Tuesday, May 9, 2017

Peek Inside: Philips Sonicare DiamondClean


"What's this," my daughter asks when looking at a golden case. "Quiet. It's asleep!" I replied. "Who's asleep?" my daughter gets excited. "The one that lives inside the golden case," I tell her with a smile. "Is it another toy?" My daughter asks. I think a little and reply that you could say that, indeed.

There are at least 77 big and small things to do every day, a lot of them have become annoying routines. My father once had an idea and more. Namely, he was tired of my mother and I always arguing over who should do the dishes. Then one day, a dishwashing machine appeared in our kitchen - filling that was more of an adventure than a nuisance. I remember when tidying up got a new meaning when a brand new vacuum cleaner came into my life - we danced tango with it that same evening. It's time to tell those stories to my kid at the time she is still giving that golden case a longing look. So I'll tell her about how brushing her teeth with an electric toothbrush can become a completely different experience. It's time to change brushing teeth into a much nicer activity. I open the golden case and introduce my daughter to the electric toothbrush Sonicare DiamondClean by Philips.

"Whose is it," she asks very curiously. "Mine," I reply. "Really?!" She's looking at the toothbrush as if it was a rare polished diamond and then she looks at the glass that came with the toothbrush. The glass really is special, something that Q from James Bond could have come up with - it's a charging glass - I put my toothbrush in the glass and that's how it charges. Another way to charge it is in the travel case that connects to a USB port or plugs into a wall, and makes it possible to take DiamondClean with you anywhere.

Writing these lines two weeks later, I have to admit that the promise to remove seven times more plaque is completely true. Why shouldn't it be? DiamondClean has two brushes - one is for the hard-to-reach spots. Who wouldn't want cleaner than clean teeth and gum ends? 

In itself, it's a lovely toy that cheers up both adults and children. The timers on the toothbrush encourage to brush properly and the Quadpacer interval timer cleverly lets you know when is the right time to move on to the next quarter of your mouth while the Smartimer keeps an eye on the recommended 2 minutes.

When we are exploring this toy together with my daughter, she turns a bit sad and says that she has always wanted an electric toothbrush from Santa. "Why haven't you written about it then?" I ask her. She replies that wasn't Santa the one who can also read people's mind. I remember, somewhere in the back of my mind, that the topic of an electric toothbrush has indeed come up. "Mom, look it has a golden chain," my daughter comments. "Remember, the Snork Maiden in Moomins had a gold chain around her ankle?" Of course, I remember. So my daughter suggests we should call my new toothbrush Snork Maiden, but later she decides that she will leave this name for her own future electric toothbrush. So, what do you think my toothbrush should be called?


"Mis asi see on?" küsib mu tütar kuldset vutlarit vaadates. "Tasa. Ta magab!" ütlen mina. "Kes magab?" elavneb mu tütar. "See, kes elab seal kuldse pinali sees," vastan talle naeratades. "Kas mõni uus mänguasi?" küsib tütar. Jään mõttesse ja vastan: "Võib ka nii öelda." 

Igas päevas on vähemalt 77 suurt ja väikest toimetust, millest paljud on muutunud tüütuks ja rutiinseks ettevõtmiseks. Mu isa käis kord selle mõtte välja ja tegi palju enamatki. Nimelt oli ta tüdinenud, kui emaga vahetpidamata vaidlesime, kumb nõud ära peseb. Seega ilmus ühel päeval meie kööki nupukas nõudepesumasin, mille täis ladumisest sai pigem seiklus, kui kohustus. Veel mäletan, kuidas koristamine sai uue mõõtme, kui minu ellu ilmus tõeliselt tuus tolmuimeja - see oli lausa tango, mida me juba samal õhtul esitasime. On aeg need lood oma lapsele rääkida, sel ajal kui ta ikka veel piidleb seda kuldset pinalit. Niisiis räägin talle sellest, kuidas hambapesu võib elektrilise hambaharja näol täiesti uue hingamise saada. Aeg on hambapesu enda jaoks tunduvalt rõõmsamaks tegevuseks muuta. Avan kuldse pinali ja tutvustan oma tütrele Philipsi elektrilist hambaharja Sonicare DiamondClean.

"Kelle oma see on?" küsib ta suure huviga. "Minu oma," vastan. "Päriselt!?" Ta vaatab hambaharja justkui oleks tegu eriliselt lihvitud teemandiga ja piilub siis hambaharjaga kaasa tulnud klaasi. Tõepoolest on klaas eriline, selline, mille oleks võinud James Bondi leiutaja Q välja mõelda - tegemist on laadimisklaasiga - asetan oma harja klaasi ja nii ihtsalt see laadima hakkabki. Teine laadimisvõimalus on peidus reisivutlaris, mis ühendub arvuti USB-porti või seinakontaktiga ja kingib nii lahke võimaluse DiamondClean igale poole kaasa võtta.

Kirjutades kaks nädalat hiljem neid ridu, pean tunnistama, et lubadus eemaldada kuni seitse korda rohkem kattu kui käsihambahari, vastab täiesti tõele. Miks ei peaks? DiamondCleanil on kaasas kaks harjakest, millest üks sööstab raskesti ligipääsetavate kohtade juurde ja teeb seal puhta töö. Kes ei tahaks, et hambavahed ja igemeservad oleks puhtamast puhtad?

Iseenesest on tegu mõnusa mänguasjaga, mis muudab tuju paremaks nii täiskasvanutel kui ka lastel. Hambaharja taimerid ergutavad põhjalikult harjama ja Quadpacer’i intervalltaimer annab kavalalt teada, millal on õige aeg jätkata suu järgmise kvardandi puhastamisega, samas kui Smartimer aitab hambaid harjata hambaarsti poolt soovitatud kaks minutit.

Kui tütrega koos seda mänguasja uurime, muutub ta kurvaks ja teatab, et on pidevalt Jõuluvanalt endale elektrilist hambaharja oodanud. "Miks sa seda siis kirja pole pannud?" uurin vastu. Ta vastab, et kas jõuluvana polnud siis see, kes oskab ka mõtteid lugeda? Kuskilt mälusopist meenub nüüd mullegi, et tõepoolest, vist on kunagi isegi üks jutt olnud elektrilisest hambaharjast. "Emme vaata, tal on kuldne kee kaelas," kommenteerib tütar hambaharja uurides. "Mäletad, Piripiigal Muumide muinasjutus oli kuldne kee ümber jala?" Miks ma ei mäleta? Mäletan küll. Nii pakub mu tütar välja, et võiksime minu uuele hambaharjale panna nimeks Piripiiga, kuid hiljem otsustab hoopis, et ta jätab selle nime varuks oma tulevasele elektrilisele hambaharjale. Seega pakud ehk sina, armas lugeja, omalt poolt välja, millise nime võiks minu hambahari saada? 


SHARE:

12 comments

 1. Ooo, minu unistus!
  Juba see vutlar pakub pinget! Kui sa selle vutlariga midagi ei tee, siis tea, et mina oleksin uhke omanik :D

  Hmmm, nimi, mida pakkuda. Mmm. Haldjas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See vutlar on üsna müstiline tegelane, paned hambaharja sinna pikutama, kaane kinni ja laadima ning saad jälle hambaharja kasutada. Haldjas on vahva nimi. Kommentaariumist lugedes ka populaarne :)

   Delete
 2. Mul on olnud kaks elektrilist hambaharja ja ilma ei oskagi. See on väga ilus, kuid kas peab ikka naise nimi olema? Mina pakuks hoopis nimeks Prints Philip. See on selline majesteetlik ja pika kaelaga. Vaatasin nädalavahetusel the Crowni ja olen veel selle mõju all.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, elektriline hambahari on tõesti selline, et tekib küsimus: kuidas ma varem hakkama sain? Nimest rääkides, siis panen talle nimeks Prints Philip. Mul on Briti kuningapere vastu suur nõrkus ja samuti olin The Crowni lummuses. Olen seda vist Netflixist kolm korda üle vaadanud. Aitäh vaimuka nime eest!

   Delete
 3. Replies
  1. Hambad on tõesti pärast nagu pärlid, seega päris vahva nimi. Tänan kaasa mõtlemast :)

   Delete
 4. Ohoo kui õigel hetkel see blogipostitus ilmus. Olen juba pikemat aega mõelnud, et vajan elektrilist hambaharja ja nüüd on "selle õige" leidmine eriti lihtne. 😉 Piripiiga on kùll nii õigesti pakutud nimi! Minu mõtted pole nii loovad hetkel, samas, miks mitte oma kuldkee puhul panna nimeks Kullake. Saab õhtuti ja hommikuti Kullakesega aega veeta. 😉

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kullake on igati vaimukas nimi :) Hetkel jäi pakutud nimedest teiseks. Võitis prints Philip, kuid vahel võib teda kutsuda ka kulla prints. Variante jagub!

   Delete
 5. Jeeves - vot tema oli üks nutikas abimees, kes viisakalt, kuid järjekindlalt suutis kõik probleemid lahendada ja katastroofi võiduks muuta.

  ReplyDelete
 6. Mul tuli kogu sinu looga meelde üks laste muinasjutu raamat Tilleprintsess. Lugu väiksest printsessist kellest kasvas arukas väike kuninganna.Aga see selleks ,hambaharja nimeks sobiks ehk hellitavalt Sofii.

  ReplyDelete
 7. Rose, 'rose gold' toonis detailide järgi.

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig