Friday, November 29, 2019

Perfume Portrait: Björk & Berris White Forest


It's a perfume that has carried me through the gray days by playing on the cords of my soul with sunny memories. It's the first perfume I knowingly decided to collect the memories of my favourite places into - so that they would be with me like a talisman on these cold and wet days. It's the perfume 'White Forest' by Björk & Berries.

A scent is the best time machine - when we open a perfume from some years ago, we're instantly back in the day when the scent meant so much and the memories gush out of the bottle like a grandiose Genie. And it so happens with memories that sometimes they carry a golden frame around them, and sometimes they're on the bitter side. We cannot always choose events that we associate with a certain perfume. But is that really the case?


A few months ago I found a new signature perfume for myself. It's 'White Forest' by Björk & Berris. I decided to conduct an experiment - I didn't start wearing it immediately, but I purposely chose memories of places where I was happy. So I took the perfume with me to my favourite city - London - and wore it when I was walking in my favourite streets. I'm often asked what is it that captivates me so much about London that I keep returning to it. The honest answer is that I love to walk on those familiar streets where houses are decorated on every season and an occasional tree or bush is in bloom also in the winter. I just walk, take photos, walk, collect memories, look at people and breathe it all in. Sometimes I take a turn to a street where pastel-coloured houses caress my eyes and I feel that I don't need anything more for happiness. And that's quite a lot anyway.

So I captured my London walks in a bottle - into the perfume 'White Forest'. The scent is not imposing, but it surely doesn't stay unnoticeable. In the top notes you can find orange, rhubarb and blackcurrant. In the heart of the scent there's birch extract, fir balsam, pink freesia and violet. The base notes carry vetiver, cedar, and tonka beans. The perfume also holds rays of sunshine when depression describes the weather and the uniformly gray sky gives no hope. But that doesn't matter - my perfume already holds the memories I picekd for it - a dose of birdsong, endless greenery, lush flowers - all those carry me through the greyness. My favourite scent that could easily also seduce you, can be found here. Collect the memories around you, because they stay with you forever - but don't forget to put them in a bottle.See on parfüüm, mis on läbi halliseguste ilmade kandnud mind justkui kätel,  mängides minu hingekeeltel päikeseliste mälestustega. See on esimene parfüüm, millesse otsustasin teadlikult koguda mälestused oma lemmikpaikadest, et neid talismanina sombuste ilmadega endaga kaasas kanda. See on Björk & Berries parfüüm „White Forest”.  

Lõhn on parim ajamasin – avades mõne aastatetaguse parfüümi, oleme hetkega tagasi ajas, mil see meid nii sügavalt kõnetas ja mälestused tulvavad pudelist välja justkui suursugune džinn. Ja mälestustega on ikka nii, et vahel on nendel kaunis kuldne raam ümber ja siis jälle hoopis üsna kibe maik. Me ei saa alati valida sündmusi, mis jäävad meile teatud parfüümiga seostuma. Kuid on see ikka nii?  

Paar kuud tagasi leidsin enda jaoks uue sigantuurlõhna – Björk & Berrise parfüümi „White Forest”. Ja nii otsustasin teha eksperimendi – ma ei hakanud seda otsemaid kandma, vaid soovisin teadlikult pikkida sinna mälestusi paikadest, kus olen alati õnnelik. Nii võtsin lõhna kaasa oma lemmiklinna Londonisse ja kandsin seda jalutuskäikudel oma lemmiktänavatel. Minult küsitakse sageli: „Mis sind Londoni juures sedavõrd võlub, et sa sinna ikka ja jälle tagasi lähed?” Aus vastus on – ma armastan jalutada mööda tuttavaks saanud tänavaid, kus igal aastaajal on majad kaunistatud ja ka talvel õitseb aias mõni puu või põõsas. Ma lihtsalt jalutan, pildistan, jalutan, kogun mälestusi, silmitsen inimesi ja hingan seda kõike endasse. Vahel põikan tänavatele, kus pastelsetes toonides majad paitavad pilku ja tunnen, et õnneks polegi rohkem vaja. Seda enam, et seda pole sugugu vähe. 

Nii talletasin oma Londoni jalutuskäigud ühte pudelisse – parfüümi „White Forest”. See lõhn pole pealetükkiv ja samas ei jää ta mittekunagi märkamatuks. Tipunootides on apelsin, rabarber ja mustsõstar. Lõhna tuumas peitub kaseekstrakt, kuusepalsam, roosa freesia ja võõrasema. Lõhna baas peidab endas vetiveri, seedripuud ja tonka ubasid. Selles parfüümis on päikesekiired ka siis, kui madalrõhkond ja ühtlaselt hall taevas ei anna justkui mingit lootust. Kuid sellest pole midagi – minu parfüümis on juba minu enda valitud mälestused: annus linnulaulu, lõputut rohelust ja lopsakaid õisi, mis kannavad mind läbi hallide ilmade. Minu lemmiklõhna, mis võib kergesti ka sinu võrgutada, leiad siit. Kollektsioneeri enda ümber mälestusi, sest need jäävad sinuga alatiseks, kuid ära unusta neid pudelisse villida.
SHARE:

1 comment

  1. Mina olen tahtmatult kogunud oma teismeea mälestused Kenzo " Le monde est beau" sisse. Sain selle lõhna kingituseks oma emalt, kui olin vast 15-16. Alguses see isegi ei meeldinud mulle. Ja nüüd on minu jaoks tegemist lõhnaga, millele vastast pole. Ma ei tunne end seda kandes teismelisena, aga lihtsalt kohati tulevad oma salli nuusutades sellised deja vu hetked.

    ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig