Tuesday, June 17, 2014

Perfume Portrait: Balmain "Extatic"

Millist parfüümi kannaksid sina, kui sinu vihmavarjul otsustab ootamatult maanduda punane helikopter? Sellele küsimusele saab olla vaid üks vastus: "Aga loomulikult Balmaini lõhna Extatic!" See on parfüüm, mis peidab endas särtsakust ja seikluseid, toob pähe pöörased mõtted ja paneb puusa nõksuma. Selles lõhnas on rütmi, mida tajud vaid sina.

Täna on mul au portreteerida Balmaini lõhna Extatic Eau de Toilette. Jah, just nimelt portrereerida. Olles ajakirjanikuna portrereerinud sadu inimesi, olen ma veendunud, et ka lõhn kõneleb sinuga ja temast on võimalik kirjutada põnev portree. Täna on luubi all Balmaini puuviljane ja lilleline lõhn Extatic Eau de Toilette, mille tipunootides troonivad roheline mandariin, mahlane litśi ning hapukas mustsõstar. Lõhna südames peituvad delikaatsed noodid roosilt, jasmiinilt ja luksuslikult magnoolialt. Baasnooditeks on seedripuu, velvetine muskus ning soe ambroxan.


Balmain´i lõhna Extatic on kirjeldatud sõnadega - suurepärase väljanägemisega, ent siiski veidi jultunud. Mina sobin seega Extaticuga hästi kokku, sest kuulun nende sekka, kes pigem pihustab lõhna jultunult, kui tagasihoidlikult. Pealegi on Extatic piisavalt kerge ja ma pole kindel, kas sellega on võimalik üle piiri minna. Siiski peitub selles kerguses üks perfektselt hapukas noot ja mina tunnen selles mustsõstart. Minu silmis on see parfüüm ood igas eas ülemeelikusele. Seda lõhna peale pihustades võib juhtuda, et tunned end kümme aastat nooremana, samm muutub kergemaks ja argipäev ununeb sootuks. Extaticus on sära ja särtsu, kihistamist ja kergust, naeru ja naiivsust. Kui ma seda esimest korda oma käel tundsin, hakkasid minu peas liikuma pisut lapsikud küsimused: Millist parfüümi sa kannaksid, kui sinu vihmavarjul otsustab ootamatult maanduda punane helikopter? Millist lõhna sa kasutaksid, kui viiksid aeda kuivama oma kuivad riided? Miks kakao ei võiks olla türkiisi tooni? Ja lõpuks: miks mitte elu natuke tõsisemalt võtta? Oeh ... Extaticuga ei tule see kõne alla. Ja hea ongi. 

Ka täna on mul sulle lõhnav teade! Kõigi nende vahel, kes seda postitust oma sõpradega Facebookis/blogis/Twitteris või Instagramis jagavad ja kirjutavad blogi kommentaariumisse kumb lõhn nendele põnevam tundub, kas Balmaini "Ivoire", mida arvustasin SIIN või täna loetud Extaticu portree, loosin 30.juunil välja ühe parfüümi "Extatic". Tähelepanu! Mäng on lõppenud! Võitja leiad SIIT.


What perfume you would wear if all of a sudden a red helicopter decides to land on your umbrella? There's only one answer to this question: Balmain's perfume "Extatic". It is sparkling, zestful and adventurous perfume that makes your hips move. 

Today I have the honour to portrait Balmain's scent Extatic Eau de Toilette. Being a journalist I have portraited hundreds of people and I am convinced that a perfume speaks to you and you can write an exciting portrait from it. Today is under my observation Balmain's fruity floral scent Extatic Eau de Toilette which top notes are ruled by green mandarine, juicy lychee and little bit sour blackcurrant. In the heart of the scent there are hiding delicate notes of rose, jasmine and luxurious magnolia. Base notes are full of cedarwood, velvety musk and warm ambroxan.


Balmain´s perfume Extatic has been described with the words like - magnificent appearance, but still little bit blatant. I go well with this scent as I am one of those who sprays her perfume rather blatantly than with modesty. After all Extatic is light enough and I am not sure you really can go overboard with it. Yet it hides one sour note in it and I can sense blackcurrant in it. In my eyes is this perfume an ode to a elfishness in every possible age. It is possible to feel yourself 10 years younger when spraying this perfume, your step gets lighter and you forget your ordinary work day. Extatic has sparkle and zing in it, chortling and lightness, laughter and naivety. The first time I sprayed it on my hand, little bit childish thoughts and questions ran through my mind: Which perfume would you wear if all of a sudden a red helicopter decides to land on your umbrella? What perfume would you use if you would bring your dry clothes outside to dry? Why wouldn't hot chocolate be in turquoise shade? And lastly: why not to take life more seriously? Oh ... with Extatic it is not even a possibility. And good it is! 

PHOTOS: Meisi Volt


SHARE:

Monday, June 16, 2014

Perfume Portrait: Balmain "Eau d´Ivoire"

Viimane lõhn, mida sulle Balmani perekonnast esitlen, on "süüdi" selles, et alustasin Stellariumis Balmaini parfüümide tutvustamist. Eau d´Ivoire oli see, mis võlus mind kõigist Balmaini lõhnadest esimesena. See oli armastus esimesest silmapilgust, mis on kestnud tänaseni. 

Ma pole kunagi arvanud, et monogaamia on võimalik  – vähemalt mitte siis, kui teemaks tuleb minu suhe parfüümidega. Milleks olla truu ühele, kui maailmas on tuhandeid parfüüme? Üks suur tunne puhkes minus, kui kohtusin lõhnaga Eau d´Ivoire. 

Kergemad lõhnad pole alati olnud minu maitse. Mulle on aastaid meeldinud pigem rasked ja tummised parfüümid, kuid Balmain Eau d´Ivoire murdis minu maitsemustri. Kui ma seda esimest korda oma käele pihustasin, olin lummatud lõhna kergusest. See on värske lõhn, kus tipunootidena on toodud ära bergamot ja punane sõstar. Südamenootideks on magnoolia ja osmantuse puu õied. Põhjanootideks patśuli ja muskuse aroom. Eau d´Ivoire orkestris on palju erinevaid noote, mis annavad kokku imeliselt puhta lõhna. Kui parfüüm uljalt pudelist väljub, on selles piiritut puhtust ja värskust. Pärast poolt tundi muutub lõhn minu nahal iseenda tagasihoidlikumaks versiooniks. Värskem noot kaob ja asendub mahedama buketiga.Minu jaoks Balmain Eau d´Ivoire kindla peale minek. Sellega võiks minna esimesele kohtumisele, jätmata endast liiga pealetükkivat muljet. See on lõhn, mis sobib ideaalselt töövestlusele. See on lõhn, mis istub oma tagasihoidliku noodi tõttu teatrisse või kontserdisaali. Balmain Eau d´Ivoire kaelale pihustades tunned siidsalli erilist pehmust. Lisapunktid tulevad pika püsivuse eest, sest päeva lõppedes on seesama vaikiv aksessuaar ikka sinuga. Ta on kõnetanud paljusid ja kogunud kiitust, kuid pole ometi väsinud. Pildistamiselt jäi mulle meelde üks lõbus seik. Fotograaf Meisi nentis, et meenutan talle selle kübaraga moodsat Anna Kareninat. Mina vastasin seepeale: "Kui Anna Karenina oleks Balmain Eau d´Ivoire lõhna kandund, poleks ta iial rongi alla viskunud." Kas parfüüm võib päästa elu? Päeva kindlasti. Ja seda polegi nii vähe...

Mul on sulle ka lõhnav teade. Kõigi nende vahel, kes seda postitust oma sõpradega Facebookis/blogis/Twitteris või Instagramis jagavad ja kirjutavad blogi kommentaariumisse, mis on sinu jaoks läbi aegade kõige värskem parfüüm, loosin 30.juunil välja ühe "Eau d´Ivoire" lõhna. Tähelepanu! Mäng on lõppenud! Võitja leiad SIIT.


The last fragrance I introduce you today is mainly "guilty" of all the Balmain perfumes section in Stellarium. Eau d´Ivoire was the scent was the first one that attracted me from Balmain perfumes and actually made my head going crazy... It was a love from the first sight and that love has lasted till today.   

 I have always been thinking that monogamy is impossible - as long as relationships with perfumes go. Why to be faithful to only one perfume, when there are thousands of other fragrances in the world? A big feeling stood up in me when I first met with a scent Eau d´Ivoire. 

Lighter scents haven't been exactly my favourite when it comes to my taste in perfumes. For years I have loved much heavier and deeper perfumes, but Balmain eau d´ Ivoire broke my taste pattern completely. When I first sprayed it on my hand I was mesmerized by its lightness. It is fresh and pure scent where bergamot and red currants creep in as a top notes. Heart notes have magnolia and flowers of the osmanthus tree. Base notes have the aromas of patchouli and musk. I must say that the orchestra of this scent has so many different notes that form up wonderfully pure fragrance. When a perfume first comes out from a bottle, it feels like an endless freshness. I also adore that the first violin is played by a red currant. After first hour being on my skin Eau d´Ivoire  transforms into more discreet verison of itself. Overflowing spark will disappear and gives place to more elegant notes. 

For me is Balmain eau d´ Ivoire like putting everything out there without going overboard! You can go to a first date wearing it without being too pushy. This perfume suits well when going on a job interview and won't kill your colleagues in the office. It is a scent that fits perfectly with its modest notes into theatre or concert halls. When you spray Balmain eau d´ Ivoire on your neck you can feel the softness of a silk scarf. Extra points for its staying power, because after long day the same silent accessory is still with you, even though it had spoken to so many people thoughout the day. I also remember a funny moment from the photo session. Photographer Meisi told me that I remind her a modern Anna Karenina when wearing that hat. I answered to her: "When Anna Karenina would have worn Balmain eau d´ Ivoire perfume, she would never have thrown herself in front of the train." Can a perfume save a life? It sure can save a day and that's enough. 

PHOTOS: Meisi Volt

SHARE:

Perfume Portrait: Balmain "Ivoire"

“See on unistusele antud nimi. See on naine, kelle ilu on laotunud kahvatusse peenesse siidi. Ivorie ehk elevandiluu on austusavaldus ilule ja naistele. Selle parfüümi pühendan ma neile, kes armastavad elevandiluud sama palju, kui mina seda teen.” Need sõnad kuuluvad Pierre Balmainile, kes lõi lõhna "Ivoire" originaali aastal 1979. Just seda sama Balmaini mõttekäiku üritasin pidasin meeles, kui sättisin endale soengut ja valisin riieid parfüümi "Ivoire" pildiseeria jaoks.

See postitus on pühendatud 80ndate lõhna "Ivoire" moderniseeritud variandile. "Ivoire" avaneb apelsini ja mandariini essentsidega, millele lisavad puuderjat magusust kannikese lehed. Ylang, jasmiin ja roos koos pipraga annavad lõhnale karismaatilise lillelise südame. Sensuaalsuse lisavad vetiver, seedripuu ja patšuli käsikäes vaniljega. See on soe ja uinutav lõhn, mis haarab kandja oma embusesse. Balmaini lõhna "Ivoire" on reklaamitud paljaste õlgadega ja minagi kasutasin selle pildiseeria tegemisel kleiti, mis jätab õlad paljaks. On hämmastav, kui palju fantaasiat ja mälupilte võivad erinevad lõhnad meis äratada. 


Selle kergelt puudrise lõhnaga seostuvad mulle vintage ehted. Tõelised, ehedad ja ainulaadsed. Seekordse fotoseeria jaoks võtsin oma ehetekarbist välja hinnatud ehtekunstniku Zoe Coste vintage kõrvarõngad. Nii Zoe Coste tegemised kui ka Balmaini lõhna "Ivoire" esimene tulek jäävad samadele aastatele. Zoe alustas ehete valmistamist 70ndatel, ta signeeris oma varased tööd kirjaga "Zoe Coste Made In France" ja minu kõrvarõngastel on just selline kiri. Mulle meeldib mõelda, et Zoe`i töötoas võis hõljuda just selline kergelt puudrine parfüüm, mis andis ehtekunstnikule innustust ja inspiratsiooni. See lõhn on meeldiv vaheldus neile, kes soovivad ujuda vastuvoolt ja eelistavad oma peeglilauale midagi erakordset. "Ivoire" on jahedama päeva või sumeda öö parfüüm. Minu jaoks täiuslik vaheldus värsketele ja magusatele lõhnadele. Kui sa peaksid kunagi seda parfüümi oma paljastel õlgadel kandma, siis jahedat tuuleiili sa isegi mitte ei tunne, sest "Ivoire" peidab endas mõõtmatus annuses soojust. 

Mul on sulle ka lõhnav teade. Kõigi nende vahel, kes seda postitust oma sõpradega Facebookis/blogis/Twitteris või Instagramis jagavad ja kirjutavad blogi kommentaariumisse, mis nendele Balmainiga seostub, loosin 30.juunil välja ühe parfüümi "Ivoire". Tähelepanu! Mäng on lõppenud! Võitja leiad SIIT.

“This a name I gave to a dream. This is a woman of sovereign beauty, draped in ultra-pale silk. Ivorie means ivory and is a devoir for beauty and women. This perfume I dedicate to everyone who love ivory as much as I do." These words belong to Pierre Balmain, who created the original perfume "Ivoire" in 1979. This is the train of thought I tried to follow in my head when I was getting ready, fixing my hair and chose my clothes for the photo series of "Ivoire" perfume.  

This post is dedicated to the 80's perfume "Ivoire" modern version. "Ivoire" opens up with the essences of orange and mandarine, accompanied the powdery sweet leaves of violets. Ylang-ylang, jasmine and rose along with pepper give this scent charismatic floral heart. Sensual vetiver, cedarwood and patchouli hand in hand with vanilla. It is warm and hypnotic scent that wraps its wearer into itself. 

 Balmain's perfume "Ivoire" has been advertised with bare shoulders and I also wore the dress that left my shoulders visible. It is astonishing how much fantasy and memory shots different scents can bring out in us. With this slightly powdery perfume I associate vintage jewellery. Real, genuine and unique. ones. For this photo shoot I picked out from my jewellry box valued vintage earrings by jewellery designer Zoe Coste. The years of Zoe Coste's work coincides with the first coming of the Balmain's perfume "Ivoire". Zoe started to create jewellery in 70's an signed the work with the sentence " Zoe Coste Made In France" and my earrings also have this statement on them. I like to think that Zoe's work rooms had almost the same powdery scent lingering in the air that inspired and enthused the jewellry designer.  This scent is a pleasant alternation to the ones who want to swim upstream and prefer something extraordinary. "Ivoire" is the scent of a colder day or for the night. For me it is perfect variance to the sweeter and fresher scents. If you happen to wear it with bare shoulders, you won't even feel the colder heeler, because " Ivoire" hides bottomless amounts of warmth in it.

PHOTOS: Meisi Volt
SHARE:

Sunday, June 15, 2014

Three Little Pics: My Ghetto Blaster Bag

Mööduv nädal oli erakordselt kiire. Meil oli Meisiga kokku neli suurt pildiseeriat ja võin sulle saladuskatte all öelda, et järgmisel nädalal on mitmed postitused pühendatud just parfüümidele. Lõhnad on minu suurim kirg ja neid pole mitte ühelgi naisel kunagi liiga palju! Algava nädala märksõnadeks on Balmain ja Karl Lagerfeld. 

Meil õnnestus fotograaf Meisiga kõik soojad õhtud maksimaalselt ära kasutada ja meeleolukad fotoseeriad valmis teha. Eesti kliimas on ühel päeval täielik T-särgi ilm ja juba järgmisel päeval on tunne, et kasukas tuleb kapist välja võtta. Seega vedas meil sel nädalal ilmadega! Minu jaoks on iga pildiseeria omaette maailma loomine ja selleks kasutan sageli muusikat. Nimelt on mul nutikas käekott, kus on kaks kõlarit, mida saab ühendada iPodi või telefoniga. Praegu, kui me teeme võimalikult palju pildiseeriaid õues, loomuliku valgusega, on suurepärane, kui saame vabas õhus luua muusikaga oma väikese stuudio. Siin on kolm kaadrit, mis juhatavad sisse algava nädala. Ah jaa... Teatan pidulikult, et uuel nädalal on kolmel päeval võimalik võita oivalisi kingitusi Karl Lagerfeldilt ja Balmainilt. 

Esimene arvustus Balmainile ja parfüümi loos on juba üleval, sellest saad lugeda SIITPHOTOS: Meisi Volt

This week has been extremely busy. We did four big photo series with Meisi and I can tell you as a secret, that next week there will be many posts on perfumes. Scents happen to be a great passion of mine and a woman can't ever own too many of them. Next weeks key words are Balmain and Karl Lagerfeld.   

Meisi and I got the most out of warm night and we did took many photos. Estonian climate is so hectic. One day you can get away with wearing a T-shirt, but the next day you will be in a desperate need of a warm coat. So we got lucky with the weather. Doing a photo session is like creating whole another world for me and often I will use music while doing it. I happen to have a smart hand bag that has are two speakers in it, you can connect with iPod or phone. Now, when there is so much natural light and we carry most of our shoots outside, it is perfect that we can use music to create our little studio outside. Here are three shots that will make an introduction for the upcoming week!

Outfit details:

Dress: Betsey Johnson
Jacket: Lindex
Umbrella: La Perla
Jewelry: Balmain, Tiffany & Co and Zoe Coste

SHARE:
Blogger Template Created by pipdig