Monday, February 7, 2022

Uue sõbra terviseks ehk Cheers! Dr. OHHIRA kollageen!


"Miks sa kasutad Instagramis filtreid, kui sul on nahk nii ilusaks läinud?" küsis mu tütar paar nädalat tagasi. Ta teeb harva komplimente. Kui ta midagi ütleb, on see pigem märkamine. Või fakt. Seega saada selline ilus märkus inimeselt, kes näeb sind iga päev, on minu jaoks juba midagi. Pärast tütre komplimenti hakkasin kohe mõtlema: "Kes või mis on süüdi minu tervemas jumes?"

Kerisin kohemaid oma peas tagasi ilutooted, mida olen viimasel ajal kasutama hakanud ja loomulikult - juba kolm kuud on mul menüüs olnud Dr. OHHIRA vedel kollageen (vaata lisa siit). Ma polnud varem kollageeniga sõprust sobitanud ja kui Dr. OHHIRAst tehti mulle ettepanek nende toodet testida, olin kahe käega nõus. Kuid kollageeni puhul võlus mind veel midagi, millesse mul polnud varem aega süveneda - kui palju häid omadusi on sellel ilueliksiiril meie tervise jaoks varuks. Võiks isegi öelda, et ilus nahk on kollageeni puhul lihtsalt üks suur pluss, kuivõrd ta aitab nii paljusid teisi tervisega seotud muresid lahendada.

Salasõna: kollageen 

Siin on detailid, mida sain kollageeni kohta teada ja jagan neid ka sinuga. Kas teadsid et, kollageen osaleb aktiivselt kudede paranemisprotsessis ning edendab naharakkude ainevahetust ja uuenemist. Lisaks stimuleerib kollageen juuste kasvu ja tugevdab küüsi. Samuti aeglustab kollageen osteoartroosi arengut, toetab kõhrkoe tervist ja taastumist, parandab liigeseliikuvust, leevendab valu, suurendab luutihedust ja parandab nägemist. Kollageen hoolitseb igemete tervise eest, annab neile vajaliku tugevuse, elastsuse ja kaitseb periodontaalhaiguste eest. Ja veel - kollageen tagab veresoonte seinte elastsuse ja hoiab ära ateroskleroosi, soodustab haavade paranemist, operatsiooni järgsete armide servade pehmenemist ning aeglustab lihasmassi kadu. Ma pidasin erakordselt oluliseks see kõik siia kirja panna, sest seni kuni ma polnud teemasse süvenenud, teadsin vaid seda, et kollageen mõjub nahale nagu imevägi. 

Täpselt sama dialoog on leidnud mul läbi aastate aset mitmete sõbrannadega: "Sul on näonahk nii ilusaks läinud!" ja vastuseks olen mitmel korral saanud vaid ühe salasõna: "Kollageen!" Üks, mida olin endale selgeks teinud, on see, et kollageen võiks kindlasti olla vedel, sest uuringud kinnitavad - ligikaudu 90% vedelat kollageeni imendub ja mis kõige tähtsam, koguneb nahas. 

Kui palju kuuleme ütlust, et ilu algab seestpoolt. Seega asusin end kollageeniga turgutama - esimesed viis õhtut üks kollageeni ampull vee sisse segatuna ja siis juba iga kolme päeva järel üks ampull. Andsin seda ka abikaasale proovida, kes kiitis kohe marjast maitset ja nentis, et seda võiks palju rohkem juua. 


Kuhu kadus kummitus?

Jaanuar on minu jaoks justkui lõputu sinine reede. Just talvekuudel vajan pikka und ja püüan vitamiine korralikult võtta. Esimene, mida kollageeni võttes märkasin, on tõik, et hommikuti ütlesin endale päris hea meelega vannitoapeeglist tere. Kuivõrd detsembris õnnestus mul pikalt haige olla, terveks saada ja uuesti haigeks jääda, siis tavaliselt peegeldub haigus mu tõeliselt tuhmunud näonahas. Kuid nüüd peeglisse vaadates oli näonahk hoolimata vastikutest viirustest täiesti laitmatu. Tundus, et kergelt tuhmunud nahk on justkui uue sära saanud. 

Tavaliselt näen jaanuaris välja nagu kummitus, kuid nüüd oli kollageen oma kavalusega kummituse kappi kinni pannud. Tänases postituses võin öelda, et olen Stellariumi jaoks testinud tooteid täpselt kümme aastat ja mind on aina raskem üllatada. Nende kümne aasta jooksul olen erinevatelt kreemidelt, seerumitelt aga ka toidulisandite pakenditelt lugenud nii palju lubadusi, et nii magusaid sõnu ei suuda ka kõige suuremad südametemurdjad naistele rääkida. Kuid Dr. OHHIRA kollageen on miski, mida soovitan proovida. 

Uue sõbra terviseks!

Muide, alguses täidab meie tark orgamism puuduvad kollageenivarud silma võrkkestas, veresoontes ja luudes-liigestes ning alles siis, kui see tähtis töö on tehtud, hakkab ülejääv kollageen akumuleeruma naha sügavamates kihtides. Mida rohkem ma kollageeni kohta lugesin, seda rohkem hakkas mulle tunduma, et see peaks olema iga inimese, nii naise kui ka mehe, laual. 

Laste ja noorte inimeste organismis uuenevad kollageeni kiud pidevalt, kuid umbes 25 eluaastast alates hakkab inimese organism iga aasta kaotama umbes 1,5% naturaalset kollageeni. 35aastaseks saamiseks jääb meie organismis umbes 15%, ning 45aastaseks – 30% kollageeni puudu. Derma rakkudevahelise aine uuenemine aeglustub, rakud kaotavad niiskust, seetõttu hakkab organism vananema ning tema funktsioonid hääbuvad. Niipea kui organism kaotab võimet kollageeni produtseerimiseks, kajastub see esmalt naha seisundis - tekivad kortsud, venitusarmid, nahk muutub kuivaks, kaotab jume ning ilmneb elujõu üldine langus.

Nii nagu hommikud, võiksid ka õhtud koosneda mitmest meeldivast rutiinist ja mina valan kahte pokaali nüüd igal kolmandal õhtul Dr. OHHIRA marjase maitsega kollageeni ja pisut vett lisaks. See on minu ja mu abikaasa õhtune unejook. Ilujook. Kuid eelkõige on ta tervisejook. Seega viisin Jaapanis loodud Dr. Ohhira pildistamise õhtusesse restorani Gloria - ikka selleks, et tähistada elu ja uusi sõpru minu elus. Cheers, Dr. OHHIRA! Kui sul tekkis soov endale Dr. OHHIRA kollageeni proovida, siis siin on sooduskood Stella10 kõigile toodetele, mida leiad siit.

FOTOD: Kristin Arniste INTERJÖÖR: Restoran Gloria 

* koostöö 

SHARE:

No comments

Post a Comment

Blogger Template Created by pipdig