Friday, December 29, 2023

TOP 5: Aasta 2023 parimad juuksetooted


Kohe-kohe on aasta 2023 läbi ja aeg ilusateks ilutoodete kokkuvõteteks. Aasta on pikk ja samas lühike aeg. Kuid selle aja jooksul võib tekkida selliseid uusi sõpru, et vahel justkui ei mõistagi - kuidas ma varem ilma nendeta läbi sain? 


Siin on minu kokkuvõte juuksetoodetest, millest on saanud minu igapäevased vaikivad abimehed, mis ikka ja jälle rõõmu toovad. Siin on uusi lemmikuid ja vanu sõpru. Kõik justkui asendamatud. Ära unusta, et sooduskood STELLA15 annab sulle täishinnaga toodetelt -15%, kuid jagan sulle ka tooteid, millel on hetkel -52% soodustus. 

Oribe juuksehari "Flat Brush"

Sageli kuuleme küsimust: mida kinkida inimesele, kellel on kõik olemas? Täna oleks minu vastus Oribe juuksehari. Kui seda esmakordselt pikemalt silmitsema jäin, tundsin justkui oleksin mõne muuseumi eksponaadi kogemata käekotti kukutanud ja selle koju viinud. Selles juukseharjas on iseloomu ja tekib tunne justkui oleks ta kuulunud mõnele põneva saatusega daamile, kelle tumedates toonides portree rippus suursuguselt  tema peeglilaua kohal. Pole ka ime, et see fantaasia tööle paneb, sest juukseharja loomisel kohtuvad Itaalia marmoreeritud vaik ja peen käsitöö. Juukseharja tagune ja käepide on art deco stiilis ja kui keegi mulle luiskaks, et ta ostis selle ainueksemplari Christie's oksjonilt, jääksin uskuma. 

Juuksehari ise on valmistatud täpselt nii, et see tagab täiusliku haarde ja tasakaalu. Kuid lisaks sellele müstilisele ilule, mida Oribe juukseharja marmoreeritud vaigu muster endas kannab, on teda ka erakordselt mugav kasutada. Juuksed saavad harjastega otsemaid sõbraks ja hari kohtleb juukseid erilise austusega. Nii palju kui on inimesi, on ka nendel tõlgendusi, mida kujutab endast luksus. Minu jaoks on üks hommiku ja õhtu pidulikum osa, kui võtan selle juukseharja kätte, teda viivuks silmitsen ja asun siis juukseid kammima. See on luksuslik kogemus, mida soovitan kõigile. Mina panin oma juukseharjale nimeks Miss Lemon - ta on just sellest ajastust, mida nii detailse täpsusega esitleb meile aastatepikkune sari Poirot. Miss Lemon oli teadupärast Poirot ustav sekretär. Miss Lemoni leiad SIIT. Muide, väärib märkimist, et veel enne selle aasta lõppu tegin endale kingituse ja ostsin Oribe sarjast endale elegantse Teasing Brushi - sellega on hea soenguid sättida ja teda on mugav kotti pista. Teasing Brushi leiad SIIT. Nime tal veel pole! Kes pakub minu Teasing Brushile ühe ilusa tütarlapse nime?

TIGI suured komplektid

Viimasel ajal saan igalt teenusepakkujalt muudkui kirju, kuidas hinnad aina tõusevad, seega ei teagi kas uskuda oma silmi, kui näen numbrite kombinatsiooni -52% odavam. Tõepoolest sellist allahindlust pakub TIGI ehk bränd, mida kunagi juuksurisalongist esimesena ostma asusin ja seega on tal minu südames alati nostalgiline koht. TIGI on juba mõnda aega oma pakendeid muutnud ja müüb vana kujundusega tooteid poole hinnaga. Mul on kodus suure juuksepahmakaga abikaasa, väga pikkade juustega tütar ja noh … mul endal ka juuksed. Vahel, kui šampoon on jälle otsas, mõtlen mida teevad perekonnad, kus kasvab kolm-neli last, kes kõik nädalas mitu korda pead pesevad. Me võime paljude asjade pealt kokku hoida aga juuksepesu on ju ometi miski, kus kokkuhoid ei tule kuidagi kõne alla. Seega olen ostnud mitmeid erinevaid TIGI soodsaid komplekte varuks ja selle varuga on nii, et aegajalt saavad nad ikka ootamatult otsa. 

Minu selle aasta parim viis raha kokku hoida, on olnud just TIGI suured komplektid. Absoluutselt igaühele midagi. Vaata näiteks minu ja mu tütre lemmikkomplekti SIIT, kui sinu juuksed vajavad aga intensiivsemat niisutust, siis leiad soodsa valiku SIIT ja meestele mõeldud piparmündiselt mõnusa šampooni koos palsamiga leiad SIIT. Olen elu aeg olnud hea varuja ja seega soovitan ka sul endale üks-kaks suurt komplekti osta, sest igasugused hinnatõusud ajavad vähemalt mulle judinad peale. Kuniks midagi veel odavalt saab, siis seda ma endale ka … Haaran, kraban ja ostan ka sõpradele. 

Alterna Ceramide Shots

Sel aastal sõlmisin oma sõbrannaga kihlveo - tema väitis, et ma ei saa elada pool aastat juukseid lõikamata ja mina ütlesin omakorda, et veame kihla - saan ikka küll. Esialgu läks kõik ladusalt aga ühel hetkel avastasin, et juuksed on kahused ja juukseotsad olid täiesti otsi andmas.

Valisin kiireks abimeheks Alterna Caviar Replenishing Moisture Intensive Ceramide Shots - selle pika nime taga peituvad väikesed keramiidi kontsentraadiga üheannuselised kapslid, mis niisutavad ja tugevdavad juukseid ning samas vähendavad murdumist.

Kapslid sisaldavad juustele elutähtsate toitainete allikat - luksuslikku kaaviari ekstrakti. Keramiid teeb juustele mitmeid teeneid: kaitseb kahjulike keskkonnamõjude ja UV-kiirguse eest ning muudab juuksed tugevamaks. Minu jaoks oli vast kõige olulisem, et kapslites sisalduv hüdrolüüsitud siid muutis juuksed kohemaid siledamaks ja vähendas kahusust. Pistsin paar kapslit endale kogu sügise ja talve jooksul kotti ning kasutasin neid regulaarselt. Kamm käis pärast seda juustest imeliselt läbi ja kui seesama sõbranna küsis hiljuti, kuidas kihlveoga lood on, siis näitasin talle justnimelt Alterna kapslit ning ütlesin, et just see väike tegelane aitas mul kihlvedu võita. Need, kes sageli reisivad, võivad leida kapslites mugavad ja kerged kaaslased, millega juukseid vajaduselt turgutada. Talvisel ajal, kui müts on silmini ja sall keerdub mao kombel ümber juuste ning juuksed on elektrit täis, võib üks kapsel päästa halva juuksepäeva. Vaata rohkem SIIT.

ADDMINO-18 šampoon ja mask

Olen aastaid oma juukseid profivärvidega ise värvinud. Mulle ei meeldi juuksuritest sõltuda ja sageli on mul korralikult värvitud juukseid vaja ASAP. Värvin juukseid enda pärast - kohe, kui tume juuksejuur hakkab mulle energiliselt lehvitama, muutun rahutuks ja isegi närviliseks. 

Läbi juhuse tutvustas sõbranna mulle sarja ADDMINO-18, mis on loodud just selleks, et keemiline vahend juustest korralikult välja loputada. Selleks pesen juuksed pärast värvimist just Hair Reborn šampooniga, mis eemaldab lahkelt kõikvõimalikud kemikaalide jäägid ja parandab juukse struktuuri. Nagu ikka polnud mul esialgu sellesse tootesse usku, kuid pärast esimest pesu sain aru, et iga toode on siia maailma loodud tõesti omaks otstarbeks. Juba ainuüksi šampoon võtab värvitud juuksed justkui oma haldjaliku hoole alla ja puuviljahapped loputavad juustest kõik ebavajaliku välja. 

Krooniks šampooni erakordsele toimele on ADDMINO-18 Hair Reborn mask - see on taaskord loodud pärast keemilist töötlust, seega hakkavad viigikaktuseõli ja linaseemneõli kohemaid juukseid aktiivselt taastama ja niisutama. Pärast maski kasutamist on juuksed justkui oma tasakaalu tagasi saanud. Mis mind üllatab, on tõik, et ADDMINO-18 sarja šampooni ja maski puhul pole märgitud millise luksusliku läike nad juustele annavad. Olin õnnega koos, kui sain neid tooteid testida ja täna on nad osa minu juuksehoolduse rutiinist. Sel aastal ostsin endale kaks komplekti ja kui muidu kipun tooteid alati liiga palju pähe panema, siis neid hoian vaid selleks korraks, kui juukseid värvin. Kui sina oled see, kes kodus juukseid värvib, siis soovitan kindlasti anda ADDMINO-18 toodetele võimalus. Minu juuksehooldusesse on nad tulnud selleks, et jääda. Kiika tooteid SIIT.

Oribe originaalne kuivšampoon 

Lõpetades Oribe laineharjal tooksin viimasena oma uute lemmikute seast välja nende peenes purgis kuivšampooni, mis esmapilgul jätab mulje, justkui see helelilla metallist purgike oleks sarnaselt eelpool mainitud juukseharjale sootuks teisest ajastust. Lugesin äsja kriminaalromaani, kus tennisereketi käepidemesse peideti kalliskivid, et nad riigist turvaliselt välja smuugeldada ja vaadates seda metallist purki, sobiks ta samuti leebemaks … seikluseks. 

Saagem siis tuttavaks - see purgike, mis fantaasia tööle paneb, kannab nime “ORIBE Serene Scalp Oil Control Dry Shampoo Powder”. Ka sisu ei jää oivalisele pudelile alla - tegemist on äärmiselt imava ja samas siidise kuivšampooni pulbriga, mis matistab peanahka ning vähendab liigset rasueritust. Spetsiaalne tärklisesegu ja kaoliinisavi imavad endasse rasu, mustuse ja tootejäägid, samal ajal kui mangolehtede ekstrakt aitab toetada tervet peanaha mikrobioomi ja taastades peanaha normaalse seisundi. Seega on tegemist kuivšampooniga, mis ühtlasi hoolitseb peanaha eest. Need, kes on harjunud spreipudeliga, ei pruugi sellega kohe sina peale saada, kuid tegemist on äärmiselt mõnusa tootega. Kui juba paar korda oled seda juuksejuurtele kandnud, lasknud paar minutit toimida ja kuivšampooni juustesse masseerinud, töötab ta täiuslikult. 

Sageli soovitatakse seda õrnalt raputada äsja pestud ja kuivatatud juustele, nii imab ta esimese rasu kohe endasse ja juuksed on laitmatud. Mina eelistan kuivšampooni kasutada vastavalt vajadusele ja see väike pudel on mul vahel isegi kotis kaasas. Selle filmiliku pudeli leiad SIIT.

Ja ongi kogu lugu - need tooted kõnetasid mind sellel aastal kõige enam ja väärivad igaühe peeglilaual kohta.

* koostöö

SHARE:

2 comments

  1. Tere! Jäi silma, et värvid profivärvidega. Kui saladus pole, millise firma värvidega ja kust ostad? Endal mul sama häda, et juuksevärvimise vajadus tabab mind üle öö ja kui siis paari päeva jooksul juuksurisse ei saa, on paras kannatamine😀

    ReplyDelete
  2. Tere, värvin Goldwelli värvidega. Ühel suvel, mis oli vist juba kuus aasta tagasi, ei saanud ega saanud oma juuksurit kätte ja käisin poolteist kuud väljakasvanud juustega. Mul on selline tunne, et mida rohkem juuksejuur välja kasvab, seda rohkem määrdunum juus tundub, mistap läksin Goldwelli salongi, kus olin juba varem klient, uurisin nende värvikaarti ja ostsin endale vesiniku pluss värvid. Segan kindlaid värve siiani kokku ja olen väga rahul. Soojade tervitustega, Stella

    ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig