Sunday, January 12, 2014

Milline müsteerium! Korter Pariisis seisis 70 aastat tühjalt

See lugu algab nagu muinasjutt - elas kord naine, kes lahkus oma kodust ja ei naasnud sinna enam iial ... Nimelt põgenes Madame de Florian teise maailmasõja ajal Pariisist Lõuna-Prantsusmaale, jättes maha oma Opéra Garnier lähedal asuva elamise. Kuigi naine maksis 70 aastat korralikult üüri, ei naasnud ta koju enam kunagi. Madame de Florian suri 91aastaselt.

 "Korteris oli vana tolmu lõhna," rääkis Olivier Choppin-Janvry, kes käis 70 aastat tühjalt seisnud korterit vaatamas. Meest tervitasid Mickey Mouse ja jaanalinnu topis. Kõikvõimalikud topised olid tol ajal väga interjööris väga popid.


 Korterist leiti Giovanni Boldini maal, kus poseerib Madame de Floriani vanaema Marthe de Florian. Kunstnik oli näitlejast seltskonnadaamile Marthele kritseldanud ka sõnumi, millest võib järeldada, et nad olid armukesed. Armastuskirjade põhjal, mis Madame de Floriani korterist leiti, võib järeldada, et tema vanaema Marthe oli mõjukate meeste silmis äärmiselt populaarne ja hinnatud - naise austajate seas oli ka Prantsuse peaminister George Clemenceau.


Boldini maal tekitas kunstikogujates suurt elevust ja tänaseks on see müüdud oksjonil  2.1 miljoni euro eest.


Mulle meeldivad müsteeriumid ja ma ei saanud jätta sinuga seda lugu jagamast. Selle loo puhul jääb alatiseks õhku küsimus: miks ei naasnud Madame de Florian mitte iial oma koju?
SHARE:

5 comments

 1. Imeline kodu!

  http://streetpeacock.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Oi kui hea meelega ma ise hetkel sellises kodus elaks. Justkui puhas romantika :)

  ReplyDelete
 3. tõeliselt uskumatu lugu…
  ühtlasi näitab see ka seda, et inimesed ei tunne enam oma naabreid ja igasugune kogukonnatunne on hääbumas :(
  samas, Tallinna asumiseltside aktiivsust vaadates tundub, et veel on lootust :)

  ReplyDelete
 4. Uskumatu lugu!!! Samas tõeliselt muinasjutuline.

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig