Saturday, September 14, 2019

How much hair product is too much?


Generosity is often a good sign. But there's always the danger that a glass starts to spill when you pour too much in. This post is a bit different. I counted all the products that I use for a simple hairdo, and to be honest, it's not a post to be proud of. Nevertheless, it's refreshing to look in the mirror every now and then and ask yourself what's going on.  

I recently read an article about how women follow what's on the label in the grocery store, but most have a row of perfumes, hair products, and creams that haven't had their contents closely scrutinised. A few days ago I counted how many hair products I use for one hairdo. This post is written on the same day when I wasn't sure if I wanted to share it and gave myself time. After a little thinking, I decided to share it after all. Don't try this at home! 

Back to hair products. How many do I use for one hairdo? I start with washing my hair. Shampoo, conditioner, mask for hair ends. That's three products. I usually apply some products to wet hair, and I wouldn't say it's just a pinch. It means I often use leave-in conditioner and one or two care products. For exmple, I use TIGI Beadhead in my hair, and also something for hair ends. This adds another three products. I sometimes use small vials that are rubbed on the scalp and promote hair growth. Less so in the last year, though. When I've dried my hair, in comes the hair styler. For that I use styling liquid and occasionally root lifter (less so with straight hair). After styling my hair, I use hairspray and finally hair shine. So altogether I used ten-elven different products for one hairdo. Wow! All the things one small head has to put up with?! I'm surprised the ceiling of my bathroom hasn't blown off. What's the worst is that I did it unnoticeably. It's become a habit.  

Oh yes, not often, but sometimes the dry shampoo also comes along a day later. All this stays in my hair... I carry these products made of tens or hundreds of chemicals with me the whole day. Today, when I'm writing this post, I skipped six products altogether. I used shampoo and conditioner when washing my hair, and leave-in spray conditioner for drying my hair after washing. 

I don't know if there are women who are like me who unnoticeably use ten products in their hair? But even five products is clearly too many. From now on, my rule is three products, not more. How much attention do you pay to what your perfumes, creams, or hair products contain?
Heldekäelisust peetakse sageli väga heaks märgiks. Kuid samas kehtib ütlus: Liiga palju kullakange viib laeva põhja. Seekordne postitus on pisut teistsugune. Nimelt lugesin kokku kõik tooted, mida ma lihtsa soengu tegemisel kasutan ja kui aus olla, siis see pole postitus, mille üle uhke olla. Samas on väga värskendav korraks peeglisse vaadata ja endalt küsida: "Kas sa tõesti määrid selle kõik endale pähe?"

Hiljuti lugesin artiklit sellest, kuidas naised jälgivad küll toidupoes, mis on pakendil kirjas, kuid samas on valdaval enamusel kodus terve rivi parfüüme, juuksehooldustooteid ja kreeme, mille pakendile pole pilku heidetud. Mõni päev tagasi lugesin ära, kui palju tooteid kulub mul ühele soengule ehk ära seda kodus järgi tee!

Tagasi juuksehooldustoodete juurde. Kui palju kulub mul neid ühe soengu jaoks? Alustan juuksepesust. Šampoon, palsam ja mask juusteotstele. See teeb kolm toodet. Niisketele juustele kannan ma tavaliselt veel üht-teist ja ei saaks öelda, et näpuotsaga. See tähendab, et ma sageli pihustan juustele spray-palsamit ja ühte kuni kahte hooldusvahendit. Näiteks kasutan juustes TIGI Beadheadi ja lisaks juusteotsesse Schwartzkopfi ladvaravi. See teeb kokku veel kolm toodet. Aegajalt kasutan pärast pesu juustes ampulle, mis tuleb peanahale hõõruda ja mis soodustavad juuste kiiremat kasvu. Viimasel aastal küll harvemini. 

Kui mul on juuksed föönitatud, siis tuleb mängu juuksekoolutaja. Selleks on mul "menüüs" soenguvedelik ja aegajalt juuksejuure tõstjat (sirgete juustega harvemini). Pärast juuste koolutamist, kasutan juukselakki ja lõpuks juustele läike andjat. Oeh. Ehk kokku kasutan ühe soengu peale kümme-üksteist erinevat toodet. Vau! Mida kõike peab üks väike pea taluma!? Ma ei imesta, et minu vannitoal pole lagi ära lennanud. Kõige hullem on see, et ma tegin seda justkui märkamatult. See oli saanud harjumuseks. Aha jaa... Mitte sageli, kuid aegajalt tuleb päev hiljem kasutusele ka kuivšampoon.  Ja see kõik jääb minu juustesse... Kõiki neid kümnetest või isegi sadadest kemikaalidest kokku miksitud tooteid kannan ma endaga terve päeva kaasas. Täna, kui ma seda postitust kirjutan, jätsin soengu tegemisel ära kokku kuus toodet. Ma kasutasin juuksepesu ajal šampooni ja palsamit ja pärast pesu föönitamiseks vaid spray-palsamit. Omamoodi naljakas on see, et näiteks reisidel kulub mul juustele tunduvalt vähem tooteid, ometi on juuksed alati korras.

Ma ei tea, kui palju on seda postitust lugedes minuga sarnaseid naisi, kes endale märkamatult kümme erinevat toodet pähe laovad? Kuid ilmselgelt on isegi viis toodet palju. Edaspidi on minu reegel kolm toodet, mitte rohkem. Kui palju vaatad sina, mida erinevad parfüümid, kreemid või juuksetooted sisaldavad? 
SHARE:
Blogger Template Created by pipdig