Thursday, May 27, 2021

Tiina Talumehe moevaatemäng ehk kolm ampsu Tšunglist


Tiina Talumehe virtuaalne moevaatemäng Tšungel pani igatusest ohkama. Vaadates kelmikaid mustreid ja lummavaid lõikeid, ulatas Talumehe looming mulle justkui nähtamatu käe ja viis mind viivuks argipäevast moemuinasjuttu. 

Milline on olnud minu viimase aja argipäev? Kodukontor ja jalutuskäigud. Sekka väljasõidud loodusesse. Ja siis jälle kodukontor. Ja jalutuskäik. Nüüd, mil restoranid on taas avatud ja esimene suurem erapidu peetud, on kõik lootused suvel. Eestimaa suvi on paraku nagu inimene, kelle puhul ei tea mitte kunagi, kas ta kokkulepitud ajaks kohale ilmub ja kui ta suvatsebki oma nägu näidata, siis võib ta kaasa tuua tujuka ja muutliku meele. Pole siis ime, et soojade ilmade ootus kodumaal tekitab minus alati seletamatut ärevust. Seega vaatasin sel korral erilise pühendumusega Tiina Talumehe loodud kollektsiooni ja valisin välja oma lemmikuimad palad - nimelt olen otsustanud, et ükskõik milline tuleb suvi, selles peab olema värve, hoogsust ja lendu. Seda kõike pakkus ka Tiina Talumehe moevaadend.

Vaadates Tiina loomingut, lasin fantaastial lennata ja mõtlesin välja, kuhu võiksin tema kollektsioonist leitud lemmikutega minna. Kõige pilku paitavam kombo on kahtlemata see Pucci mustrit meenutav plisseerseelik, mida võib kanda nii kontoris kui ka õhtusöögil ja kõigil sündmustel, mis nende kahe vahele jäävad. Väärib märkimist, et Tiina joonistab mustrid ise ja need saadetakse talle valmiskujul Itaaliast. Selle komplekti juurde lisaksin veel ühe värvilaiguna oma kõige uuema Danse Lente oranži käekoti ja nii olekski maailm vallutatud. Vähemalt üheks pikaks päevaks.


Mantlid, jakid ja kerged parkad on meie kliimas sedavõrd asendamatud, et ilma nendeta ei tasu üleüldse üle läve laia maailma astuda. Tiina Talumees teab seda ja tema helesinises toonis jakk on järjekordne moeamps, mis kingib kandjale igasse päeva helgust. Miks teise lemmikuna just see jakk mind köitus? See on miski, mida saab kanda teksadega, visata peale argikleidile või sootuks õhtukleidiga. Sellele unelevale kaadrile kingivad krooni need õiged prillid - kui palju muudab outfitti üks paar hoolega valitud prille! Käekotigurmaanina valiksin selle koosluse juurde oma valge Therapy käekoti, mida olen varem kandnud siin


Pükskostüümid on läbi aastate olnud minu lemmikud. Minu esimene mälestus on mõistagi seotud minu armsa emaga, kes käis alati sedavõrd laitmatult ja šikilt riides, et päris kindlasti on just tema olnud läbi aastakümnete minu suurim eeskuju. Mäletan selgelt, kuidas ühel peol tema kleiti kiideti, kuniks ema avaldas sõbrannadele saladuse - tegemist oli hoopis voogava pükskostüümiga. Ka minul on kapis mitmeid pükkstükke - kõik neist pigem laiade pükstega ja sestap võlus mind esimesest silmapilgust Tiina tumesinine šikk pükskostüüm. Vaimusilmas näen end sellega tõukerattal sõitmas ja mõistagi kannaksin kõrgete kontsade asemel valgeid Stan Smithe. Mõeldes käekottidest, lisaksin sellele riietusele juurde Strathberry mini crossbody, mida olen varem kandnud siin


Mida ütleb Tiina Talumees ise? Oma kollektsiooniga rõhutab ta hetkes elamise meeleolu, kuid seisab samas jätkusuutliku ja pikaealise tarbimise eest. Fookus on mugavusel - kangad on hingavad, kerged ja sageli masinpestavad. Pikee, musliin, siidsatään, villatrikotaaž ja villakrepp on need, mis meie suvises kliimas kihiliselt kantuna täidavad kõik ülesanded. Talumees rõhutab, et ta on aeglase moe bränd, mille eesmärk pole kunagi olnud võita hinnalahinguid või täita riidepuud masstoodanguga, sest sellest olulisem on ökoloogilise jalajälje vähendamine. Tiinal on suur soov, et tema looming oleks pikka aega kantav ja selle väärtus riidekapis ajaga vaid kasvaks. 

Vaadates Tiina loomingut, valisin omad lemmikud lähtuvalt sellest, mis mul juba riidekapis ripuvad ja mis oleksid olemasolevatele taiestele täienduseks. Millised moeampsud on need, mida sina minu valikust ilma pikemalt mõtlemata oma kappi näppaks?

Rohkem hoosaid hetki, meigivideosid, giveawaysid ja parimaid palasid päevast leiad Stellariumi Instagamist, mida saad jälgida SIIN.

Fotod: Mai Grepp  Modellid: Marleen Roosna, Carina Leps  MUAH: Katrin Sangla MaxFactor, Krista Adrat Wella Professionals  Venue: Tšungel

SHARE:

No comments

Post a Comment

Blogger Template Created by pipdig