Thursday, June 18, 2015

Maris Järva - What`s in her makeup bag?

Thousands know the name and voice of radio host Maris Järva. She used to wake Estonians for two years in the most popular morning programme at Sky Plus radio. Today she is the mother of a month-old Marliis, and talks weekly about the new world citizen on radio. We were interested in how Maris has changed her makeup habits after becoming a mother and what's in her makeup bag.  

"My makeup bag always holds a mascara, bronzer, BB cream, face cream, and an eyeshadow primer that also works as a mattifying eyeshadow. At the moment I'm using three BB creams - Dior, Armani, and Yves Saint Laurent are all represented. My mascara of choice is Lancome Hypnose Drama, and I've tested Mac eyeshadows. Throughout the years, the best bronzers for me are by Guerlain."

Maris admits she is not a big experimenter with makeup. "Even when I try to sometimes do something for more effect, it often ends with taking it all off and starting from zero. I'm rusty in doing makeup and I've even thought about doing a fast course. When I've performed, I've had professional makeup done and experimented with even purple and poison green colours. The result is always really cool, but I'm skilled in that art myself."  How to console yourself when the weather is bad and mood is getting close to zero? "I don't look for consolation from doing makeup, it's rather the act of buying new cosmetics that has an uplifting effect. I get those moods every now and then. Last time I splurged was in December when I was buying presents. I got so carried away, everything was so interesting and it seemed that I needed all new things myself," Maris smirks.Maris is raising baby daughter Marliis at home who is turning a month old on 18 May. How much has changed her habit of wearing perfumes when she's at home with the baby? "I've returned to old favourites when it comes to perfumes. It's difficult to find a new favourite in my opinion, because I don't understand any perfumes in the shop after five minutes. From old favourites I've got lined up Givenchy Ange Ou Demon Le Secret, Nina Ricci Nina, DKNY Be Delicious, the newer Giorgio Armani Si, which seemed too intense for me at one point. Donna Karan's perfume is still in the box, because my mum brought it as a present when she came to see the baby. After having a baby, I haven't used them that much indeed. I don't exactly walk around in a cloud of perfume at home - but when I go out, then I do." 
It's also interesting to ask about new products she used when she was expecting. "I discovered Dr Hauschka's Blackthorn oil towards the end of my pregnancy, which I mainly used on my belly. I got very enthusiastic about it, because until then using oils had been an oily mess, but with that one I also liked the bottle, it was really easy to get the product out of it. Too bad I discovered it so late. Was it thanks to different creams or not, I didn't get scars, at least. Now I swapped the oil with Dr Hauschka's lemongrass oil and emulsion. I like Mac's Comfort Cream for face cream, and for the summer period, I switch to Eucerin Aquaporin."  Can you also judge your makeup bag based on what was used before and after giving birth? "Actually I've only replaced the washing powder with the coming of the baby. My makeup has stayed the same. What has changed is that I don't have much time to spend on doing makeup at the moment, so I prefer products that are quick and easy to use."
I've always asked how to look like a million dollars in this section. "A million dollar look means confidence. It means you dare and want to look people in the eye, talk to them, and smile. Everyone has different tricks for that, for me work the right and comfortable clothing, good hair day, and a rested face.  

When Maris Järva and I were introduced, a sentence as said: "This is Maris. This is Stella! What connects you is that you never wear the previous day's clothes to work!" I remember when Maris softly smiled and looked down. She reminded me of the Hollywood icon Jayne Mansfield at that moment. I told her that and she said she googled Mansfield's photos after we met. Which celebrities inspire Maris herself? "For example, Gisele Bündchen, Sienna Miller, Kate Moss, Heather Locklear, and Birgitte Bardot. And remembering the Jaybe Mansfield episodes... Yes, I can understand what was meant when looking at different images of her. I have nothing against it when similarities are found between myself and a Hollywood golden era icon."Raadiohääle Maris Järva nime ja häält teavad tuhanded. Ta äratas kaks aastat järjest eestlasi kõige populaarsemas saates Sky Plusi Hommikuprogramm. Täna on ta kahekuuse tütre Marliisi ema ja räägib raadios iganädalaselt oma seiklustest värske emana. Meie tundsime huvi, kuidas on Marise meikimise harjumused pärast emaks saamist muutnud ja mis on peidus tema kosmeetikakotis?

"Minu meigikotis on alati ripsmetušš, päikesepuuder, BB kreem, näokreem ja lauvärvi primer, mis on ühtlasi matistava lauvärvi eest. Näiteks on Avoni primer hea - kvaliteedi ja hinna suhe on ideaalne. Kui rääkida BB-kreemidest, siis hetkel on mul korraga kasutusel suisa kolm erinevat - esindatud on nii Dior, Armani kui ka Yves Saint Laurent. Ripsmetuššidest on minu valik langenud Lancome Hypnose Dramale ja lauvärvidest olen testinud Maci. Samas pole ma kunagi pettunud ka Max Factori ripsmetuššides. Läbi aegade on minu jaoks parimad päikesepuudrid Guerlainilt." Kuigi Maris armastab Meigiga mängida, pole ta see, kes lahkuks kodust suure kosmeetikakotiga. "Üldjuhul ma meigiasju kaasas ei kannagi, aga hügieeniline huulepulk, peitekreem ja kätekreem on ikka ühes. Juhul kui on pikk päev, mil vähe kabedam peaks välja nägema, siis võtan terve meigikoti kaasa."

Maris tunnistab, et ta ei ole meigis eriline eksperimenteerija. "Isegi kui vahel üritan midagi efektsemat teha, lõpeb see tihtipeale meigi maha võtmise ja nullist alustamisega. Olen meikimises rooste läinud ja mõelnud isegi kiirkoolituse peale. Esinemas käies olen meikaril ikka lasknud silmameiki tehes katsetada, olen kasutanud küll lillat, küll mürkrohelist. Tulemus on väga lahe jäänud, aga ise ei valda seda kunsti."


PHOTOS: Stella K. Wadowsky

Kuidas lohutada ennast siis, kui ilm on halb ja meeleolu läheneb nullile? "Halva ilmaga ma enda meikimisest lohutust ei otsi, pigem tõstab tuju uute kosmeetika toodete ostmine. Need tujud käivad mul peal hooti. Viimati laastasin rahakotti detsembris, kui ostsin kingitusi. Sattusin hoogu, kõik oli nii põnev ja tundus, et endal on ka kõiki uusi asju vaja," muigab Maris.

Nahahoolduses kasutan Vestige Verdant maski: "Sellega on lihtne toimetada ja see on äärmiselt tõhus. Käin ka kosmeetiku juures. Kuna minu kosmeetik Karin Soe hoolitseb ka mu küünte eest, siis on aeg-ajalt mugav tema juures pikemaid seansse teha. Mis hoolitsusega täpselt tegu on, ma ei teagi, igatahes on see koos väikese massaažiga mu täielik lemmik."

Praegu kasvab Marisel kodus 19.juunil kahe kuuseks saanud tütar Marliis. Kui palju lapsega kodus olles on sinu harjumus parfüüme kanda, muutunud? "Parfüümide osas olen jõudnud vanade lemmikute juurde tagasi. Uut lemmikut on minu meelest väga raske leida, sest parfüümiosakonnas ei suuda ma pärast viit minutit enam ühestki lõhnast aru saada. Vanadest lemmikutest on mul hetkel rivis Givenchy Ange Ou Demon Le Secret, Nina Ricci Nina, DKNY Be Delicious, uuematest Giorgio Armani Si, mis tundub mulle hetkel liiga intensiivne. Donna Karani lõhn on veel karbi sees, sest selle tõi ema mulle kingituseks, kui beebit vaatama tuli. Pärast lapse saamist pole ma neid tõesti väga kasutanud, kodus just lõhnapilves ringi ei hõlju, aga väljas käies ikka."

Mariselt on põnev uurida ka toodete kohta, mida ta last oodatest kasutas. "Raseduse lõpu poole avastasin dr Hauschka Blackthorn õli, mida kasutasin peamiselt kõhul. Sattusin sellest täiesti vaimustusse, sest kui seni oli erinevate õlide kasutamine üks paras õline mässamine, siis selle puhul meeldis mulle väga ka pudel, millest sain toote ülilihtsalt kätte. Mul oli isegi kahju, et selle nii hilja avastasin. Oli see nüüd tänu erinevatele kreemidele või mitte, armidest ma igal juhul pääsesin. Nüüd asendasin selle õli Dr.Hauschka sidrunheina õli ja emulsiooniga. Samuti kasutab Dr.Hauschka uusimat ööseerumit, mis on mõnusalt kerge tekstuuriga. Näokreemidest on mu lemmik Maci Comfort Cream, suvisemaks perioodiks vahetasin selle Eucerini Aquaporini vastu."
Kuid kas meigkotti saab liigitada selliselt, et mis oli meigiasjadest aktuaalne enne ja pärast lapse sündi? "Tegelikult olen koduses majapidamises lapse tulekuga teadlikult välja vahetanud vaid pesupulbri, meigikott on jäänud samaks. Muutunud on vaid see, et hetkel pole palju aega meigile kulutada, seega eelistan tooteid, mida saab kiirelt ja lihtsalt kasutada."

Olen selles rubriigis alati küsinud: kuidas näha välja nagu miljon dollarit? "Miljon dollarit tähendab enesekindlust. See tähendab, et sa julged ja tahad inimesele otsa vaadata, suhelda ja naeratada. Selleks on kõigil erinevad nipid, minu puhul töötab õige ja mugav riietus, hea juuksepäev ja puhanud nägu."

Kui me Maris Järvaga esimest korda kohtusime, tutvustati meid lausega: "See on Maris. See on Stella! Teid ühendab see, et te ei tule kunagi eelmise päeva riietega tööle!" Mäletan, kuidas Maris kergelt naeratas ja muiates enda ette vaatas. Sel hetkel meenutas ta mulle Hollywoodi kunagist ikooni Jayne Mansfieldi. Seda ma talle ka ütlesin ja hiljem nentis Maris, et ta googeldas pärast meie kohtumist Mansfieldi pilte. Kuid millised kuulsused Marist ennast inspireervad? "Näiteks Gisele Bündchen, Sienna Miller, Kate Moss, Heather Locklear ja Brigitte Bardot. Jayne Mansfieldi seika meenutades... Jah, nähes temast erinevaid kaadreid, sain aru, mida sa silmas pidasid. Mul pole midagi selle vastu, kui minu ja tema vahel leitakse sarnasusi."


PHOTO: Nelladella.com

SHARE:

6 comments

 1. Te võiksite teha sellise postituse Birgit Sarrap'ist (Õigemeel)

  ReplyDelete
 2. Maris on kuidagi nii-nii soe inimene olenemata sellest, et ma temaga IRL kunagi kohtunud pole. Ja tema titabeebi, OMG <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Maris on soe, lõbus ja imelise huumorisoonega :)

   Delete
 3. Pärast Marise lapsepuhkusele minekut ma ei kuula Hommikuprogrammi. Minu jaoks peab olema tasakaaluks Maris. See eelmine ei meeldunud mulle, siis ma jälle ei kuulanud. Kunagi juhuslikult sattusin kuulama Sky hommikut ja Maris tundus koheselt minu tüüpi naine. Kuidas sa nii palju staare tunned (ja neid isegi suudelda saad?) ???

  ReplyDelete
  Replies
  1. Maris on tõesti Hommikuprogrammi loodud. Minu lemmik samuti!

   Delete

Blogger Template Created by pipdig