had the pleasure of getting a light makeup with dark blue lips done by him. The most impressive was Letailleur covered the skin with a little drop of Touch Eclat and foundation.  

When I meet different makeup artists, I always ask them what's the biggest mistake women make when doing their makeup. Letailleur says that women are often in their comfort zone, so they're stuck in a certain makeup routine.  "You need to experiment with makeup. The one and only makeup women do, isn't always necessarily the best. You should take the time for yourself and try new shades. Only good can come out of this," Letailleur promises. 

And it's also worth turning to beauty consultants at the beauty department, they know about new makeup trends and give personal advice.  When Letailleur asked what kind of makeup I would like, I asked for something that would surprise me. And surprise is something Letailleur knows well. The most interesting is how Letailleur mixes Touch Eclat with light foundation. The amounts he uses on the skin with a brush, are tiny. His brush flies gently on the skin.

The result is beautiful and light coverage, but everything looks pretty and natural. The top notes of my makeup are metallic eyes and blue lips. Letailleur says that those who want a more subtle lip, should experiment with lavender tones which are also en vogue right now. Here's my makeup. How do you like it?
Vähem on rohkem - see on Yves Saint Laurenti meigikunstnik Frederic Letailleur moto. Hiljuti käis Letailleur Tallinnas ja mul oli rõõm saada temalt kerge meik, mida kroonisid tumesinised huuled. Kõige enam avaldas mulle aga muljet see, kuidas Letailleur kattis naha väikese piisa Touch Eclat ja jumestuskreemiga.

Kui ma kohtun erinevate meigikunstnikega, siis küsin alati, mis on kõige suurem viga, mida naised meiki tehes teevad? Letailleur ütleb, et naised on sageli mugavustsoonis ja seega ollakse kinni oma kindlas meigirutiinis. 

"Meigiga peab eksperimenteerima. Üks ja seesama meik, mida naised endale teevad, ei pruugi alati kõige parem olla. Kindlasti võiks võtta enda jaoks aeg ja testida erinevaid uusi toone. Sellest saab sündida ainult midagi head," lubab Letailleur. Ta soovitab ostukeskuses pöörduda ilumaailma konsultantide poole, kes oskavad kõneleda uutest meigisuundadest ja jagavad personaalset nõu. Kui Letailleur küsib, milline meik mulle meeldiks, küsin temalt jumestust, mis mind ennastki üllataks. Ja üllatada Letailleur juba oskab. Kõige huvitavam on vast see, kuidas Letailleur miksib õrnalt valgustpeegeldava peitepliiatsi Touch Eclat kokku Yves Saint Laurenti samanimelise jumestuskreemiga. Kogused, mida ta pintsliga nahale sätib, on õige väikesed. Tema pintsel pigem lendab õrnalt mööda nahka. Tulemuseks on ilus ja kerge katvus, kuid kõik näib kaunis ja loomulik. Minu silmi kroonib metalne silmameik ja tumesinised huuled. Letailleur ütleb, et need, kes soovivad leebemat huult, võiksid katsetada lavendli-tooni huultega, mis on samuti moes. Kas ma kannan siniseid huuli veel? Päris kindlasti. Minu meik on sinu ees. Kuidas meeldib? Kas sina kannaksid siniseid huuli? 
PHOTOS: Kristin Arniste
SHARE:

Tuesday, October 6, 2015

Kadri Kruus - What`s In Her Makeup Bag?


"I have my certain favourites in my makeup bag that I use all the time. I even have two of the same products in some cases, because I'm afraid they might run out at a wrong moment," Kadri Kruus, an Estonian leather and bag designer. She had us over at her atelier and showed Stellarium what's hiding in her makeup bag.  

Kadri's makeup bag is her own creation. It's designed so that al the important cosmetics fit in it, and certainly at least two red lipsticks. Kadri's signature look is blonde hair, light eye, and red lips. "When I paint my lips red, I usually apply nude lip pencil first. You can also make your lips bigger with it, if you wish. Another irreplaceable iten for me is the Touch Eclat illuminating pen by Yves Saint Laurent. I always carry two of them, because I don't know when it's going to run out I'm afraid that I've covered one under-eye, and then it runs out..." Kadri laughs.Kadri has both cheaper and more expensive makeup. She says she's found certain favourites from every price range, and a cheaper price doesn't mean lower quality for her at all. For example, she holds Avon Lux lipsticks and Maybelline's products in high regard. "Brow Drama" is a big favourite of Kadri's, she carries two of that as well in her bag. Never know when one brow is done and Brow Drama suddenly runs out. There's a steady place in Dr.Hauschka's natural cosmetics in Kadri's makeup bag - she praises their soft lipsticks that are like lip balm, and the long-lasting lip pencils. Her latest favourite is the limited edition eyeshadow by Dr.Hauschka - they have a godly scent. For everyday occasions, Kadri prefers light eyeshadow, but when things get more festive, she plays around with colours more. Mini perfumes are big favourites of Kadri's. Why carry one big perfume if you can fit three small ones in your bag? Juicy Couture, Charcahel and Serge Lutens are represented in her collection. All very different, but don't a woman's moods also vary a fair bit? So you never know if today is going to be a spicier Serge Lutens or a sweeter Juicy Couture day.  

In addition to makeup, Kadri always carries a hand cream. A leather designer, who works with her hands all day, needs a bit of moisturising hand cream when stepping out of the house. The last product that found its way into Kadri's makeup bag is the Dr.Hauschka toner that Kadri loves spraying on her face. It's a good way to refresh makeup and complexion.
"Mul on kosmeetikakotis oma kindlad lemmikud, mida kasutan aastast aastasse. Mõningaid tooteid on mul kosmeetikakotis suisa kaks, sest pelgan, et need saavad valel ajal otsa," räägib Eesti naha- ja kotidisainer Kadri Kruus. Ta võõrustas meid oma ateljees ja näitas Stellariumile, mis on peidus tema kosmeetikakotis.

Kadri kosmeetikakott on tema looming. Disainitud nii, et kotti mahuks ikka kõik olulised kosmeetikumid ja päris kindlasti vähemalt kaks punast huulepulka. Kadri signatuurmeik on hele silm ja punased huuled. "Kui ma endale punased huuled maalin, siis tavaliselt tõmban huultele enne nude-toonis huulepliiatsi. Sellega saab huuled vajaduselt suuremaks maalida. Teine, asendamatu asi on minu jaoks Yves Saint Laurent` "Touch Eclat" valguspliiats. Neid on mul kotis alati kaks, sest kunagi ei tea, millal see otsa saab. Ma kardan, et olen ühe silmaaluse ära katnud ja siis teise jaoks enam ei jätku..." naerab Kadri.

Kadril on kotis nii odavamat kui kallimat kosmeetikat. Ta ütleb, et on leidnud enda jaoks kindlad lemmikud igast hinnaklassist ja soodne hind ei tähenda tema jaoks sugugi kehvemat kvaliteeti. Näiteks peab ta lugu Avoni Lux saja huulepulkadest ja Maybelline`i toodetest. Maybelline`i "Brow Drama" on Kadri suur lemmik, ka seda leidub tema kosmeetikakotis kaks tükki, sest ei tea ju, millal üks kulm on tehtud ja Brow Drama äkitselt otsa saab. Kadri kosmeetikakotis on kindel koht ka Dr.Hauschka looduskosmeetikal - ta kiidab nende pehmeid huulepulki, mis mõjuvad huultel sama pehmelt nagu huulepalsam ja kauapüsivaid huulepliiatseid. Viimane lemmik Dr.Hauschkalt on nende limiteeritud koguses lauvärvid, mis lõhnavad jumalikult. Igapäevaselt eelistab Kadri vaid heledat lauvärvi, kuid pidulikumal puhul võib ta toonidega rohkem tembutada. 

Uutest ilutoodetest on Kadri kosmeetikakotis Shiseido ripsmetušš - Jaapanis toodetud kosmeetika on selline, mille peale võib alati 1001% kindel olla. Miniparfüümid on Kadri suured lemmikud: "Milleks kanda kaasas ühte suurt pafüümi, kui kotti mahub kolm väikest?" Kadril on esindatud nii Juicy Couture, Charcahel kui ka Serge Lutens. Kõik väga erineva lõhnaga, kuid naise tujud on ju samuti seinast seina. Seega ei tea kunagi, kas täna läheb loosi vürtsikas Lutens või hoopis magusam Juicy Coutre.  

Lisaks dekoratiivkosmeetikale on Kadril alati kaasas kätekreem. Nahakunstnik, kes päevast päeva kätega tööd teeb, vajab toast välja astudes alati tilga niisutavat kätekreemi. Viimane toode, mis Kadri kotti jõudis, on aga Dr.Hauschka näotoonik ja seda saab nahale pihustada nii õhtul enne uinumist kui ka päeval meigi peale. Üks on kindel - meik püsib kauem.


Kiika ka Stellariumi mängu, kus loosin välja Mixa tooteid, mida jagub terveks aastaks. Loosi leiad SIIT.SHARE:

Sunday, October 4, 2015

MAX & CO Store Party


In 1986, the fashion icons were Madonna, Tina Turner, and Sade. It was the time supermodels posed on the cover of Vogue, and actors thought they were too serious business to collaborate with fashion magazines. Year 1986 was when Lady Gaga was born. It was the year when the Whitney Houston and Petshop Boys were the brightest stars in the music sky and played in every radio. It was the year of the Chernobyl catastrophe. It was the year when crocodile Dundee was making waves in cinemas. It was also the year the first Max & Co shop was opened in a wonderful Italian city. 

It was also the year actress and socialite Olivia Palermo was born who is the brand ambassador of MAX&CO today.  Olivia's message is simple: when a woman's life gets too hectic, we should be stylish, beautiful, and positive regardless of the pace of the everyday life. Palermo keeps a lifestyle blog and that's why Max&Co Estonia invited various fashion bloggers along who picked out an outfit of preference on a festive autumn evening. I'm sharing photos from that cozy night with you and saying thanks to MAX&CO Estonian representatives who reminded me of a lovely one-minded family. My thanks also go to Mozart Catering who filled the table and offered tartalettes with raspberry cream. My daughter still talks about them a day later and she probably doesn't even know how many of them she ate that evening.Aastal 1986 olid moeikoonid Madonna, Tina Turner ja Sade. See oli aeg, kui ajakirja Vogue kaanel poseerisid supermodellid, sest näitlejad pidasid end liiga tõsiseltvõetavaks, et moeajakirjaga koostööd teha. Aastal 1986 sündis Lady Gaga. See oli aasta kui maailma muusikataevas lõid laineid Whitney Houston ja Petshop Boys mängis igas raadios. See oli aasta kui toimus Tšernoboli katastroof. See oli ka aasta kui kinodes lõi laineid film "Krokodill Dundee". Aastal 1986 avati ühes imelises Itaalia linnas esimene MAX &Co kauplus. 

Sellel aastal sündis ka näitljatar ja seltskonnatäht Olivia Palermo, kes on täna MAX&CO saadik. Olivia sõnum on lihtne: "Kui naise elu muutub ka liiga kiireks, peaksime hoolimata argipäeva kiirusest olemas stiilsed, ilusad ja positiivsed." Palermo peab ka elustiili blogi ja just seetõttu kutsus MAX&CO Eesti esindus külla erinevad moeblogijad, kes panid ühel pidulikul sügisõhtul kokku endale meelepärase outfiti. Jagan sinuga õdusast õhtust pilte ja ütlen aitäh MAX&CO Eesti esindajatele, kes meenutasid mulle vahvat ja üksmeelset perekonda. Aitäh ka Mozart Cateringile, kes katsid laua ja pakkusid muu hulgas tartelette vaarika kreemiga. Olgu öeldud, et mu tütar räägib nendest veel päev hiljem ja ilmselt ei tea ta ka ise, kui palju neid õhtu jooksul nahka pistis. 
PHOTOS: Meisi Volt

SHARE:
Blogger Template Created by pipdig