Wednesday, April 16, 2014

Peek Inside: Kiehls "Midnight Recovery Concentrate"Different oils for my face and body has always been a part of my beauty routine. When I got a chance to talk to a Kiehl's consultant, she was utterly interested in my skin care routine. Her first recommendation to me was to switch thick creams to a lighter face products. So, one product that came home with me was "Midnight Recovery Concentrate". 

It is definitely much lighter than facial oils I have used every morning and evening before. "Midnight Recovery Concentrate" contains also so many powerful plant extracts, for example lavender and geranium. It is also worth mentioning that "Midnight Recovery Concentrate" won't leave skin greasy or oily at all. Vice versa, it sinks right into skin and there will be no fear that you will find half of your facial oil on your pillowcase when waking up. Therefore it would be a perfect product for those who in general aren't just fond of facial oils or are afraid of it. I am usually doing face masks on two to three nights in a week and after using a clay mask, this concentrate is my must-have step in my skin care routine. I can always be sure I will wake up to much clearer and brighter complexion! Whenever I feel my skin is drier and needs a little bit more boost I mix this oil into my usual night cream and my skin gets profoundly nourished. Which Kiehl's products happen to be your favourite and which ones would you recommend definitely to look into? 
Kiehls on Eestis olnud pisut üle aasta. Kui läinud aasta märtsis käisin Kiehlsi kutsel Helsingis nende kosmeetikumide ja kauplusega tutvumas, märkasin, et just  "Midnight Recovery Concentrate" on soomlaste suur lemmik ja püsib kindlalt Kiehlsi TOP 10 müügiedetabeli esikohal. Aasta pärast Eestisse jõudmist on see ka meie kaunitaride lemmik. Miks?

Erinevad õlid näole ja kehale on olnud alati osa minu ilurutiinist. Kui Helsingis Kiehlsi kaupluses käisin, uuris konsultant põhjalikult minu nahahooldusrutiini. Esimese asjana soovitas ta mul rammusad kreemid vahetada välja kergemate toodete vastu. Üks toode, mis minuga koju kaasa rändas, oligi "Midnight Recovery Concentrate" - see on kergem, kui varasemad õlid, mida liiga heldelt igal päeval ja õhtul nahale kandsin. "Midnight Recovery Concentrate" sisaldab muuhulgas erinevaid taimseid ekstrakte, nende seas  lavendlit ja geraaniumit.


Väärib mainimist, et "Midnight Recovery Concentrate" ei jäta nahka ebameeldivalt rasvaseks ja õliseks. Ta imendub kiiresti ja pole hirmu, et hommikul leiad näole kantud õlist pool oma padjalt. Seega sobib ta ka nendele, kes muidu õlisid ei armasta. Mina teen nädalas kahel-kolmel õhtul endale maske ja pärast savimaskide kasutamist on "Midnight Recovery" lahutamatu osa minu nahahooldusel. Hommikul on nahk selge ja klaar. Kui olen tundnud, et nahk on pisut kuiv, olen õli aegajalt öökreemi sisse seganud. Tulemuseks täiuslikult toidetud nahk. "Midnight Recovery Concentrate`i" nimetatakse võluvedelikuks ja sellel on oma põhjus. Tead ju neid muinasjutte, kus võlur võlub rahapaja, kust kuldmündid kunagi otsa ei saa või võlujoogi, mis pudelist iial ei kahane? Sama tunne valdab mind "Midnight Recovery Concentrate`i" puhul. Ma olen seda vahelduva eduga kasutanud terve aasta, kuid pudelist on otsas vaid pool. Seda kulub näole kolme-neli tilka ja kaks tilka patsutan kaelale. Kui ennast kreemitad või kasutad seerumeid ja õlisid, ära unusta kunagi kaela! 
SHARE:

Tuesday, April 15, 2014

Mart Sander arvustab: DSQUARED² "Wood" ja Basi "Wild Forest"

Vana pühakuju, vetruv saepurune maantee, lehmalüpsipink, antiikne tiibklaver, kasetohust viisud - see kõik on puu oma tuhandes erinevas kasutusviisis. Kunagi on iga puitese olnud põline tamm, sihvakas mänd, kuldsete lehtedega kask või tuules värisev haav. Puit ei sure kunagi – uue esemena alustab ta uut elu, võttes kaasa oma parimad omadused.
 Me armastame puitu, sest ta on soe ja kodune. Puit on samas tugev ja samas haavatav – ta on nagu inimene. Ja igal puitesemel on oma kordumatu lõhn. Seda tabada ja vangistada tundub sama, nagu püüda pudelisse kevade või talve, päikesekiirte või ööudu lõhna. Selliseid lõhnu ei saa tabada üksühele, vaid ainult vihjamisi, kasutades selleks erinevaid tajusid. Näiteks helilooja Jean Sibelius ütles oma viimase sümfoonia kohta lakooniliselt, et ta tabas selles talve esimese lume lõhna.

Kaks mulle seni võõrast parfüümi on suutnud vangistada ja edasi anda selle, mis ei ole küll ühegi puu ega puiteseme konkreetne lõhn, kuid mis kannab endas – kui nii võib öelda – puu filosoofiat. Me elame maailmas, kus vabalt voogavad metsad on alati „kusagil kaugel“. Need on midagi, mis tähistavad vabadust ja ürgset majesteetlikkust – kuid mis kividzhungli elanikele on rohkem mälestus eelmistest eludest kui igapäevane reaalsus. Me võime sulgeda silmad ning kujutada ette, kuidas me varjulises põlismetsas kopsud õhku täis tõmbame. Kuid mida me täpselt tunneme? See pole lihtsalt puukoore, juurte, sambla, puhkevate pungade või lopsakate lehtede lõhn. Kui puud oskaksid lennata, oleks õhk kõikjal ja igal hetkel täis seda aroomi – sisemise rahu ja harmoonia sametist lõhna.
Oma parfüümiga „Wood“ saab DSQUARED² selle lõhnahooaja absoluutsed täispunktid. See on lõhn, mis viib meid meie sisekosmosse, meie hinge ürgmetsa. Isegi kivilinnas loob üks sõõm tunde, et sinu ümber hakkavad looklema metsväädid ning et asfalt muutub pehmeks samblaks. See on päevane lõhn, mis pakatab energiast, värskusest, muutumisest. „Wood“ on täiuslik vastumürk urbaniseerumise hallollusele, linnadepressioonile, äripäevade närvilisele hektikale. Siin on noorust ja küpsust, päikest ja varju, pehmust ja karedust. Retsepti kuuluvad kannikeselehed,  vetiver ja seedripuu; baasiks on merevaik, muskus ja kuusk. Ehkki nime ees on sõnake „He“, võiks see parfüüm vabalt olla ka mõne daami tualettlaual (neile on DSQUARED²  küll loonud toote „She Wood“) . Lakooniline ja mehine „ikea“ disain lisab punktiskoorile veel ühe. Pudeli puitraamis suitsurohekast klaasist täiuslik ruut on niisama täiuslikus balansis nagu seal sees pulbitsev lõhn.

Armand Basi „Wild Forest“ talutab meid päikeselisest padrikust Hispaania eksootilisse ürgmetsa. Siin valitseb öö, mis õhkab endast päeva kuumust. See lõhn on justnagu „Woodi“ õhtune versioon: pidulikum, salapärasem, mürgisem. Unikaalsesse lõhnakokteili kuuluvad pipar, muskaatpähkel, kannikese lehed, seeder, vanill, viiruk, nahk, patšuli, hall merevaik, muskus ja kindlasti veel nii mõnigi salapärane komponent. Antoni Arola disainitud pakend varjab temas tukslevat salapärast eliksiiri: puidust karpi uputatud pudelist on näha vaid kitsas aknake, nagu kraadiklaasi elavhõbedasammas. Just sellise sõnumi saadab ka „Wild Foresti“ kandja: te võite mind näha, kuid see on ainult see väike osa minust, mida ma teil näha lasen. Lõhn ühendab majesteetlikkuse ja tagasihoidlikkuse – see on sellise mehe lõhn, kes oskab jääda nähtamatuks, kuid ometi olla kõige keskpunkt. Just nagu hiietamm. Kes meist on kordki ürgses laanes viibides tundnud, kuidas aeg peatub ning on andnud järgi alateadlikule vajadusele suruda ennast vastu iidse puu tüve – see teab, mida „Wood“ ja „Wild Forest“ meile ütlevad.

Mart Sander on Stellariumi kaasautor, kes arvustab meestele mõeldud ilutooteid.
SHARE:
Blogger Template Created by pipdig