Monday, October 14, 2019

Kosmeetikumide paradiis ehk mis on Heti Tulve öökapil?


„Varem oli mul arusaam, et kui panna näomaski, tuleb seda lausa lusikaga näole laduda... Umbes nii, et kui juba maskitada, siis paneme kahe sentimeetri paksuse kihi ...” naerab joogainstruktor Heti Tulve. Ta ütleb, et naise vannituba ei pea olema kosmeetikume tulvil labor, kuid samas võiksid valikud olla targad ja mõõdukad.

Stellarium veedab eksklusiivselt Londonis Heti magamistoas, voodis ja öökapi ümbruses hoogsa pärastlõuna. Väljas sajab vihma kui oaevarrest ja see on lausa ideaalne aeg tassikese rohelise tee kõrvale Heti lemmiktooted üle vaadata. See lugu on kahtlemata maiuspala neile, kelle nõrkuseks on nahahooldus, sest teemaks näomaskid, kreemid, seerumid ja kõik uus, mida meile kosmeetikatööstus toodab.„Kas see olen tõesti mina?” 

Heti nahahooldusreegel number üks on – enneta tulekahjusid: „Näiteks on mõistlik kasutada silmakreemi enne, kui kortsud endast silmade ümber märku annavad. Näonahka tasub regulaarselt koorida, mitte hiljem komedoone ja punne pigistada. Kindlasti tuleb nahka korralikult niisutada. On selge, et kreem imede imesid ei tee, aga lihtsam on oma näonahka hoida mingis kindlas konditsioonis, kui hiljem vaadata peeglisse ja küsida: „Kas see olen tõesti mina?”.  

Nii kasutab Heti tugevatoimeliste kosmeetikumide asemel hoopis C-vitamiiniga tooteid ja samuti hüaluroonhapet. Intensiivsed kreemid ja seerumid on Heti asendanud hoopis nahka niisutavate toodetega. „Küll jõuab järg ka tugevamate kreemide juurde, aga kuniks saab nahka lihtsalt niisutada, tuleb seda teha. Kindlasti ei tohi unustada, et vett tuleb palju ja regulaarselt juua.”


Aasta Toode 2019 

Heti ütleb, et ta ei lähe mitte kunagi meigiga magama. „Kõlab nagu klišee, kuid see on erakordselt tähtis. Eelistan näopesugeele, sest alati on kiire ja ma tahan korraga kogu meigi maha saada. Üks lemmikuid on Australian Bodycare Tea Tree Oil Face Wash. See on ülihea ja aitab ka silmameigi eemaldada. Kui tootes on teepuuõli sees, tuleb see kindlasti kasuks. Teepuuõli on teadupärast antiseptline ja see leevendab põletikke.” Oma kõige lemmikuma öökreemi leidis Heti sellel suvel: „See on Elizabeth Ardeni Eight Hour Cream Nighttime Miracle Moisturizer. Kreem on hästi paks ja kui ma selle esimest korda näole panin, siis mõjus see nagu pumat. Ma polnud kindel, kas see on üldse õige asi aga hommikul nägin puhanud välja. Nüüd läheb mul juba teine purk ja võin öelda, et minu jaoks on see Aaasta Toode 2019. Ma ei kujuta ette elu ilma selleta ja ma ei näe ühtegi seletust, miks peaksin selle välja vahetama. Mul on reegel, et kui miski töötab, siis see ka minuga jääb.”Vannituba ei pea olema labor 

Heti motoks on, et vannituba ei pea olema labor, kuid samas võiks seal olla tooteid, mida iga ilmaga kasutada. Näiteks päevakreemi juures hindab ta seda, et SPF oleks sees. 
„Suvel Itaalias ja Balil reisides, oli mul kotis Babori 50 SPF kreem. Samuti meeldivad mulle õhukese tekstuuriga päevakreemid Lancasterilt. Kui väljas kisub jahedamaks, kasutan Shiseido Benefiance Wrinkle Smooting kreemi, mis on samuti soetatud sõbranna soovitusel." 

Kui keegi otsib kreemi, mis sobiks just meigi alla, siis oskab Heti soovitada Charlotte Tilbury legendaarset Magic kreemi. „See on just meigialuskreemina väga hea. Aga selle toote puhul tunnen siiski puudust SPF´ist. Samas on mul dekoratiivkosmeetikast kõige rohkem Charlotte Tilbury asju.” 
Heti ütleb, et vaatab oma kreemid alati hoolega üle, sest ta on paaril korral tugeva allergia saanud. „Kui sul pole kalduvust aknele ja äkki ilmuvad vistrikud, tuleb esimese asjana kreemid üle vaadata. Ettevaatust, odavad kangasmaskid!  

Kangasmaskid on Heti ettevaatlikuks muutnud. „Hiljuti leidsin kodust ühe lennujaamast ostetud odava kangasmaski. Tulemuseks oli kerge allergia. Nüüd leian, et ei ole mõtet enne igat õhtusööki või niisama televiisorit vaadates endale odav kangasmask näole panna.” 
Heti kiidab Babori maski ja samuti Estee Lauderi kangasmaske. „Ma arvan, et ka kangasmaskidega on oht nahk üle toita. Minu viimane leid on Charlotte Tilbury kuivmask, mida saab kolm korda kasutada – nahk jääb väga sile. Seega on minu motoks pigem üks kvaliteetne ja kallis kangasmask, mille puhul on teada, et seda toodavad korralikud laborid, kui mitu odavat hieroglüüfidega maski ...” 

Juba mõnda aega jälgib Heti, kui palju maski ta tuubist või purgist nahale kannab: „Varem oli mul arusaam, et kui panna näomaski, tuleb seda lausa lusikaga näole laduda... Umbes nii, et kui juba maskitada, siis paneme kahe sentimeetri paksuse kihi ... Nüüd panen väga õhukese kihi ja võin öelda, et see mõjub ühtlaselt hästi nii näonahale kui ka rahakotile.”
Kuulab sõbrannade soovitusi 

Õlidest satuvad Heti öökapile vaid väga hoolikalt valitud tooted. Ta ütleb, et õli on tema näole justkui ravim, mida ta kasutab siis, kui nahk vajab erilist hoolt. „Vahel tunnen, et nahk on tundlik ja justkui põletikuline, siis võtan appi näoõli. Viimane leid on Grown Alchemisti õli, mida kannan õhtul näole ja juba hommikul on nahk saanud leevendust.”  
Samuti on ta testinud Elizabeth Ardeni kapsleid. Need meeldisid aga sedavõrd hoopis tema emale, et Heti kinkis need talle. „Viimase aja suur hitt on The Ordinary, mille valik on suurepärane. Samas on minu jaoks osad The Ordinary tooted liiga kanged olnud. Kui sa ei tunne happeid, siis tuleb ikkagi müüja käest uurida, mitte kodus katsetada. Minu lemmik on The Oridany AHA 30 näokoorija – kasutan seda kord nädalas. Samas olen tellinud mitu toodet, mis lihtsalt seisavad, sest nad on liiga kanged.”   

Heti ütleb, et kuna kosmeetikaturg on nii lai, siis hindab ta eelkõige sõbrannade soovitusi. „Kui ma loen ajakirjadest artikleid, siis on need ju valdavalt PR tekstid. Usaldan pigem sõbrannade soovitusi. Brände on nii meeletult palju, et soovitan pigem kosmeetikat hästi tundvatelt sõbrannadelt nõu küsida. Minu öökapile ja vannituppa on sattunud enamasti just lähedaste soovitusel ostetud tooted, sest muidu võib Londonis pakutavate kosmeetikumide virr-varris päris ära eksida.”

JÄLGI STELLARIUMI INSTAGRAMI SIIT ja OSALE MEIE LANCOME x CHIARA FERRAGNI MÄNGUS SIIN.
TEKST JA FOTOD: Stella K. Wadowsky
SHARE:

Sunday, October 13, 2019

Perfume Portrait: Elizabeth Arden White Tea Wild Rose


It was a dark night. I was walking through the forest in a long white night gown. There was a light somewhere at a distance, I could hear the piano and I was quietly moving towards the sound. I could smell the wild roses and saw a piano wrapped in wild flowers in the middle of the forest. The piano was playing a melody that seemed so familiar... All of a sudden I noticed a white perfume bottle on the piano. I grabbed the bottle and started looking for a way out of the forest. I looked behind me and the piano was gone, but the music still echoed in the forest. And then I fell.

I remember the fall so clearly, because I landed on soft moss and didn't get hurt at all. I was still gripping the perfume bottle that I'd found on top of the mystical piano...

And then I woke up. In my bed. I sat up and thought about my dream. The dream hadn't faded after I woke up, but was as clear as the morning sun that was peaking in through the window. And all of a sudden I felt something in my hand. I looked down and couldn't believe my eyes - it was the perfume from my dream. I had taken it with me from that magic forest with a piano wrapped roses. I pinched myself, but it wasn't a dream. I took the cap off the bottle and carefully sprayed the perfume on my wrist. The bottle held the scent from my magic forest - full of roses and blooming trees that accompanied me in my dream.

Having carried the White Tea Wild Rose perfume by Elizabeth Arden with me for half a year already, I link this scent with this particular dream that I wrote down for you. White Tea Wild Rose triggers associations that take us on a dreamy journey.  The main note of the perfume is a rose bouquet, topped with a juicy note of a pear. As the name 'White Tea' implies, you can also find white tea in the scent as well as a few redcurrants. In the heart of the perfume you can find Bulgarian and Turkish roses - this bold bouquet plays the audacious overture when you smell the perfume. Indeed - when you spray the perfume onto yourself, the first thing you will sense is the lustrous rose. In addition to that you can find lush peony and secretive sage in the heart of the scent. In the base notes, there are the much-loved ambra, mystical musk, almighty mate and the unique tonka bean.

So, it's no wonder that this bold bouquet of a perfume creates so many associations. Those associations can indeed be different for every one of us, and they're born in our heads. When I wear this perfume, it reminds me of that nocturnal forest full of blooming trees, wild roses and an invisible fairy playing the piano.Oli pime öö. Ma jalutasin pikas valges öösärgis läbi metsa. Kuskilt kaugelt kumas valgus, kõlas klaverimäng ja ma hiilisin vaikselt helide suunas. Ma tundsin metsikute rooside lõhna ja nägin keset metsa lilledest läbi põimunud klaverit. See klaver mängis meloodiat, mis tundus nii tuttav ... Äkitselt märkasin klaveril valget lõhnapudelit. Ma haarasin lõhna ja hakkasin  klaverimängu saatel joostes metsast väljapääsu otsima. Ma vaatasin hetkeks seljataha ja klaverit polnud enam, kuid muusika kaikus üle metsa. Ja siis ma kukkusin. 

Ma mäletan kukkumist nii selgelt, sest maandusin pehmel samblal ega saanud põrmugi haiget. Ma hoidsin jätkuvalt kõvasti-kõvasti oma käes lõhnapudelit, mille olin müstiliselt klaverilt kaasa haaranud ...   


Ja siis ma ärkasin. Oma voodis. Ma tõusin istukile ja mõtlesin oma unenäost. See unenägu polnud hääbunud pärast äkamist, vaid oli nii selge nagu hommikune päike, mis aknast sisse paistis. Ja äkitselt tundsin ma midagi oma peos. Ma vaatasin ja vaatasin ega suutnud oma silmi uskuda – see oli parfüüm minu unenäost. Ma olin selle võlumetsast, kus seisis roosidesse mähkunud klaver, kaasa haaranud. Ma näpistasin end, kuid see polnud enam unenägu. Ma võtsin pudelilt korgi ja lasin lõhna ettevaatlikult oma käe siserandmele. Selles pudelis oli minu võlumetsa lõhn, mis oli tulvil roose ja õitsvaid puid, mis mind unenäos minu jalutuskäigul saatsid. 

Kandes juba pool aastat oma käekotis Elizabeth Ardeni parfüümi White Tea Wild Rose, seostan seda lõhna just selle unenäoga, mille sinu jaoks kirja panin. White Tea Wild Rose toob esile seoseid, mis viivad meid unenäolisele rännakule. 

Parfüümi põhinoodiks on roosibukett, mida kroonib mõnusalt mahlane pirninoot. Nagu nimi White Tea ütleb, leiab lõhnast valget teed ja samuti on pudelisse puistatud punast sõstart. Südamenootides on Bulgaaria ja Türgi roos – just see uhke bukett mängib lõhna nuusutades esimesena uhke avamängu. Tõepoolest, kui lõhna endale peale tuhistada, tunneb esmalt sügavat ja sooja roosilõhna. Lisaks leiab parfüümi südamenootides lopsaka pojengi ja salapärase salvei. Põhjanootides on aga armastatud ambra, muutlik muskus, mate tee ning tonka uba.   

Seega pole üldse ime, et see uhke bukett parfüümis loob sedavõrd palju seoseid. Tõsi, need seosed on igal ühel erinevad ja sünnivad meie peas. Kui mina seda lõhna kannan, seostub see mulle öise metsaga, mis on tulvil õitsvaid puid, metsikuid roose ja kus nähtamatu haldjas mängib lilledest läbipõimunud klaveril. 


SAAME INSTAGRAMIS SÕBRAKS! JÄLGI STELLARIUMI SIIN.FOTOD: Stella K. Wadowsky
SHARE:
Blogger Template Created by pipdig