Saturday, March 31, 2012

Let me introduce Myself

My name is Stella K. Wadowsky. I'm an Estonian journalist, screenwriter, beauty editor and stylist. During my leisure hours, I explore the fashion and beauty worlds and write about them in the very blog you have stumbled upon. Stellarium is dedicated to timeless elegance.  

Welcome to my modern fairytale!

Contact: stellaarium@hotmail.com

PHOTO: Meisi Volt
SHARE:

Friday, March 30, 2012

Kolmkümmend päeva Oriflame`iga

Selle nädala algusest testin Oriflame`ilt saadud päeva- ja öökreemi ning silmaümbruskreemi, mis on sarjast EcoBeauty. See on minu esimene test blogi jaoks ja teen seda suurima pidulikkusega!  

Pean tunnistama, et pelgan alati ühelt kaubamärgilt teisele üleminekut, sest varem on see toonud minu jaoks kaasa kuiva näonaha. Alustasin ma kreemi testimisega esmaspäeval ja kolmapäeval oligi näonahk pisut kuiv...
 


Kas teil on kodus kass või koer? Minul on kodus kass. Üleni must ja kohe, kui mõni pereliige tahab pai teha, siis hammustab õrnalt ...  Sööb ta vaid paari kindlat konservi. Kuid ka ühelt toidult teisele üleminek on raske, sest sellel tänavalt korjatud kiisul on tõeliselt kehv seedimine. Kui vahetan tema konservitoitu, siis segan tema eelmise konservi uuega. Nõnda teen umbes nädala. Nii on kassil uue konservtoidu peale lihtsam üle minna.

Täpselt sama tegin ma kolmandal päeval kreemidega. Peamiselt kasutan Saksa geniaalse looduskosmeetikafirma Annemarie Börlindi tooteid. Esimestel päevadel võtsin tilga Börlindi kreemi ja segasin selle uue, Ecobeauty tootega. Ja nii on ühelt kreemilt teisele üleminek olnud ladusam.

Muide, kreemipudelid on dosaatoriga ja see teeb kasutamise lihtsamaks. Lõhn on EcoBeauty kreemidel on mõnus. Kui ma silmad sulen, meenuvad mulle lõputu nisupõld ja päikesepaiste.Näis, kuidas EcoBeauty kreemid mulle mõjuvad. Kreemidest lähemalt kirjutan kuu aja pärast. Siis on pilt selge. 

Kas keegi lugejatest kasutab Oriflame`i? Mis on teie meelest nende parimad tooted? Kas teil on kokkupuuteid EcoBeauty kreemidega? Muljetage julgelt Stellariumi kommentaariumis!


Üks asi veel. Vaadake üle minu tundliku seedimisega kiisu! Tema nimi on Kiskja. Tegelikult pole mul väga mõtet Kiskja pilti siia postitada, sest kui te olete näinud ühte musta kassi, siis olete näinud ka minu oma. Aga ma ikka jagan tema pilti ...

SHARE:

Sunday, March 25, 2012

Vallatud kurvid mu peas


Minult küsitakse sageli: kas rullidega on valus magada? Vastus on ei. Ma ei maga rullidega. Pole kunagi maganud. Ei hakka iial magama. Selleks on täna imelised tooted, mis võimaldavad uhked lokid kõigest tunniga. Kas teeme nende mõnusate toodetega tutvust?

Kui ma olin kuskil 20aastane, hakkasin juuksuri juures käima ja lasin endale rullisoenguid teha. Pöördepunktiks sai aeg, kui sõitsin kuuks ajaks Saksamaale. Lokkidest ma loobuda ei suutnud, see tähendas, et pidin ise hakkama saama.


Nooh. Ütleme nii, et nagu iga algus... Oli ka see raske. Minu mäletamist mööda loopisin ma esimestel kordadel Saksamaal suure vihaga rullid mööda hotellituba laiali, sest neid oli võimatu pähe saada. See võis päris piinlik ja ühtlasi naljakas vaatepilt olla.

Aga nagu me teame - harjutamine teeb meistriks. Kui ma alguses keerasin rulle tunnikese või koguni kaks, siis nüüd, 13 aastat hiljem, saan rullid 20 minutiga pähe. Siis tuleb nad vaid fööniga kuivatada.

 Kergita juuksejuuri

Rullide keeramisel algab minu jaoks kõik juuksejuure kergitajast. Seni on kõige parem toode Matrix Amplify Root Lifter (pildil), mida tuleb juuksejuurele pihustada. Kasutada saab seda ka tavalise föönisoengu tegemisel. See toode on tõeline ime ja üks pudel peab vastu kaks-kolm kuud.
Root lifter fikseerib loki ja kui kiharad hiljem õrnalt lahti sõrmitseda ning pisut kammida, jääb juuksejuur ikka isekalt seisma. Kui isekus võib üldse kunagi olla ilus, siis on seda just isekalt seisev juuksejuur!


Kolm parimat lokivedelikku 


Ilusate lokkide saavutamiseks on kindlasti vaja head lokivedelikku. Mina kasutan peamiselt kolme toodet. Kõige karmim on Schwarzkopfi "Setting Lotion" (super hold). Kui rullid on kuivaks föönitatud, on juuksed praktiliselt kivistunud. Ma olin esialgu selle lokivedelikuga täiesti nõutu. Kuniks kord valasin pudelist veerand teise nõusse ja lisasin lokivedelikule vett. Nii saab valmis paraja segu.Teine minu suur lemmik on Umberto Giannini "Curl Friends". See roosa pudel poleks kunagi minuni jõudnud, kui Tallinna Kaubamajas poleks ühel kenal päeval Wella lokivedelik otsa saanud. Olen oma toodetele tavaliselt väga truu ja uusi seiklusi selles vallas ei otsi. Niisiis otsis ühel päeval Kaubamaja müüja minule ise uue toote. See oligi Umberto Giannini "Curl Friends". 

Avastasin, et uus on palju parem ja kindlasti vajasid mu juuksed vaheldust.  Wella "Stay Brilliant" jättis juuksed raskemaks, kuid nii Umberto Giannini "Curl Friends" kui ka Schwarzkopf "Setting Lotion" (super hold) jätavad juuksed kergemaks. Sellegipoolest annan ma kõigile kolmele tootele maksimumpunktid. Kõik kolm toodet maksavad 10-13 eurot pudel.

Kui rullid on pähe keeratud, siis tuleb need vaid föönitada. Selleks kulub mul umbes 20 minutit. Seda aega saab edukalt kasutada lugemiseks, ajakirja lappamiseks või lihtsalt käsipõsakil istumiseks.

Kui oled rullid eemaldanud, siis sõrmitse õrnalt lokke. Neid tuleb just nimelt sõrmitseda. Ja siis võib vaikselt juukseotsi hakata kammima. Kui soeng on valmis, tuleb mängu tugev juukselakk ja lõpuks läige.  Ja ongi kõik! See on minu viis ja stiil, mis pole mind kunagi alt vedanud. 

Miks lokid? Miks mitte sirged juuksed?

Ka seda küsimust olen aastate jooksul kõvasti kuulnud. Lokkis juuste eeliseks on eelkõige see, et juuksejuur ei lähe nii ruttu rasvaseks. Kui mul on tavaline föönisoeng, peab see vastu parimal juhul kaks päeva. Kuid lokke saab erineval viisil kinni sättida ja lokkis juus peab vastu kolm-neli päeva. Lisaks peidab lokikuhil üsna edukalt ära katkised juuksed. Ja lõpuks on lokid minu arvates lihtsalt ilusad. Neid kohtab meie tänavapildis kahjuks harva.

Kui teil on küsimusi või teate soovitada mulle häid lokivedelikke ja muid nippe, siis muljetage julgelt kommentaariumis.  

Ja lõpetuseks. Vaadake tähelepanelikult seda eelviimast fotot. Ei. See pole kuivanud potilill. See olen mina. Täpselt selline näen enne lokkide lahti sõrmitsemist välja. Nagu tusane toataim, kelle puhul on kahtlus, et ta ei puhke kunagi õitsele ...


SHARE:
Blogger Template Created by pipdig