Wednesday, May 11, 2016

Hair Talk with ... Karmen Pedaru


She is sitting on a big sofa, wearing tight black jeans and a cashmere jumper, not a gram of makeup, and hair subtly wavy. You would think the most famous Estonian supermodel is 19 years old. Karmen Pedaru, who turns 26 this May, has been on so many magazine covers it'd be impossible to count them. And she never has. Today she is talking hair talk with Stellarium with a playful smirk on her face and an occasional burst of laughter, because Karmen has plenty of stories to tell.  

Without exaggerating, it can be said that Karmen has had thousands of different faces and equally many hairdos. Naturally dark haired Karmen has had purple, black, red, orange hair, and she's also been platinum blonde. It would be easier to ask what hair colour Karmen hasn't had. Karmen's life fits hundreds of fashion shows and countless photo shoots. Despite that Karmen reminisces that the most unique hairdos stay in the time she modelled in John Galliano and Alexander McQueen fashion shows. "When Alexander McQueen was still alive, our hair was dyed black for one show. Galliano always had original solutions - for example, an orange wig. And I remember an Afro wig from a Louis Vuitton show."  

Fall 2009 READY-TO-WEAR Alexander McQueen 
John Galliano S/S 2011

The backstage bustle and doing hair at fashion shows has also brought along mild drama. For example, when getting her hair curled, Karmen has had her forehead burned, and her ears are also burn victims. But that has never cancelled a show - the burn gets a special plaster and make up on, and as the saying goes - the show must go on! When naturally Karmen has layered hair, then on the stage strands of hair will be taped on or wigs will be used instead.  Karmen starts mornings with washing her hair, but that's it as well. 

PHOTO: Agata Pospieszynska
"I can't be bothered to do much with myself. I get things done with me all the time anyway. Last time I went to the hairdresser in Paris, and I fell asleep," Karmen says. For hair care, she prefers products by Kerastase and David Mallett. When asked if Karmen has tried Estonian cosmetics she said that she has the Vestige Verdant mask and oil: "I've already run out of the mask. I liked it a lot, although it was a bit muddy, it did the job. I still have a bit of oil left... It's really good. And the packaging. Vestige Verdant's packages are pretty!"  

Karmen Pedaru i-D Magazine Spring 2014 by Amy Troost 
Karmen's five hair tips:  

1. Perfect cut. 
2. Clean hair. They can be dirty or clean, but they have to look clean! I remember when I had platinum blonde hair, they couldn't be combed or brushed when wet - it ruins hair. 
3. Since I get my hair done so often, I take Viviscal tablets. They work! 
4. I use hair products by Kerastase and David Mallett. 
5. Vacation and seaside.  Karmen's hair sin:  

"Once I bought the wrong colour from the shop when I was in a rush, and the result was black hair. I had to go to the shoot of Gucci's campaign the next day. Then it turned out that the shoot was black and white, so it didn't matter... Nevertheless I remember it took me three-four months to get the black hair out. I went to hairdressers often because of that - even professionals had to really work it!"Ta istub suurel diivanil, jalas kitsad mustad teksad, seljas kašmiir kampsik, näos ei grammigi meiki, juuksed aimatavalt lokkis. Kõige rohkem pakuks Eesti kuulsaimale supermodellile vanuseks 19. Maikuus 25aastaseks saav Karmen Pedaru on kaunistanud nii paljude ajakirjade esikaasi, et neid on võimatu kokku lugeda. Ja ta ise ei ole kunagi arvet pidanud. Täna räägib ta Stellariumile juuksejutte, suul mänglemas pidev muie, mis vaheldub mõnusate naerupahvakutega, sest Karmeni juuksed on näinud palju!

Ilma liialdamata võib öelda, et Karmenil on olnud tuhandeid erinevaid nägusid ja sama palju soenguid. Loomulikult tumepruunide juustega Karmen on olnud lilla peaga, mustade juustega, punaste ja oranžide kiharatega ning plaatinablond. Õigem oleks vist küsida - mis värvi juustega ta pole olnud? Karmeni ellu mahub sadu moeshow`sid ja lugematul arvul pildiseeriaid. Kuid millised soenguid meenuvad iseäranis eredalt? "Kui Alexander McQueen veel elus oli, siis ühel showl värviti meil juuksed mustaks. Gallianol olid alati originaalsed lahendused, näiteks oranž parukas. Ja Louis Vuittoni showst jäi meelde afro parukas.

Jälgi Stellariumi Instagrami siin! Karmen Pedaru Instagrami leiad siit.Moeshowdel toimuv lavatagaune sagimine ja soengute tegemine on toonud kaasa ka kergemat sorti draamat. Näiteks on lokke keerates kõrvetatud ära Karmeni otsaesine ja samuti on kõrvetamise ohvriks langenud kõrvad. Kuid mitte ükski lavale astumine pole jäänud sellepärast ära, põletatud kohale asetatakse spetsiaalne plaaster, millele lisatakse meik ja nagu öeldakse: show must go on! Kui loomulikult on Karmenil järkus juuksed, siis laval pannakse juuksesalgud teibiga pähe või kasutatakse sootuks parukaid. 

Karmen Pedaru for Michael Kors Sport Sexy Glam 2013 Behind

Karmen ise alustab oma hommikuid juuksepesuga, kuid see on ka kõik. "Ma ise ei viitsi endaga tegeleda. Minuga tegeletakse ju kogu aeg. Viimati käisin Pariisis juuksuris, kus jäin magama," meenutab Karmen. Juuksehooldusest eelistab ta Kerastase´i ja David Malletti tooteid. Kui uurida, kas Karmen on kodumaist kosmeetikat proovinud, ütleb ta, et on kasutanud Vestige Verdant maski ja õli. "Mask on juba otsas. See meeldis mulle väga, kuigi oli pisut porine, kuid tegi oma töö ära. Õli on mul veel pisut alles... See on väga hea. Ja pakend. Vestige Verdant pakend on ilus!" 
Karmeni viis juuksenippi:

1. Perfektne lõikus.
2. Puhtad juuksed. Nad võivad olla mustad või puhtad, kuid peavad välja nägema nagu puhtad! Meenub, et kui mul olid plaatinablondid juuksed, siis neid ei tohtinud märjalt kammida, see rikub juukseid.
3. Kuna mulle tehakse nii sageli soenguid, siis võtan Viviscal juuksetablette. Need töötavad!
4. Kasutan Kerastase`i ja David Malletti juuksetooteid. 
5. Puhkus ja mererand.  


Karmen Pedaru Campaign Oysho Summer 2014 by Alasdair McLellan

Karmeni juuksepatt:

"Kord ostsin poest kiirustades vale värvi ja tulemuseks olid mustad juuksed. Pidin järgmisel päeval sõitma Gucci kampaania pildistamisele. Kuid siis tuli välja, et tehti must-valged pildid, seega polnud vahet ... Siiski meenub, et kulus kolm-neli kuud, et must värv juustest välja saada. Käisin sellepärast sageli juuksuris ja isegi profid pidid palju vaeva nägema."


PHOTO: Agata Pospieszyńska

VAATA KA Stellariumi aprilli kuu lemmiktooteid meie värskest YouTube`i kanalist ja vii end kurssi kuumimate ilutoodetega:
SHARE:

5 comments

 1. Appi, kui erinäoline võib üks modell olla! Noh. Sellepärast ta ongi ju supermodell, aga need erinevad pildid on vapustavad! Scrollisin üles ja alla.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Enneolematu ülevaate saad vast siis, kui lööd Googlisse Karmen Pedaru nime ja vajutad Images. Vot see on alles kaleidoskoopiline vaatepilt ühest ja samast inimesest :)

   Delete
 2. Väga kaunis naine! Mõnus lugemine :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Igas juuksejutus on mõni hea tarkusetera, mida hiljem hakkan ise kasutama. Seega väga tõhus rubriik!

   Delete
 3. Sain häid ilumippe ka oma juustele(:
  Väga mõnus lugemine. Ootan kindlasti tulevikus Sinult sarnaseid jutukesi Eesti kuulsustest!

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig