Saturday, November 29, 2014

My Tips & Tricks: How to give your bathroom a new fresh look?

Oma kodus teen ma kõige rohkem värskenduskuure vannitoas. Mul on must-valgete kahhelkivide ja mööbliga vannituba, mida saan erakordselt lihtsalt vastavalt tujule muuta. Mulle meeldib võimalikult tihti vahetada nii vaipu, tualetipoti katteid kui ka käterätikuid. Näiteks punane vaip ja sarnast tooni käterätid vannitoas on minu jaoks üks kindlamaid viise, kuidas ruum on äkitselt tulvil mahlaseid värve, mida me hallil hommikul või morni meeleoluga vajame.   

Kui liiga värviline vannituba ära tüütab, vahetan asjad hoopis Tiffany-tooni vaipade ja rätikute vastu. See maagiline kuid samas malbe toon mõjub vannitoas alati rahustavalt. Igal lugejal on oma lemmikvärvid, seega soovitan esimese asjana vannitoa värskendamisel investeerida mõnda uude vaipa.  Teine tore nipp on vahetada välja kõikvõimalikud vannitoatarbed. Alati ei pea selleks tegema suurt investeeringut, võib alustada ühest šikist seebialusest koos vahva lõhnaseebiga. 

Tean omast käest, kui palju elevust võib lastele tuua uus vedelseebipudel, mis kipub esimesel nädalal küll liiga kiiresti tühjaks saama, kuid tühja sellest - väikesed asjad on need, millest tulebki rõõmu ammutada!  Üks selline "väike asjake" on põnev purk, kus hoida hambaharju. Isegi täiskasvanutele teeb nalja, kui nad usaldavad hommikuti ja õhtuti avatud suuga kalale oma hambaharja hoida. Need, kes peavad lugu minimalistlikest nõudest, ei pea kindlasti pettuma, sest lihtsaid hambaharja hoidjaid jagub igas poes. Mina ostsin hiljuti uue roosidega seebialuse ja vedelseebi hoidja. Meil meeldib tütrele nimelt tavaline seep, kuid minu alati kärsitu abikaasa eelistab vedelseepi.    

Minu jaoks lisavad vannitoas hubasust korvid, mida aastas korra välja vahetan. Mulle meeldib süsteem - juuksehooldustooted pikutavad ühes, kehakreemid-dušgeelid teises ja näohooldustooted kolmandas korvis. WC rullide tagavara saab samuti kuhjata ühte praktilisse korvi. Võtsin WC rullide korvi kasutusele ühe piinliku seiga järel, kui mulle külla tulnud sõbranna koputas vannitoast ja küsis lausa alandlikul toonil: "Sul on WC paber otsas. Kust kapist ma uue rulli leian?"   Korvisüsteem aitab ka vannitoas kiirelt korda hoida. Sa tead täpselt, kus sinu asjad asuvad ja kuhu nad kiiruga tagasi pista. See on minu jaoks parim viis, kuidas hoida süsteemselt vannituba korras - selleks, et pärast kiiret dušši või lõõgastavat vanni kõik asjad omadele kohtadele tagasi panna, kulub kõigest mõned minutid!  


Veidi suurem ettevõtmine on vannitoa värskendamisel peegli välja vahetamine. Ma ise kasutasin seda nippi aastaid tagasi elades väikeses korteris, kuhu ei mahtunud peale pisikese kapi ja peegli suurt midagi. Seega tõi uus peegel koos erilise raamiga vannituppa alati värskelt remonditud tunde. Peegli vahetamine võib vahel tunduda küll tüütu ehk isegi kulukas, kuid kui see keeruline protsesson on seljataga võib sind esialgu haarata tunne, et oled eksikombel astunud sisse naaberkorteri vannituppa. Pole ju üldse paha, kui avastad, et see on tegelikult sinu enda vannituba!  Üks kõige kiiremaid, lihtsamaid ja odavamaid nippe, on osta vannituppa uued lõhnaküünlad. Valik on täna nii lai, et esialgu ei tea, kus suunas joosta. Mäletan, kuidas mu ema tassis aastakümneid tagasi välismaalt lõhnaküünlaid koju ja nendega tervele majale uue hingamise andis. Taevale tänu, et see aeg on igavesti möödas ja pea igast pudi-padi poest kuni suurte toidukauplusteni välja leiab alati uute aroomidega küünlaid. Nüüd on sinu kord. Jaga oma nippe ja trikke, kuidas vannituba värskendada!
In my home, I give the bathroom a revamp most often. The bathroom has black and white tiles and furniture, and it's incredibly easy to change according to the mood. I like changing the rugs as often as possible, the toilet covers, and towels. For example, a red rug with a similar shade of towels is one of the surest way to instantly have the room full of luscious colours that we need on a grey morning or in low spirits...

When I get fed up with too many colours in the bathroom, I'll change to Tiffany-tone rugs and towels. This magical, but mellow shade always has a calming effect in the bathroom. Every reader has their own favourite colours, so I the first thing I recommend when freshening up the bathroom, is investing into a new rug! You don't always need to cash out big for that, a chic soap holder with a lovely scented soap can be a good start. Another trick is replacing various bathroom paraphernalia. You don't always need to cash out big for that, a chic soap holder with a lovely scented soap can be a good start. I know from my own experience how much excitement a new liquid soap container can induce in kids - which tends to empty too fast on the first week. But it doesn't matter - the small things is what we need to find joy in!

 Another trick is replacing various bathroom paraphernaliaOne of those 'small things' is an interesting jar where to keep toothbrushes. Even adults are amused when they trust their toothbrush in the mouth of a big fish in the mornings and evenings. Those who prefer minimal dishes, don't need to be disappointed, because simple toothbrush holders can be found in any shop. I recently bought a new soap holder and and liquid soap container with roses. Our daughter likes regular soap, but my impatient husband prefers liquid soap.

For me, the cosiness factor in the bathroom is added by baskets that I replace once a year. I like the system where hair products are in one, body creams and shower gels rest in another, and facial products in the third one. Spare loo rolls can also be piled in a practical basket. I took the loo roll basket into use after an embarrassing incident, when a friend who'd come to visit, knocked on the bathroom door and asked, almost submissively: "You're out of toilet paper. Which cupboard should I look into for a new one?" The basket system also helps keeping the bathroom tidy really fast. You know exactly where the things are and where to quickly put them back. It's the best way for me to keep the bathroom systematically organised. It only takes a few minutes to put everything back in its place after a quick shower or relaxing bath. 

A bit of bigger task is changing the mirror when freshening up the bathroom. I used this trick years back when I lived in a small apartment, where a small cupboard and a mirror was pretty much all that fit. Therefore, the new mirror with a special frame always brought the feeling of a fresh refurbishment. Changing the mirror could seem like an annoying and perhaps even expensive task at times, but when you've left the tricky process behind, you could be overtaken by the feeling that you've accidentally walked into your neighbours' bathroom. Not bad when you realise it's actually your own!  

One of the quickest, simplest and cheapest tricks is buying scented candles for the bathroom. The selection is so wide nowadays, that it's hard to decide which way to look first. I remember when, decades back, my mum brought back scented candles from abroad, and gave a new breathing to the whole house. Thank goodness those times are gone, starting from all sorts of brick-a-brack shops, finishing with supermarkets - you can always find new aroma candles there.

SHARE:

6 comments

 1. Ma olen selline imelik inimene, et ma kogu aeg tahaks midagi ümber tõsta või paigutada... Kuid kui ma olen selle ära teinud, siis meeldib mulle ikka nii nagu oli - see siis puudutab mööblit. Kuid vannitoas annab uut hingamist tõepoolest väiksed detailid - kasvõi uus pesukäsn. Minu vannitoas on mul ka aken ning aknalaual hoian orhideesid, sest seal nad kasvavad vähemalt minu kodus kõige paremini. Samuti on mul aknalaual mõned vaasid ja kehatooted, mida pärast dušši armastan kasutada. Hambaharju meeldib mulle hoida minu enda käsitsi maalitud portselantassis ja vatipadjad, vedelseep jms on spetsiaalsetes klaasnõudes.

  www.cosmeticspower.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mina avastasin juhuslikult, et mul kasvavad orhideed imehästi garderoobitoa aknal. Viisin kord ühe äbariku orhidee garderoobi ja kus hakkas teine akna peal uhkelt vohama. Nüüd hoian osad orhideed garderoobitoas ja midagi meeldib seal neile nii hästi, et sel hakkavad nad alati õitsema.

   Delete
 2. Mul oli nii mõnus suur vannituba Ljubljanas, ja see oli pigem nagu minu eranurgake, kuhu ma teise aegajalt dushi alla lubasin tulla. :P Kui mu korterisse aegajalt väike hamstripesa tekkis, siis vannituba läikis alati ja mitte ükski küünelakike polnud vales kohas. Praegu mul enam nii luksuslikku vannituba pole, kuid vähemalt on vann ja see jälle tähendab mõnusaid mullivanne küünlavalgel. Ma ei tea küll, kuidas vannituba ennast värskendada, kuid ma ei kasuta kunagi samu vedelseepe, dushigeele, hambapastat järjest - neid lihtsalt tuleb vahetada, et oleks jälle veidi põnevam. ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga hea nipp, Jaanika. Ma olen dušigeelidele ja vedelseepidele reeglina truu, kuid see on oivaline viis uus lõhn vannituppa saada. Hambapastasid vahetan päris tihti, viimati ostsin ühe 7 eurose hambapasta, mis oli kaneeli maitsega ja see innustas kohe mu tütart hambaid veelgi innukamalt pesema.

   Delete
 3. Tänapäeval on ilutooted tihti nii kaunilt kujundatud, et neid maitsekalt esile seades võib anda toale palju juurde. Aga korvisüsteemi kasutan minagi ja see tõesti töötab.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, sain äsja varaselt päkapikult Chaneli kehakoorija ja see on erakordselt dekoratiivne :) Korvisüsteem on parim!

   Delete

Blogger Template Created by pipdig