Thursday, September 15, 2022

On My Mind Today: How to avoid working weekends?


I had a boss once who always sent me Facebook messages on the weekend and they were about the articles I was working on - what should be deleted, what should be made better. The boss got particularly active on Sunday afternoons with messages about whether I had managed to make the amendments in my articles. I still remember how I went to a summery photo shoot and another work-related notification popped up on my screen. I was both angry and bothered.

When I look at this Sunday shoot years later, I remember three things - the warm weather, the soft silk dress, and the endless messages that annoyed me throughout the whole shoot. I was wondering - could it really not wait until Monday? I later realised I hadn't set the rules myself - I had exchanged work-related ideas in Facebook Messenger exactly on the weekend, and after that it seemed obvious that writing to me on the weekend was fine. When our paths went their separate ways, I still felt an unpleasant feeling on the weekend - it anticipated that I would again get a message or two that will take my mind on work things. After that I made a clear rule - I don't talk to anyone about work on weekends. I stuck to it for a while until I realised I'd forgotten about the rule once again.

I recently realised I'm in the same position - I get work emails on the weekend and all I do is reply to them. Over time I've started to appreciate my free time (that is, weekends) more when I let my mind free and can just be with my family or by myself. The most important thing is to keep work thoughts out of my free weekends.  This weekend I revived my old promise. I won't reply to emails on the weekend and I won't also read them. I will also leave all work topics for Monday that come up on Facebook. When it's not a fire that needs to be put out, it can wait until Monday. Even more - I deleted the email app on my phone. It was my uneasy mind that made me do that - despite the promise I made to myself, I am still used to having a look in the inbox every now and then.

With my previous jobs, that wouldn't have been an option, but at the moment I feel that this is the only way I can truly rest, let go of the daily grind and escape into my own personal oasis that gives me joy. How do you relax on the weekend and free your mind?


FOLLOW ME:

Instagram: @stellaarium
Facebook: @stellariumbystella---


Kunagi oli mul ülemus, kes saatis mulle alati just nädalavahetustel Facebooki messengeri suunavaid sõnumeid, kuidas peaksin töös olevate artiklitega tegelema: mida loost maha võtta, mida täiuslikumaks timmida. Iseäranis aktiivseks muutus ta pühapäeva õhtupoole, mil hakkasin Facebooki messengeri saama sõnumeid, kus olen jõudnud juba parandused artiklisse viia? Mul on siiani meeles, kuidas läksin üht suvist fotoseeriat tegema ja telefoni notificationitesse lõi sisse tema järjekordne tööteemaline küsimus. Ma olin ühtaegu pahane ja häiritud.   

Kui vaatan aastaid hiljem seda pühapäeval pildistatud postitust, meenuvad mulle kolm seika - soe ilm ja sääri silitav siidkleit, kuid samavõrdselt meenuvad lõputud sõnumid, mis mind terve pildistamise aja segasid. Mul tekkis küsimus: kas need küsimused tõesti ei andnud esmaspäevani oodata? Hiljem mõistsin, et ma polnud ise reegleid paika pannud: olime paaril korral just nädalavahetustel töö asjus messengeris mõtteid vahetanud ja alates sellest ajast tundus talle iseenesest mõistetav kirjutada mulle ka nädalavahetustel. Kui meie teed lahku läksid, tundsin nädalavahetustel veel mõnda aega ebameeldivust - mulle tundus, et saan taas mõne sõnumi, mis viib vabal päeval minu mõtted tagasi tööle. Pärast seda tegin kindla reegli: ma ei vestle mitte kellegagi nädalavahetusel töö teemadel. Pidasin sellest pikalt kinni, kuniks avastasin, et olen selle reegli taas unustanud.    

Leidsin hiljuti, et olen sattunud samasugusesse situatsiooni - saan tööteemalisi kirju nädalavahetustel ja aina vastan nendele. Mida aeg edasi, seda rohkem olen hakanud pidama lugu oma vabast ajast ehk nädalavahetusest, mil lasen mõtte vabaks ja saan lihtsalt olla kas perega või omaette. Peaasi, et töömõtted minu vabasse nädalavahetusse ei tungiks.    

Sel nädalavahetusel viin ellu oma vana lubaduse.  Ma mitte ei vasta enam nädalavahetustel e-mailidele vaid ei loe ka vaata neid. Samuti jätan kõik tööd puudutavad teemad, mis Facebooki messengeri jõuavad, esmaspäevaks. Kui miski parasjagu ei põle, võib see vabalt esmaspäevani oodata. Veelgi enam: kustutasin telefonist ära äpi, kust saan e-maile vaadata. Seda sundis tegema minu rahutu meel, hoolimata endale antud lubastusest hoida tööteemad endast eemal, on mul ikka harjumus e-kirjad ka telefonist üle vaadata. Oma varasemates töökohtades ei saaks ma seda endale alati lubada, kuid hetkel tunnen, et see on ainus viis, kuidas tõeliselt puhata, lasta lahti argipäevast ja põgeneda oma isiklikku oaasi, mis mulle rõõmu pakub. Kuidas sina nädalavahetusel puhkad ja oma mõtte vabaks lased?  


JÄLGI STELLARIUMI KA SIIT:

Instagram: @stellaarium


SHARE:

1 comment

  1. See on sul väga õige otsus, tuleb rangelt vahet teha vabal ajal ja tööajal, muidu lihtsalt ühel päeval kukud kokku.

    ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig