Friday, September 23, 2016

Girl Friday: Play proudly!


Ridicule starts early. My daughter Rene is 11 years old, and she likes to play. She collects Littlest Pet Shop toys and takes a few toys with her almost everywhere, she also falls asleep every night with her furry tiger Titi. If Titi is gone, she will not go to sleep before she finds it. She looks after her toys, washes them, and worries when some of them start falling apart. 

For example, the fox named Nick, who has travelled everywhere with Rene, was so tired at one point, its tail started falling off. So, dad and her glued the tail back, and now there's a little worry in the air, whether the tail will stay in its place... To my big surprise, my daughter's peers have ridiculed her for playing with LPS toys. When you're 11, you should have grown out of those things - who plays with toys any more? I played with Barbies at 14 and took my rubber horse named Truu everywhere with me. I am at a loss when hearing those comments. Even sad. When should we stop playing? Isn't playing with our cute animals part of our carefree childhood? And what's more - don't we play our whole life in reality? Adults play with cosmetics, clothes, cars...Regardless of the fact that Rene has been a subject to attacks of some sort, for playing with toys at 11, I value her nerve and care. She doesn't care that there are those who make snarky comments at her passionate collection of LPS toys. Every night, she puts her most favourite toys under a blanket sewn especially for them. She got me a bee LPS for my birthday, and after that I was hit by a little passion for collecting as well. So now I already have five LPS toys. I always carry my LPS bee, whom I named Pepe, with me as a talisman. I remembered this story randomly when we were shooting at Vihula manor, and I started to dig for my phone in my bag. What I found, was my little Pepe instead. Never lose the child in you, because it helps us get through the most difficult times. Have a playful Friday!


Outfit details:


Coat: vintage – Made in West-Germany Exclusivly for Saks Fifth Avenue 
Dress: Monton Blouse: A. J. Christopher Boots: L'autre Chose Crossbody: Karl Lagerfeld Sunglasses: Gucci


Naeruvääristamine algab varakult. Mu tütar on 11aastane ja talle meeldib mängida. Ta kogub petshope, ta võtab peaaegu kõikjale kaasa paar väikest mänguasja ja uinub igal õhtul kaenlas karvane tiiger Titi. Kui Titi on kadunud, siis enne ta magama ei lähe. Ta hoolitseb oma mänguasjade eest, peseb neid ja muretseb kui mõni hakkab katki minema.

Näiteks rebane Nick, kes on Renega kõikjal kaasa reisinud, oli ühel hetkel nii räsitud, et tal hakkas saba ära kukkuma. Seega liimisid nad isaga saba tagasi ja nüüd on üleval väike mure, kas saba jääb ikka omale kohale või kukub uuesti ära... Minu suureks üllatuseks on mu tütre eakaaslased teda petshopidega mängimise eest naeruvääristanud ja nimetanud lapsikuks. Kui oled juba 11aastane, peaksid olema sellisest asjast välja kasvanud - kes meist enam mänguasjadega mängivad? Minu jaoks on see uskumatu. Ma ise mängisin veel 14aastaselt Barbidega ja võtsin kõikjale kaasa oma kummist hobuse, kes kandis nime Truu. Olles selliseid kommentaare kuulnud, teeb see mind nõutuks. Isegi kurvaks. Millal me peaksime mängimise lõpetama? Kas mitte mängimine oma armsate loomadega ei ole osa meie muretust lapsepõlvest? Ja veelgi huvitavam mõte tekkis mul - milliseid väärtuseid ometi sisendavad emad-isad oma lastele, kes naeruvääristavad neid, kellel on täielik õigus olla see, kes ta on - mänguhimuline väike tüdruk. Kas me tegelikkuses ei mängi mitte terve elu? Täiskasvanud mängivad ju kosmeetikaga, riietega, autodega... Hoolimata sellest, et Rene on sattunud omamoodi pilkamise ohvriks, hindan ma kõige enam tema külma meelekindlust ja sooja hoolivust. Teda ei kõiguta, et leidub neid, kes tema kirglikku LPS mänguasjade kogumisele ülevalt alla vaatavad. Igal õhtul paneb ta enne magama minekut oma lemmikuimad mänguasjad nendele spetsiaalselt õmmeldud teki alla tuttu. Minu sünnipäevaks kinkis ta mulle mesimumm LPS`i ja pärast seda haaras ka mind väike kogumiskirg. Nii on mul juba viis LPS mänguasja. Oma sünnipäevaks saadud mesumummi, kellele panin nimeks Pepe, kannan alati talismanina käekotis. Kõik need küsimused ja kogu see lugu meenus mulle juhuslikult, kui Vihula mõisa valdustes pildistasime. Nimelt asusin kotist oma telefoni otsima. Leidsin aga hoopis eest oma väikese Pepe. Ta tegi mulle rõõmu ja pani mind naeratama. Ära kunagi kaota endas lapsemeelsust, sest just see aitab meil vahel suurematest raskustest läbi minna ja hoiab tuju üleval. Soovin kõigile mänglevat reedet! 

PS. Huvitav oleks teada, millise vanuseni minu lugejad mänguasjadega mängisid?
FOTOD: Tiina Annamaa

SHARE:

Thursday, September 22, 2016

Perfume Portrait: Coach Eau De Parfum


Falling in love. It can happen in an instant. There are people, places, and.... perfumes that we quickly fall in love with. One of them is Coach Eau De Parfum that just arrived in Estonia. You know the moment you spray the perfume on your hand and a moment later you're enchanted by it. That's what happened to me.

Coach Eau De Parfum is inspired by the spontaneous and energetic New York. The perfume is introduced as one that is full of contrasts, vivacity, and sparkle. But I took it to the country. Namely to the garden of Vihula manor, where I sprayed it on my wrist once more and thought about what I associate the Coach perfume with. It's a flowery and fruity perfume that has a sweet feel. It's a scent with a message that reminds us of a well-behaved woman on the surface, who always has a trick up her sleeve. Or a dress that works as office apparel, but hides little quirks. That's the kind of dress I'm wearing in this perfume portrait post - the front of the dress is as decent as a school uniform, but there are buttons on the side and naughty pleats at the back. The concreteness of the perfume changes towards more romantic notes over time. Raspberry melts into Turkish rose that is accompanied by sensual musk in the base notes. Only ten minutes later, the perfume has changed into a warm veil on the skin, it wraps the wearer in its embrace. This sweet warmth is an essential companion when walking in the cold autumn. Coach team calls the perfume an accessory instead. So, I recommend Coach Eau De Parfume to all those who want to console themselves with a warm sweet scent at the beginning of the autumn. Regardless of whether you're in a busy city, or calm countryside, the warm embrace of the perfume always comes in handy. And as you can see from the last image - falling in love at first sight could make us jump around carelessly.
Armumine. See võib käia kiirelt. Ikka leidub inimesi, paiku ja ... parfüüme, mis võidavad meie südame hetkega. Üks neid on äsja Eestisse jõudnud Coach Eau De Parfum. Tead seda momenti, kui pihustad käele lõhna ja hetk hiljem oled sellest juba lummatud. Täpselt nii juhtus minuga.

Coach Eau De Parfum on saanud inspiratsiooni spontaansest ja energiast pakatavast New Yorgi kesklinnast. Parfüümi tutvustatakse kui lõhna, mis on tulvil kontraste- elavust ja sädelust. Kuid mina viisin ta linnamelust hoopis maale. Täpsemalt Vihula mõisa aeda, kus pihustasin seda taaskord käele ja mõtisklesin päikese käes jalutades, mis mulle Coachi parfüümiga seostub. Tegemist on lillelise ja puuviljase parfüümiga, mis mõjub magusalt. See on konkreetse sõnumiga lõhn, mis meenutab mulle pealtnäha korralikku naist, kellel on alati mõni trikk varuks. Või siis kleiti, mis mõjub kontorisse sobiva tualetina, kuid peidab endas väikseid vimkasid. Just sellist kleiti kannan ka selle parfüümiportree postituses - eest on see korralikum kui koolivorm, kuid küljel itsitavad nööbid ja selja taga vembutab hoopis volditud seelikuosa.


Parfüümi esialgne konkreetsus hakkab aga ajapikku muutuma romantiliste nootide pärusmaaks. Lõhnas avaneb vaarikas, mis sulandub Türgi roosiga ja mille baasakordiks on senusaalne muskus. Kõigest kümme minutit hiljem on parfüüm muutunud nahal justkui soojaks keebiks, mis mähib kandja enda sisse. See magus soojus on rõskes sügises kõndides nii vajalik sõber. Coachi enda tiim nimetab parfüümi hoopis aksessuaariks. Seega soovitan kõigile neile, kes soovivad end alanud sügise puhul sooja ja magusa lõhnaga lohutada, Coachi Eau De Parfumi. Hoolimata sellest, kas sa oled hektilises linnas või rahulikus maakohas, parfüümi soe embus kulub alati ära. Millise lõhnaga astud sina sügisele vastu?


PHOTOS: Tiina Annamaa
SHARE:

Wednesday, September 21, 2016

AFFAIR ehk ütle tere minu uuele blogile!Mõttest teostuseni võib vahel minna paar aastat. Mäletan selgelt, kui alustasin Stellariumis rubriiki Ilusad uudised ja parema meelega unustaksin tõiga, et see rubriik ilmus vaid korra. Ometi oli lugejatel selle vastu kohe huvi. Alates sellest ajast olen soovinud luua blogi, mis oleks pühendatud vaid ilu-uudistele ja iluga seonduvatele lugudele. 

Eile sai valmis minu ilu teemadele pühendatud blogi AFFAIR. Meil kõigil on ilumaailmaga oma afäär ja just seepärast selline trikiga nimi. AFFAIR koondab nutikalt kokku kõik värsked ilu-uudised, arvustused ja edetabelid. Samuti on meil veel kõikvõimalikke üllatusi varuks ja oma ilusaid ilunippe lubavad jagada ka tuntud inimesed. Oma avapostituses mainisin, et AFFAIR on justkui Stellariumi väike õde, kes tahab lakkamatult ilutoodesest lobiseda. Seega lobise kaasa ja avalda blogis julgesti oma mõtteid. AFFAIR asub SIIN
SHARE:

Tuesday, September 20, 2016

The Bag Whisperer: Coach. Of course.

PHOTO: Notetosarah

The brand Coach is celebrating its 75th birthday this year. During this time, the company that started as a Manhattan family business, has made U-turns and only grown. They are not after creating timeless classics, but original handbags. They have said, half jokingly, that women can flirt with other brands, but eventually they'll always end up with Coach.

The motto of the brand is: when a confident woman is asked whose bag she is wearing, she will respond: "My own, of course!" And of course that own bag is Coach. My eyes always stop on thenbrands that you don't find in Estonia. One of them is Coach, and my collection of handbags includes quite a few Coach bags. As already said, they believe that the creations of Coach will always be original and I can only agree. I know from experience that Coach bags are very durable and they attract attention. Perfume lovers can find the news that the perfume by Coach - that is changing into a lifestyle brand - is also available in Estonia. But before I reveal the perfume portrait of their newest scent, I picked out 22 examples of their creations for The Bag Whisperer. Which ones of these would you like to wear?

Sel aastal tähistab Coach sünnipäeva, elustiilifirma jõuab saab 75aastaseks. Selle aja jooksul on see Manhattanil perefirmana alustanud bränd teinud kannapöördeid ja aina kasvanud. Nende sooviks ei ole luua ajatut klassikat, vaid hoopis originaalseid käekotte. Nad ise on huumoriga pooleks öelnud, et naised võivad küll flirtida teiste firmadega, kuid lõpuks jõuavad nad ikka Coachi juurde.

Brändi motoks on: "Kui enesekindlalt naiselt küsitakse, mis käekotti sa kannad, vastab ta: "Loomulikult enda oma!". Otseloomulikult on see "enda oma" just Coach. Minu vilav pilk on jäänud alati pidama just nendel brändidel, mida Eestis pole. Üks nendest on Coach ja ka minu käekottide seas leidub päris mitu Coachi. Nagu öeldud, usuvad nad ise, et Coachi looming jääb alati originaalseks ja mul ei jää muud üle kui nõustuda. Tean omast käest, et Coachi käekotid on väga vastupidavad ja tõmbavad tähelepanu. Lõhnagurmaanidele on kindlasti põnev uudis see, et elustiilibrändiks välja kasvanud Coachi parfüüm on jõudnud Eestis müügile. Kuid enne, kui avaldan nende uusimast lõhnast portree, valisin rubriiki The Bag Whisperer 24 näidet Coachi loomingust. Millist nendest kannaksid sina kõige meelsamini?

SHARE:
Blogger Template Created by pipdig