Sunday, June 13, 2021

Perfume Portrait: Björk & Berries "Solstice"

You know the feeling when you’re looking at the clear summer sky in a hammock, drawing clouds there in your head? Exactly the shape you want them to be. Or write your wishes into the light blue sky? You know that excitement when there’s an empty paper in front of you that can be filled with words that could be the start of a new journey… Or the feeling when everything is clean and new and you’re not the one you used to be just a while ago…  

Those are the first things that come to mind when I open the perfume Solstice. To be honest, it’s already my second bottle with ‘Solstice’ written in it. But it’s the first time in my blog history that I have the honour to write about a perfume that’s become so dear to me. So my own.  What makes this perfume so special? The top notes of Solstice hold bitter orange and green orange - it’s possible that this bitter-sweet freshness is the one behind the feeling of a new beginning? The core of the scent hides orange flowers and lavender. The base notes mix wood and musk with white amber.  

Björk & Berries associates Solstice with the summer solstice that tells a captivating tale of endless daylight intertwined with myths and symbols of that special time. Indeed - summer solstice means longest day and the shortest night. And if we were to believe the folklore, solstice is exactly the time to visualise your dramas and hopes. So it’s no wonder that this perfume holds big and small plans on how to make my own world a better place. What more could we wish from a perfume that offers us this much inspiration?  


As I wrote, it’s the second time I have this perfume. How did the saying go? Everything that happens once, will never happen again. Everything that happens twice, will happen again for the third time. So, there’s little doubt that Solstice is a perfume that will stay with me for a longer one. And why not - the grand summer is she’s did us and the freshness of the perfume provides sunny days with a unique note.  

Whom would I recommend this perfume to? To those who are seeking or waiting for new beginnings. To those who are at a crossroad and need an invisible companion for big and small adventures. And of course to those that are just looking for a new perfume. As I am writing these lines. I’m more than certain that if I was lounging in a hammock ans staring at the blue sky, the word ‘solstice’ is what I would write there. What would you draw or write in the light blue sky if you had the chance.


Tead seda tunnet, kui vaatad kiiktoolis või võrkkiiges lamades selgesse suvetaevasse ja joonistad sinna mõtteis pilvi? Täpselt sellise kujuga nagu hing ihkab. Või kirjutad helesinisesse taevasse oma soove? Tead seda elevust, kui sinu ees on valge paber, mille võid täita sõnadega, millest algab ehk uus teekond ... Või tunnet, kui kõik on puhas ja uus ja sina ise pole enam see, kes sa alles mõni aeg tagasi olid ...  

Need on esimesed mõtted, mis mind valdavad, kui avan parfüümi Solstice. Kui aus olla, siis on see mul juba teine lõhnapudel, kuhu on kirjutatud Solstice. Minu blogi ajaloos on see aga esimene kord, mil mul on au kirjutada parfüümist, mis on saanud minu jaoks sedavõrd kalliks. Sedavõrd omaks. 

Mis teeb selle lõhna nii eriliseks? Solstice tipunootides troonivad mõruapelsin ja roheline apelsin – võimalik, et just see mõrkjas-magus värskus kingib tunde uuest algusest? Lõhna tuum peidab endas apelsini õisi ja lavendlit. Parfüümi baas on segu puidust ja muskuse odöörist, kus on valget merevaiku.

Björk & Berries seostab lõhna Solstice suvise pööripäevaga, mis räägib lummava loo lõppematust päevavalgusest, kuhu on põimitud jaaniöö müüdid ja sümbolid. Tõepoolest – suvine pööripäev tähendab ju kõige pikemat päeva ja kõige lühemat ööd. Ja kui uskuda rahvatarkust, tasub just pööripäeval oma unistusi ja soove visualiseerida. Seega pole ime, et minu jaoks on selles parfüümis peidus suured ja väiksed plaanid, kuidas omaenda maailma paremaks paigaks muuta. Mida ilusamat soovidagi lõhnalt, mis kingib sulle sedavõrd palju inspiratsiooni?


Nagu ma kirjutasin, siis see lõhn on mul teine. Kuidas see ütlus oligi? Kõik, mis juhtub korra, ei juhtu enam kunagi, kõik, mis juhtub kaks korda, juhtub kindlasti ka kolmas kord. Seega pole kahtlust, et Solstice on lõhn, mis jääb pikemalt minuga – miks ka mitte – suur suvi on ees ja parfüümi värskus kingib päikeselistele ilmadele omalaadse noodi. 

Kellele ma seda parfüümi soovitan? Ikka neile, kes otsivad või ootavad uusi alguseid. Neile, kes on teelahkmel ja kel on vaja parfüümi näol nähtamatut kaaslast suurteks ja väikesteks seiklusteks. Ja mõistagi neile, kes lihtsalt otsivad endale uut lõhna. Neid ridu kirjutades, olen enam kui kindel, et pikutades kiiktoolis või võrkkiiges ja vaadates sinisesse taevasse, kirjutaksin sinna nime Solstice. Mida kirjutaksid või joonistaksid sina helesinisesse taevasse, kui saaksid vaid võimaluse? 

* Parfüümi portree on sündinud koostöö firmaga Björk & Berries.

Fotod: Kristin Arniste

SHARE:

No comments

Post a Comment

Blogger Template Created by pipdig