Wednesday, July 30, 2014

Does anyone have a Jack Russell?

Meie perel on mõnda aega olnud plaan võtta juurde üks liige - nimelt neljajalgne sõber. Ühel hetkel hakkasin enda ümber nägema vaid Jack Russelli koeri. Küll rannas agaralt ootamas, millal omanik neile palli viskab, siis välikohvikus mõnusalt oma perenaise kõrval lesimas või pargis peremehega jalutamas. Koera võtmine on nii suur asi, et oleme seda mitu kuud kaalunud ja vaaginud.

Ma olen netist lugenud kõikvõimalikke lugusid ja rääkinud paari Jack Russell terjeri omanikuga. Kuid selle lõpliku otsuse tegemist olen ikka veel edasi lükanud. Mul oli koolitüdrukuna päris oma koer. Must väike krants, kellel oli nimeks Rolli. Ta oli minu parim sõber ja ma sosistasin talle alati kõik oma saladused. Kui koolis sain kahe, rääkisin sellest esimesena Rollile ja hiljem vanematele. Kui mulle meeldis mõni poiss, siis teadis sellest Rolli ja mitte keegi teine. Kui oli valida, kas minna sõbrannadega või hoopis Rolliga kohvikusse, siis valisin alati oma koera. Ühel kevadel tuli kuri haigus ja pärast piinavat nädalat Rolli suri. Isegi praegu, nii palju aastaid hiljem tärkavad kõik valusad mälestused ja pisarad valguvad silma. Ma jäin pärast Rolli surma nii haigeks, et mind transporditi sugulaste juurde maale ja lõpuks soovitas meie tuttav arst vanematel mulle uus koduloom kinkida. Nii kingiti mulle kassipoeg Mitzie, kes elas 15aastaseks. Ja nüüd... On mul taas soov saada koeraomanikuks... 


Ühel päeval lõin googlisse küsimuse: "Mida peaks Jack Russelli omanik teadma?" ja sain vastuseks artiklid, mis algasid järgmiste lausetega: "Originaalis peaks koos olema muretaignapõhja peal, aga küpsisepurupõhi on samutu levinud" ja teine lugu algas nii: "Gripist on võimalik hoiduda". Pärast seda hakkasin mõtlema, et Stellariumi lugejate seas peaks ometi olema neid, kellel on kodus üks äge Jack Russell. Palun kirjutage mulle kommentaariumisse, mida peaksin teadma, kui plaanin endale Jack Russelli kutsika võtta?  Mis võib mul kahe silma vahele jääda? Lisaks on üks väike "aga" - nimelt on mul kodus 4aastane kass ja ma ei tea, kuidas minu must karvane lemmik võiks kodus ringi tuterdavasse kutsikasse suhtuda?  


For a while our family has had a plan to take a whole new member - to be specific, a four-legged friend. One moment I started only to see Jack Russell dogs around me. It was at the beach, waiting its owner to throw a ball, or in the tea garden laying beside its person, or walking in the park next to its owner. Taking a dog is a big deal, so we have been considering and weighing it up for months now.

When I was a school girl, I had my own dog. It was a little black mongrel who's name was Rolli. He was my best friend and I always whispered him all my secrets. When I got a bad grade at school, he was the first one who knew and only after that I told my parents. If I liked a boy, nobody else but Rolli knew about it. When I had a choice to got to the cafe with friends or my dog Rolli, it was always my dog. One spring, an evil disease caugfht him and after excruciating week Rolli died. Even now, after so many years, all the hurtful memories will arise and I tear up if I think about it. After Rolli died I came down with illness and was taken to my relatives who lived in the country side. At the end of the day a doctor we knew recommended to my parents to take me a new pet. So I was gifted a little cat, Mitzie, who lived 15 long years. And now again... I have a desire to become a dog-owner.

I have read so many stories from the web and talked with few Jack Russell owners. But still I have been delaying the making of the final decision. One day I typed the question: "What should the owner of the Jack Russell know?" into Google and as a result I got articles that started with the sentences like: "Originally it should be on the base of the shortcrust pastry, but cookie crust pastry is also popular" and the other one: "You can avoid flu with...". After all that I started to think that there are probably Stellarium readers who have a awesome Jack Russell at home. So, if you have, please write me in the comments, what should I definitely know before getting myself a Jack Russell puppy? What could I miss when doing that? And there is also a little "catch" - I already have 4 year old cat at home, so I have no idea what my black hairy friend will think about the fact that we will have a puppy bustling around? 
SHARE:

Tuesday, July 29, 2014

Daydreaming In Little Italy

On üks paadisild, millel on läbi aastate möödunud minu suve parimad hetked, mis on vaikse järjekindlusega veninud tundideks. Kui ma veel mere ääres elasin, käisin pea igal õhtul seal istumas. Vahel lugesin raamatut, vahel vaatasin niisama merd, vahel lihtsalt unistasin ... Kuid ma ei hoidnud seda kohta vaid endale. Soojadel suvehommikutel käisime paadisillal ema ja isaga piknikul ning sõpradega sai seal õhtuti klaasike veini joodud. 

Aastad on läinud ja ma ei ela enam ammu mere ääres, kuid ometi on mul rõõm meie pere rannamajas suvitamas käia. Olen kõiki oma armsaid kohti jaganud oma tütre ja abikaasaga ning möödunud nädalavahetusel jalutasime esmakordselt minu armsale paadisillale, kus tegime sõpradega mõnusa pikniku. Arutasime seltskonnas, kuhu me võiks järgmiseks koos reisile minna. Mina rääkisin, et tahaksin taas külastada Prantsusmaad, peatuksin väikestes  külades ja sööksin end sealsetest maasikakookidest lõhki. Mulle meenus, et ma pole ka mõnda aega jõudnud Inglismaale, kus mul on isegi üks erakordne hotell välja vaadatud. Minu sõbrad märkisid, et unistavad hoopis Itaaliast ... Keset elavat arutelu oli meil pool arbuusi söödud ja kui ma läksin rannamajja teise poole järele, hüüdis keegi paadisillalt: "Milleks meile Itaalia? Me juba oleme Itaalias! See paadisild on siin väike Itaalia!" Vahest on tal õigus? Alati pole vaja minna kaugele, eriti kui Eestimaa suvi on olnud nii muinasjutuline.


Outfit details:

Dress: Liz Claiborne
Shoes: Ted Baker
Bag: Lindex "Holly & Whyte"
Bottle: EQUA "Elisabeth" 
Jewelry: Carolina Herrera & Pierre Cardin


There is a pier, which I remember for years on end. Throughout these years, this pier has been the scene of the best moments of my summer. When I still used to near the sea, I went to sit there almost every evening. Sometimes I read, sometimes just gazed the sea, and sometimes ate ice cream out there. But I did not keep it just for myself. On warm summer mornings, we went on a picnic at the pier with mom and dad, or enjoyed a glass of wine there in the evenings with friends.

Years have come by and I don't live by the sea anymore, but I still have the pleasure to have my vacation in our family's beach house. I have shared all my sweet places with my daughter and husband. Last weekend we had the first walk to my dear pier where we had a nice picnic. We discussed with friends where we should take our next trip together. I would like to visit France, but this time I would skip the capital of the country. I would stop in the small villages and get full of all the strawberry cakes. Also I haven't been in England for so long now. I even have one extraordinary hotel in mind when going again. My friends would rather go to Italy... During our vivid discussion we finished half of the watermelon and when I went to get the other half I heard someone shouting from the boat dock: "Why do we have to go to Italy? We already are in Italy! This boat dock is our little Italy!" 

Photos: Ester Vaitmaa

SHARE:

Monday, July 28, 2014

Sea Of Shoes - Mint Monday

See oleks olnud nagu eile, kui sõber kinkis mulle Tiffany & Co käekella, mis oli pakitud mündikarva karpi ja mida kaunistas valge pael. Mäletan, kuidas käekellast rohkem imetlesin Tiffany karbikese värvi, mis on jäänud mind aastateks saatma. Küll väikese detailina kaelas, küll lakina küüntel, küll kingade näol... Seekordne "Sea Of Shoes" on pühendatud kõigile neile, kes armastavad münditooni kingi. 

Sellest galeriist on mul endal Ju Ju Jellies kingad, mida kandsin postituses, mille leiad SIIT. Need kingad on mugavuse võidukäik. Avasin paki, panin nad jalga ja ei raatsinud enam ära võtta. Nendega on võrdselt mõnus käia nii rannas kui ka linnas. Olen neid kandes saanud ohtralt komplimente ja paar väikest tüdrukut on küsinud, miks ma kannan laste kingi ... Minu tütar nuias endale täpselt samasugust värvi Ju Ju kingad, kuid ilma kontsata. Sellest valikust on mul endal olemas ka Ted Bakeri sandaalid, mis paraku täispunkte ei saa. Nende tallad on pisut libedad ja ühel päeval õnnestus mul supermarketis käru taga suusatada ... Kui peapõrutust ei karda, siis väärib märkimist, et jalas on Ted Bakerid võrratult ilusad. Milline sellest valikust paitab sinu pilku? Minu silmapaar jäi pikemalt peatuma Birkenstocki sandaalidel ja Topshopi platvorm tossudel. Muide, meie kohalikust Osta.ee lehelt leidsin täna ühed ägedada kingad, mis on pigem tumerohelised, kuid ülimalt šiki punase tallaga. Nende kingadega juhatan tänase postituse sisse. Jah, tõsi ta on - kingi ei ole mitte kunagi liiga palju. Või mida arvad sina?


1. Classic Pumps
2. Chloé sandals
3. Standing Elation Flat
4. Ju Ju Jellies
5. Sergio Rossi Pumps
6. Miista Ankle Boots
7.  Buffalo x Topshop trainers
8. Ted Baker sandals
9. Miista Sandals
10. Birkenstock Arizona Flat Sandals


It was almost like yesterday when my friend gave me Tiffany & Co watch as a gift. It was packed into mint green box adorned with a white bow. I remember how I admired Tiffany's ox and its shade more than watch itself and the exact shade has been with me for years. Sometimes it a little detail around my neck, as a nail polish or maybe on shoes... Current "Sea Of Shoes" gallery is dedicated to everyone who love mint green shoes.

 I personaly have Ju Ju Jellies I wore on the blog post "Girl Friday: How to Accept Yourself?", you can find in HERE. These shoes are a total win, because of the fact how comfort they are. I put them on and didn't want to get them off anymore. They are equally comfortable to wear at the beach or in town. I have also gotten so many compliments and few little girls have been asked, why do I wear children's shoes... My daughter scrounged the Ju Ju shoes for herself, that come in the same colour, but without the heel. From this choice I also happen to have Ted Baker sandals that unfortunately won't get maximum score from be as their sole is little bit slippery, but they are still wonderful to wear. And that colour! Which one of these are your favourites? Birkenstock sandals and Topshop platform sneakers caught my eye the most. And it is true. There will never be too many shoes. What do you think?

SHARE:

Sunday, July 27, 2014

My Favorite Summer Perfumes

Ma seadsin ühel õhtupoolikul oma koduaia rõdul sisse väikese stuudio. Päike paistis ja mulle meeldis, kuidas valgus läbi ronirooside rõdule langes. Viisin magamistoast õue kõik oma selle suve lemmikuimad parfüümid ja asusin neid pildistama. Kell muudkui läks, mulle tundus, et ma kaotasin igasuguse ajataju, kuid ma nii väga nautisin sel õhtul parfüümide pildistamist. 

Mulle meeldisid pikka aega vaid väga kanged ja vürtsikad parfüümid. Ma kandsin neid nii suvel kui talvel. Kõik muutus, kui mulle kingiti Balmaini parfüüm "Eau D`Ivoire", mis avas uuesti minu maitsemeele kergematele lõhnadele. Samas ei pea ma "Eau D`Ivoire" kergalseks kurgilõhnaks, pigem on tegemist nutika parfüümiga, kus on peidus elegantne annus värskust. Jätkuvalt kasutan suvel seda lõhna kõige rohkem, mida reedab ka tõik, et lõhn pudelis on jõudmas poole peale. Minu portree Balmaini parfüümile "Eau D`Ivoire" leiad SIIT


VIP Rose on Herrera 212 sarjas selle aasta uustulnuk. Lõhn, mis kehastab glamuuri ja New Yorgi moepidude lõbusat atmosfääri. Tegemist on taas värske ja sensuaalne lõhnaga, mis peaks meeldima ka nendele, kelle valikus on näiteks Armani "Si". Kui lõhna "Si" võrrelda VIP Rose`ga, siis mõlemas on peidus parajalt magus noot, kui kindlasti pole see lääge.  VIP Rose`i tipunootides kerkivad esile roosa šampanja värelevad noodid. Südamenootides paljastuvad virsikupuu õite akordid ja lõhnabaasi täidavad sensuaalsed ning pehmed puidunoodid. Kui tulla tagasi "Si" ja "VIP Rose`i" võrdluse juurde, siis pigem on "Si" soojem lõhn ja "VIP Rose" omakorda jahedam. Igatahes on see vallutanud minu suvelõhnade TOP  5. Jätkates Carolina Herrera lõhnade lainel - minu teine suur lemmik peidab end just selles efektses lillas pudelis. Carolina Herrera on ennekõike kõrgmoe looja ning see kajastub stiilselt sellel parfüümipudelil. Pudelit kaunistab lilla, krokodillimustriline ümbris kontrastsete siniste ääreõmblustega ja suursugune lips, mida kroonisid tähed CH. Tõsi, mõni aeg tagasi kadusid minu pudelilt ära kuldsed CH tähed ja nüüd hoian riidest lipsu küljes oma Pi-Ret Jewlery kõrvarõngaid. Tegemist on Carolina Herrera lõhnaga "Sublime", milles on tunda patšulit ja roosi. Enamgi veel - värsket, puuviljast aroomi süstivad omakorda bergamot ning passioon ja nagu sellest veel vähe oleks. Lõhnas leidub ka orhideed ja nahka, mis lisavad parfüümile modernse nüansi. Kui sulle meeldivad Carolina Herrera lõhnad, millel on kõigil omapärane kõrbenud suhkru baas, siis kindlasti pakub sulle elamuse ka "Sublime".


L`Artisani lõhnad on minu maailmas uued. Esimene, millesse sügavalt kiindusin, on "Batucada", mis on saanud inspiratsiooni Brasiilia rütmidest. Selles lõhnas on kirjas märk hästi algavast päevast. Minu nina püüab lõhnabuketist kinni sidrunheina värskuse - sellise, mida ma vajan just hommikul, kui olen pärast ärkamist kerge duši võtnud. See on lõhn, mida sa võid julgelt üle terve keha tuhistada ja mis ei mõju teistele liiga pealetükkivalt. "Batucada" seostub mulle madalate suvekingade, õlgkübara ja romantilise seelikuga. Olen "Batucada" lõhna portrereerinud varem SIIN. Suur oli minu rõõm, kui just sedasama arvustust, millele äsja viitasin, jagas oma L`Artisani ametlik Facebooki lehekülg, mille leiad SIIT. Kus on sinna tuleb juurde! Lisaks "Batucada" lõhnale on minu teiseks eelistuseks L`Artisani nišilõhnade seas "Ananas Fizz". See lõhn on palava ilmaga perfektne partner. Märksõnadeks erakordne kokteil värskusest. "Ananas Fizzist" on Stellariumis õige pea tulemas väike portree. Milline nendest parfüümidest on sinu lemmik? Milliseid lõhnu kasutad suvel kasutad? Ja milline tundub minu kirjutise põhjal kõige ahvatlevam? Jaga seda postitust oma Facebookis, Twitteris, blogis, vasta ühele eelnevatest küsimustest ja juba 1.augustil loosin ühele õnnelikule välja Carolina Herrera minilõhna "VIP Rose".


On one evening I decided to set up a little studion on my garden balcony. Sun was shining and I adored how the natural light peeked through roses and landed on the balcony. I carried all my perfumes that have been my favourites during this summer outside and started photographing.  Time passed and I felt like I lost the sense of time, because I truly enjoyed catching all my perfumes on photos.   

For the longest time I really liked only the strongest and spiciest perfumes. I wore them during summer and winter times. Everything changed when I got Balmain's perfume "Eau D'Ivoire" as a present and it reopened my taste for lighter perfumes. At the same time I don't think that "Eau D`Ivoire" is volatile cucumbery scent, it is rather very clever perfume that hides a dose of elegant freshness in it. I still use this perfume the most on summer days and that can be seen from the fact that the bottle is almost half empty. My full portrait on Balmain's perfume can be found in HERE

VIP Rose is a newcomer from Herrera 212 series. A scent that impersonates glamour and joyful atmosphere of  New York's fashion parties. Again, it is fresh and sensual perfume, that would be a perfect choice for the one who love to use Armani "Si". When comparing these two, both ones have quite sweet note in them, but it is definitely not treacly. The top notes of VIP Rose hide the flickering notes of pink champagne in it. When it comes to heart notes, there will be accords of peach tree blossoms. Base notes are filled with sensual and soft wooden scents. Coming back to the comparison of the "Si" and "VIP Rose", then "Si" is much warmer and "VIP Rose" cooler. By any means, it definitely has conquered my summer perfumes TOP 5.

Continuing with Carolina Herrera perfumes, my other huge favourite hides itself in this nifty purple bottle. First and foremost, Carolina Herrera is a high-fashion designer and this runs perfectly through this perfume bottle. The bottle has been adorned with purple, crocodile patterned casing with the contrast of the blue linings and magnificent bow marked with the letters CH. True, some time ago I lost the golden letters CH from the bottle and now I keep my Pi-Ret Jewelry earrings on this bow made of fabric. It is the Carolina Herrera's perfume "Sublime", that hides patchouli and rose in it. Even more than that - it also has fresh, fruity aroma that comes from bergamot and passion fruit. This is still not enough and you could find orchid and leather from the scent, that will add a modern touch to the perfume. If you like Carolina Herrera's perfumes that all have unconventional base of burnt sugar, then "Sublime" will offer you the wonderful thrill.

L`Artisan's perfumes are very novel in my world. First one that stole my heart, was "Batucada", that has gotten the inspiration from Brasilian rhythms. I have reviewed "Batucada" before in HERE. My joy was enormous when the very same review was shared by L`Artisan's authorised Facebook page that can be found in here. Where there is one, there will be more! The other favourite of mine has been L`Artisan's "Ananas Fizz". This perfume is the perfect partner when the weather is hot. Key words have to be 'magnificent cocktail from freshness'."Ananas Fizz" will be thoroughly portrayed very soon.Which one of these perfumes is your favourite? Which one you happen to use yourself? Or which one sound the most tempting based on my descriptions?  

PHOTOS: Stella K. Wadowsky
SHARE:
Blogger Template Created by pipdig