Friday, December 21, 2018

Girl Friday: Happiness is walking in snowfall


What is happiness? And where can it be found? These are the questions I seek answers to in December when the family gathers for dinner. I ask everyone: what is happiness? And everyone makes a contribution to talking about happiness.  

Happiness is tying your own shoelaces. Happiness is falling asleep in your own room. Happiness is finding that small bit of sky and a palm tree for the puzzle to finally become complete. Happiness is getting that splint out of your finger. Happiness is looking out of the window to observe snow ploughs. Happiness is walking in snowfall. Happiness is finding that missing teddy bear. Happiness is watching your favourite film 99 times. Happiness is the feeling and knowing that although things could be much better, everything is actually alright. Happiness is noticing the little things.  Happiness is something for someone and something else for someone else. Happiness is cold weather and warm shoes. But who said that happiness is tying your own shoelaces? That was my daughter. She said that when she borrowed my winter Crocs boots and did the laces in the hallway, she felt that tying laces is happiness. I added that happiness is when your feet are warm. So, we collectively found that beautiful winter is a big happiness. But only if you have the right clothes and shoes to be able to enjoy it. Crocs has created waterproof boots for that with hermetic seams and a warm attached tongue that doesn't let the cold get in. So you can really find happiness anywhere. You just have to keep your eyes open.


Outfit details:

Boots: Crocs (vaata siit)
Coat: Reserved
Rucksack: Grafea
Scarf : vintage
Belt: vintage GucciMis on õnn? Ja kust seda leida? Nendele küsimustele otsin detsembris vastust, kui perekond koguneb õhtust sööma. Ma küsin igalt ühelt: Mis on õnn? Ja nii annavad kõik enda panuse, et rääkida õnnest.   

Õnn oma saapapaelad ise kinni siduda. Õnn on oma toas uinuda. Õnn on leida killuke taevast ja tükike palmipuust, selleks, et puzzle saaks lõpuks ometi kokku. Õnn on leida oma kadunud karu. Õnn on saada oma näpust pind välja. Õnn on aknast välja vaadates lumesahkasid silmitseda. Õnn on jalutuskäik lumesajus. Õnn on vaadata 99nes kord oma lemmikfilmi. Õnn on tunne ja teadmine, et kuigi asjad võiksid olla paremini on kõik tegelikult hästi. Õnn on oskus märgata väikseid asju. Õnn on ühele üks asi ja teise jaoks hoopis midagi muud. Õnn on külm ilm ja soojad jalanõud. Kuid kes meist ütles õnn oma saapapaelad ise kinni saada? See oli minu tütar. Ta ütles, et laenates kord minu talviseid Crocse ja koridoris nende paelu kinni sidudes, tundis ta, et pole enam väike ja saab saapapaelad ise kiiresti kinni. Ja mina vastasin selle peale, et õnn on, kui sul on jalad soojas. Ja nii me leidsime justkui ühest suust, et ilus talv on suur õnn. Kuid vaid siis, kui sul on õiged riided ja jalanõud, et seda nautida. Crocs on loonud selleks puhuks veekindlad saapad hermeetiliste õmblustega ja sisseõmmeldud soojustatud keelega. Viimane ei lase külmal õhul saapa sisse ekselda. Seega võib õnne leiduda tõepoolest kõikjalt. Silmad tuleb aga hoolega lahti hoida. 

FOTOD: Kristi Kullerkupp

SHARE:

Tuesday, December 18, 2018

When in doubt, wear stripesYears ago I used to go to London every couple of months - I had lots of friends living there and I felt more at home in London than in Tallinn. With my friends, I went to various interesting events, but the one thing that was a constant headache was the question - what to wear to the event and how does one follow the dress code in detail?

I used to love dresses also back then, but felt that I would need a more comfortable solution for the winter in England. I've always been inspired by men's fashion, so I was watching The Thomas Crown Affair where the main character, played by Pierce Brosnan, looked especially good in suits. So I was thinking - while watching the film - why not wear a suit for a change? So I had two pinstripe suits made in Estonia. One navy, the other one black. When I went to London, I packed my suits, grabbed a few white shirts and three-four ties. Regardless of where I went, I always wore the pinstripe suit, a white shirt, and a tie. And I got so many compliments. I went to the Harrods Christmas party in my suit, Mart Laar's book presentation, danced at the night club of The Dorchester. A few years later I got fed up with the suit and when I became a mother, my style got a lot more comfortable. But all those memories came back to me when I saw this pinstripe coat by Reserved. I didn't doubt for a second that I had to have that coat! It's nice and long and warm enough for the Estonian climate. In addition to that, it provides a dash of elegance that not all coats can do. It also makes the wearer visually more slender. I mixed this outfit with white trainers and a rose gold Karl Lagerfeld cross body that work together unexpectedly well. What's your comfort zone piece of clothing? I can say for sure - when in doubt, wear stripes.


Outfit details:


Coat: Reserved
Crossbody: Karl Lagerfeld


Aastaid tagasi käisin iga paari kuu tagant Londonis, mul oli seal palju sõpru ja tundsin end Londonis kodusemalt, kui Eestis. Koos sõpradega käisin omakorda erinevatel põnevatel üritustel. Kuid mind saatis toona alati üks ja seesama peavalu – mida järjekordsele üritusele selga panna ja kuidas ikkagi täpselt dresscode´i järgida?   

Ma armastasin ka toona väga kleite, siis tundsin pidevalt, et vajaksin just talvisel ajal Inglismaal mugavamat lahendust. Kord vaatasin Thomas Crowni Afääri, kus peategelest kehastanud Pierce Brosnan nägi ülikondades erakordselt hea välja. Mõtlesin filmi vaadates, et miks ei võiks mina vahelduseks hoopis ülikonda kanda? Nii lasin endale Eestis kaks peenetriibuga ülikonda õmmelda, üks tumesininene ja teine must. Londonisse sõites pakkisin kleitdikeste asemele kohvrisse oma ülikonnad, mõned valged särgid ja kolm-neli lipsu. Ükskõik, kuhu ma ei läinud, kandsin alati oma peenetriibuga ülikonda, valget särki ja lipsu. Ja ma sain meeletult komplimente. Oma ülikonnas väisasin Harrodsi jõulupidu, Mart Laari raamatuesitlust, kus aukülaliseks oli Margaret Thatcher ja käisin Dorchesteri hotelli ööklubis tantsimas. Paar aastat hiljem tüdinesid oma ülikondadest ja emaks saades muutus mu stiil sootuks mugavaks (loe: tossud ja teksad pluss T-särk). 

Kõik need mälestused kerkisid minu silme ette, kui nägin seda Reservedi triibulist mantlit. Ma ei kahelnud hetkekski, et just selle pean endale saama! See on mõnusalt pikk ja annab Eesti kliimas sooja. Lisaks kingib ta annuse elegantsust, midakaugeltki iga mantel ei suuda. Samuti teeb ta kandja visuaalselt sihvakamaks. Seekordse outfiti miksisin valgete tossudega ja rosegold Karl Lagerfeld kotiga, mis minu jaoks mõjuvad kokku mõnusad ootamatusena. Milline on sinu turvatsooni riideese? Mina võin kindlalt öelda: „Kui kahtled, kanna triipu.”Photos: Kristi Kullerkupp
SHARE:
Blogger Template Created by pipdig